Публікація

Хто є хто у рівненському міськвиконкомі: СВІТЛАНА ДЗЕНІК

14:40, 16 Квітня

зображення публікації

Наприкінці грудня 2020 року міський голова Рівного Олександр Третяк та депутати Рівненської міської ради затвердили 29 членів виконавчого комітету міста Рівне. Міськвиконком має достатньо широкі повноваження та впливає на життя міста. Крім членів виконкому “за посадою”, там чимало старих і нових облич, громадських активістів та представників бізнесу. Сайт Горинь.інфо вирішив дізнатися, чим ці люди заслужили своє членство у виконкомі та які їх плани щодо стратегічного розвитку Рівного.

Олександр Подвишенний підготував серію індивідуальних інтерв’ю з кожним членом виконкому, адже рівняни мають право знати, до кого звернутися у разі потреби та хто є хто в нашому рівненському політикумі.

Світлана Дзенік — помічник-консультант народного депутата України Дмитра Соломчука на платній основі, громадська активістка, членкиня ГО «Спілка жінок Рівненщини», член міськвиконкому в Рівному. Чимало часу Світлана Анатоліївна приділяє реформі інтернатних закладів для дітей в Україні, побудові комфортного і зручного урбаністичного простору для маломобільних груп населення. Головною метою своєї роботи у виконкомі вбачає цифрову трансформацію в наданні важливих соціальних послуг, а також діджиталізацію та розвиток місцевого бізнесу.

Пані Світлано, добридень! Радий можливості з Вами поспілкуватися. Ви дуже енергійна жінка, розкажіть трішки про себе, будь ласка.

Привіт! Я народилася в Рівному, але все свідоме життя прожила на Волині. Після завершення школи у 2005 році я вступила до Рівненського державного гуманітарного університету на спеціальність “Українська філологія”. Будучи студенткою, працювала в дитячій студії музично-естетичного розвитку з дошкільнятами. Дуже цікавий досвід, я вам скажу. Отримавши диплом, я викладала в ДПТНЗ “Рівненський центр професійно-технічної освіти сервісу та дизайну”, але це був короткий етап. Більш значимим був переїзд до Києва у 2015 році. Повернувшись до Рівного в той же час приблизно, я опинилася в політиці. Мене запросили в “Аграрну партію” працювати проєктним менеджером. В основному це були соціальні теми, культурні, розвиток політичної сили тощо.

Ви брали участь у місцевих виборах 2015 року?

Так, але як фахівець, а не кандидат. Я їздила по селах, спілкувалася з людьми, шукала лідерів суспільної думки, кандидатів тощо. Тоді я зрозуміла, що таке виборчий процес. У 2018 році “Аграрна партія” втратила свої позиції на місцях — і я вирішила спробувати себе в позаполітичній діяльності: пішла працювати у стоматологічну клініку адміністратором. Та дуже швидко я знудилася, певний час була безробітною, як раптом мені зателефонував Дмитро Соломчук (народний депутат України від політичної партії “Слуга народу” — примітка автора) і запропонував приєднатися до кола однодумців. Він знає багатьох аграріїв, бо це пов’язано з його бізнесом — так я опинилася в його команді. Відбулися вибори Президента (Світлана Дзенік була членом Окружної виборчої комісії з виборів Президента України по 152 округу від В. О. Зеленського — примітка автора), тоді парламентські вибори, згодом я працювала у приймальні пана Соломчука, а зараз стала помічником-консультантом на платній основі.

Як Ви опинилися в “Аграрній партії”?

У той час я не дуже розумілася в партійних реаліях. Мене зацікавила посада проєктного менеджера. У мене в той момент уже були знайомі політики з Рівного, з деякими ми разом навчалися. Вони мене і рекомендували на цю роботу. Я навіть була заступницею голови Рівненського обласного осередку “Аграрної партії”.

То Ви партійна?

Ні. Для мене у пріоритеті були організаційні моменти, менше – політична кон’юнктура.

Яку ідеологію Ви сповідуєте?

Для мене дуже важливий людський фактор. Я — філантроп. Своєю метою бачу допомогу людям, надання якісних соціальних послуг тощо. Усі партії у своїх програмах пишуть правильні речі, от лише інструменти й методи різні. У “Слузі народу” я опинилася, бо туди пішов Дмитро Соломчук, але я особисто підтримую й націоналістичні ідеї, не бачу в них нічого поганого. Я живу в цій країні, мені не байдуже що з нею буде, я люблю свою землю. Отож, хочу бути частинкою тієї історії, що твориться.

Ви спілкуєтеся з народним депутатом від Рівного Олександром Ковальчуком?

Так, але більше з його помічником Євгеном Савчуком (інтерв’ю з паном Савчуком ТУТ).

Зараз чимало говорять про участь жінок у політиці. Ви стикалися з сексизмом у Верховній Раді України чи міськвиконкомі?

Історично так сталося, що політика — це прерогатива чоловіків, що зумовлено психологією людини. Та час змінюється. Останні вибори це продемонстрували, зокрема ґендерна квота. Якогось пресингу я не відчуваю. У нас у колективі суто робочі відносини, навіть товариські, я б сказала.

У Рівненській міській раді утворилося міжфракційне депутатське об’єднання “Рівні можливості”, головною метою якого є боротьба з ґендерними стереотипами у політиці. Це об’єднання є перспективним?

Я не проти будь-якої ініціативи, але реальна робота — це зовсім інше. Якщо є проблема і в міській раді це бачать, знають як її вирішити, то це добре. Вважаю, що насправді є проблеми з порушенням прав дитини, сімейного насилля, порушення прав маломобільних груп населення. У цьому напрямку і треба працювати, як на мене.

Ви коли-небудь балотувалися?

Ні, хоча все може бути, до цього потрібно дорости. Це велика відповідальність — представляти інтереси людей у владі.

Як Ви опинилися у міськвиконкомі?

Мені порадив податися Дмитро Соломчук. Він, як народний депутат, багато працює з виборцями і скажу чесно, що за влади Володимира Хомка дуже важко було чогось добитися від місцевих чиновників. Мене це обурювало, тому я вирішила зайти в систему, аби мати більший вплив на процеси. Зараз Рівне має шанс.

Як Ви оцінюєте роботу новообраної місцевої влади за цей короткий час?

Оновлено багато процесів. Міський голова налагоджує якісну комунікацію. Багато людей у виконкомі балотувалися, вивчали проблеми рівнян, але так чи інакше вони є посередниками у відстоюванні інтересів містян. Також є вже кваліфіковані кадри, які вже працювали у міськвикономі. До речі, було б дуже добре, аби для новеньких проводили навчання, як це робиться у Парламенті, бо чимало людей хочуть щось робити, але не розуміють, як працює система. Тут є проблема.

Які пріоритети Ви бачите у виконкомі?

Міськвиконком — це консультативно-дорадчий орган, тому повноваження обмежені. Ключовим моментом, як на мене, є посередництво між громадянами й міською владою. Нещодавно я спілкувалася з Олексієм Любецьким, ми обговорювали цифрову трансформацію міст. Мені здається, що Рівне в цьому сенсі дещо відстає, навіть від сусіднього Луцька. У нас треба оновлювати громадський транспорт, впроваджувати електронний квиток. Цифрова трансформація — це платформа, яка дозволяє швидко реагувати на проблеми рівнян без залученння чиновників, які часто гальмують вирішення актуальних питань. Також “гарячим” є питання побудови сміттєпереробного заводу, сортування сміття. За цим наше майбутнє.

Спілкувався Олександр ПОДВИШЕННИЙ

Також читайте:

Хто є хто у Рівненському міськвиконкомі: БОГДАН ГАПЯК

Хто є хто у рівненському міськвиконкомі: ТЕТЯНА ВОРОНЦОВА

Хто є хто у Рівненському міськвиконкомі: НАДІЯ ГЛАДКЕВИЧ

Хто є хто у Рівненському міськвиконкомі: АНДРІЙ БРЕГІН

Хто є хто у Рівненському міськвиконкомі: ЄВГЕНІЙ САВЧУК

Хто є хто у рівненському міськвиконкомі: ЮРІЙ ЛАЗАРЕВИЧ

Хто є хто у рівненському міськвиконкомі: СЕРГІЙ УДОВИЧЕНКО

Хто є хто у рівненському міськвиконкомі: РОМАН СЕМЕНЮК

Хто є хто у рівненському міськвиконкомі: ВІТАЛІЙ МІГУЛЬКО

Хто є хто у рівненському міськвиконкомі: ОЛЕНА ПІНЧУК