Публікація

Хто є хто у Рівненському міськвиконкомі: АНДРІЙ БРЕГІН

10:09, 26 Лютого

зображення публікації

Наприкінці грудня 2020 року міський голова Рівного Олександр Третяк та депутати Рівненської міської ради затвердили 29 членів виконавчого комітету міста Рівне. Міськвиконком має достатньо широкі повноваження та впливає на життя міста. Крім членів виконкому “за посадою”, там чимало старих і нових облич, громадських активістів та представників бізнесу. Сайт Горинь.інфо вирішив дізнатися, чим ці люди заслужили своє членство у виконкомі та які їх плани щодо стратегічного розвитку Рівного.

Олександр Подвишенний підготував серію індивідуальних інтерв’ю з кожним членом виконкому, адже рівняни мають право знати, до кого звернутися у разі потреби та хто є хто в нашому рівненському політикумі.

Андрій Брегін — фізична особа-підприємець, директор ТОВ “Брегін”, голова Рівненської обласної організації політичної партії “Народний Рух України”, член політради НРУ. Одружений. Має двох дітей. З паном Андрієм ми поспілкувалися на тему громадського активізму; яким чином залучати людей до змін у місті; про те, як відбувалися останні місцеві вибори і що варто змінити першочергово, аби збудувати справді європейське  Рівне.

Пане Андрію, вітаю Вас! Ви нове лице у рівненському виконкомі — розкажіть про себе, про свій життєвий і бізнесовий досвід.

Добридень! Моя сім’я переїхала до Рівного в 1982 році, навчався в ЗОШ №9, автотранспортному технікумі та закінчив Європейський університет фінансів, інформаційних систем, менеджменту і бізнесу за спеціальністю «Економіка підприємств». З 1999 року я є приватним підприємцем, а в 2011 році я заснував власне ТОВ “Брегін”, директором якого і є по цей час. Коли виникла історія з Віктором Шакирзяном, який закінчував університет 23 роки, то я – 12. Насправді, я не був здивований тією історією. Свого часу, після 2 курсу, я взяв академічну відпустку, бо зайнявся бізнесом, і закінчив університет, будучи вже самодостатньою людиною.

З відкритих джерел відомо, що Ви – сім’янин.

Так, я одружений з 2004 році. Маю двох дітей. Сину Михайлу — 11 років, донечці Поліні — 6 рочків, саме в перший клас пішла. Дружина Вікторія родом з Нетішина.

Як дружина ставиться до Вашої політичної діяльності?

Вона категорично не сприймає політику. Постійно каже, що це болото, але я розумію, що це болото треба місити, щось змінювати. Прикро, що наші українці надто байдужі у важливих питаннях. Від політики залежить якість життя.

Коли Ви вперше активно включилися в політику?

Не секрет, що до 2014 року я жив у зоні свого комфорту. Мене не цікавило, що за дверима. Однак одного разу я зібрав сусідів і запропонував їм вставити залізні двері у під’їзд, адже там часто сновигали безхатченки. Багато хто відмовлявся, бо в нас левова частка пенсіонерів мешкає. Я згуртував активніших, заклав зі своєї кишені за решту — і ми вставили двері. За пів року ми зробили ремонт у під’їзді. Після того до мене подзвонили з ЖЕКу і попросили пояснити мешканцям будинку, що це не ЖЕК ремонт робить, бо бабусі з інших під’їздів почали висувати претензії, чому лише в одному під’їзді щось робиться. Це був перший крок, коли я зрозумів, що до людей можна достукатися.

2014 рік знаковий Революцією гідності. Ви брали там участь?

Я активно підтримував хлопців, які там були, зокрема фінансово. Я родом з Тернопільщини, мого прадіда “розкуркулили” комуністи, тому національно-визвольна боротьба в мене у крові. Мене запрошували різні політичні сили, адже я був директором поліграфічного підприємства, тому моя участь у будь-якій партії була вигідною, я закривав чимало питань. У 2015 році я став членом партії “Народний Рух України”. А “Рух” це більше, ніж партія, це стан який зійшовся зі станом моєї душі. Напередодні виборчої кампанії відбулася конференція і мене обрали очільником партії в Рівному. Ми взяли тоді, здається, 1,4 % на виборах 2015 року. У 2017 році мене обрали керівником Рівненської обласної організації. Тоді ж до “Народного Руху України” приєднався Віктор Кривенко.

Як ви потрапили до політради партії?

У 2020 році в Луцьку був черговий етап з’їзду під головуванням Кривенка. Деякі члени вийшли з політради з особистих мотивів, а мене натомість включили. У 2019 році на президентських виборах я був довіреною особою Віктора Миколайовича по 153 окрузі, вочевидь, зарекомендував себе належним чином.

Ви балотувався вже раніше?

У 2015 та 2020 році разом з “Рухом” ми балотувалися до Рівненської міської ради, а у 2018 році я йшов депутатом до Шпанівської ОТГ, де взяв 10 % голосів, зважаючи на те, що я не надто серйозну кампанію проводив.

Після І туру виборів міського голови “Рух” підтримав на посаду міського голови Олександра Третяка, хоча окремі рухівці агітували за Шакирзяна. Це якось вплинуло на те, що Ви опинилися у виконкомі?

З одного боку це показує що в НРУ в основі демократія. З іншого – окремі члени партії забули, що таке партійна дисципліна, змушений був нагадати. Після виборів Олександр Віталійович запропонував мені стати членом виконкому — і я погодився.

Як ви оцінюєте роботу виконкому?

Є оцінка, яка свідчить, що для ефективної роботи виконкому має бути не більше 20 чоловік. Наш виконком — найбільший в Україні. Відповідно це впливає на комунікацію. Також вважаю, що для новачків, які вперше потрапили сюди, апарат міськради міг би провести якісь тренінги, аби швидше включитися в роботу. Загалом, то я маю бачення впроваджувати окремі пункти з виборчої програми “Народного Руху” на користь громади. Наприклад, доречним є перехід усього громадського транспорту на економний, екологічно чистий електротранспорт. Ті перевізники, які мають маршрутки, можуть продати свої автобуси і натомість закупити кілька тролейбусів. Місто шукає можливості й будує електромережі, тягне лінії, а приватні перевізники на своїх тролейбусах возять пасажирів. Впроваджується єдиний квиток. Ще варто поміркувати над програмою “Безпечне місто”, перекрити всі сліпі ділянки камерами. Це дозволить зменшити ризик вчинення злочинів і допоможе оперативно їх розкривати. Сортування сміття, потрібно переймати європейську практику, місткість нашого сміттєзвалища використана, на сьогодні, майже повністю. А сортування дасть можливість переробляти відходи.  Ці напрямки для мене пріоритетні, отож, буду разом з колегами працювати над їх реалізацією.

Спілкувався Олександр ПОДВИШЕННИЙ

Біографічна довідка:

Народився 19 Липня 1980 року у м. Заліщики Тернопільської області.

Освіта: вища. В 1999 р. – закінчив Рівненський автотранспортний технікум, спеціальність – ремонт і обслуговування автомобілів та двигунів.

2005 р. – закінчив  Європейський університет за спеціальністю економіка підприємств, здобувши освітньо-кваліфікаційний рівень «Магістра».

Трудова діяльність                             

З 1996 р. і до сьогодні – сімейний бізнес у сфері поліграфії.

З 1999 р. і до сьогодні – приватний підприємець.

З 2011 р.  – власник ТОВ «БРЕГІН».

Громадська і політична діяльність

2015-2017 рр. – голова Рівненської міської організації Народного Руху України.

З 2017 р. і до сьогодні – голова Рівненської обласної (крайової) організації Народного Руху України.

З 2020 р. – член Політичної ради Народного Руху України.

Сім’я:                                            

дружина – Брегін Вікторія Олегівна, син – Брегін Михайло Андрійович, донька – Брегін Поліна Андріївна.

Нагороди:

2019 р. – Благословенна грамота за заслуги перед Православною Церквою України та побожним народом від Митрополита Київського та всієї України Епіфанія.

Також читайте:

Хто є хто у Рівненському міськвиконкомі: БОГДАН ГАПЯК

Хто є хто у рівненському міськвиконкомі: ТЕТЯНА ВОРОНЦОВА

Хто є хто у Рівненському міськвиконкомі: НАДІЯ ГЛАДКЕВИЧ