Публікація

Хто є хто у Рівненському міськвиконкомі: БОГДАН ГАПЯК

10:47, 22 Лютого

зображення публікації

Наприкінці грудня 2020 року міський голова Рівного Олександр Третяк та депутати Рівненської міської ради затвердили 29 членів виконавчого комітету міста Рівне. Міськвиконком має достатньо широкі повноваження та впливає на життя міста. Крім членів виконкому “за посадою”, там чимало старих і нових облич, громадських активістів та представників бізнесу. Сайт Горинь.інфо вирішив дізнатися, чим ці люди заслужили своє членство у виконкомі та які їх плани щодо стратегічного розвитку Рівного.

Олександр Подвишенний підготував серію індивідуальних інтерв’ю з кожним членом виконкому, адже рівняни мають право знати, до кого звернутися у разі потреби та хто є хто в нашому рівненському політикумі.

Ми зустрілися з Богданом Гапяком у його кабінеті в ПрАТ «Рівненська фабрика нетканих матеріалів», співвласником якої він є. Богдан Володимирович розповів про свої мотиви потрапляння у виконавчий комітет Рівненської міської ради та окреслив своє бачення з розвитку міста.

Нагадаємо, що з 2015 по 2020 рік Богдан Гапяк був головою фракції «Блок Петра Порошенка», яка фактично керувала містом на чолі з міським головою Володимиром Хомком.

Доброго дня, пане Богдане! Ви в політиці не перший день, знаєте про болючі місця міської влади не зі слів інших. Розкажіть, що, на Вашу думку, є “ахіллесовою п’ятою” місцевої ради станом на сьогодні?

Вітаю! Одна з найбільших проблем у місті, яка потребує кардинального вирішення, – це транспортний колапс. Зараз зима, але навіть влітку є корки. Незабаром заробітчани привезуть кілька тисяч автівок – і рухатися стане не можливо. Коли я був депутатом, то озвучував це: є Тернопіль, є Івано-Франківськ, де вирішуються парковочні питання, розширюються вулиці.

Чому колеги не підтримали таке рішення?

За це все відповідає міський голова, не було політичної волі, вочевидь.

Ви були депутатом Рівнеради VII скликання. Чому не балотувалися знову?

Після переформатування партії Порошенка у Рівному та її фракції у міськраді, я більше не бачив себе у цій політсилі. Мені запропонували балотуватися від партії «За майбутнє», мене запрошував туди Мар’ян Года, з яким ми товаришуємо. Разом ми планували створити регіональну силу, яка б об’єднувала підприємців, що платять чималі податки до міського бюджету, тому така партія в перспективі мала б серйозний позитивний вплив на місто. Однак через об’єктивні обставини, зокрема і через безпосередні впливи голови партії Ігоря Палиці та обласного керівництва «За Майбутнє», ідея загальмувалася. Тому наші шляхи з цією партією зрештою розійшлися. Інших прийнятних для себе варіантів, насамперед, у ідеологічному плані, я не бачив, тому цього разу вирішив утриматися від виборів, хоча деякі медіа навіть натякали на мою мерську кампанію.

Минулого року рівняни чимало чули про перезавантаження партії «Європейська солідарність» в місті та області, набрали нових членів. Ви були головою фракції БПП в Рівнераді, зараз ви член виконкому Рівнеради – це якось пов’язано?

Ні, жодним чином. Я керую великим текстильним підприємством, нам цікаво розвивати також місто, бути в центрі подій. Я спілкувався з Олександром Третяком, він мене активно підтримував у цьому рішенні. Я також спілкувався з Павлом Алексєвичем (голова фракції “Європейської солідарності” у Рівнераді — примітка автора), він мене агітував у список ЄС на цих виборах, однак кадрові рішення приймає там Віталій Гайдукевич. Мене насторожив той факт, що кулуарно пан Гайдукевич називав попереднє членство БПП корупціонерами, чортами… Мене це зачепило, адже за ці роки було чимало зроблено для міста, принесено коштів у бюджет. Таке ставлення мене не задовольнило. Я самодостатня людина, маю авторитет на окрузі, тому проблем пройти не було, але я вирішив інакше.

Нові члени ЄС заслуговують на довіру?

Мені особисто сказав Гайдукевич, що нам потрібні люди, які будуть “хаяти” існуючу владу. Я не кажу, що їх не треба хаяти. Але в мене інші погляди. Я більш конструктивний, ніж деструктивний. Ніби набрали деструктивних людей. Кричали всі, в тому числі і Майборода ходила, кричала “як же неправильно з тим Басовим Кутом”. Ну от, останнє сесійне засідання… (йдеться про те, що Оксана Майборода проголосувала за зведення багатоповерхівки поблизу пляжу, – автор)

До слова, Мар’ян Года також проголосував «за».

Він проголосував «за», бо він  закривав хвости напевне минулорічні, минулої каденції. Розробляв детальний план території Дмитро Котляров. В Мар’яна Адамовича з Котляровим нормальні стосунки, тому що він йому багато допомагав. Котляров допомагав у проектуванні готелю.

Якщо говорити відверто по цьому питанню, то мене ще ніхто не переконав і не переконає, чи правильне це рішення, чи неправильне. Якщо там є корупційна складова, то це неправильно. Говорити, що Басів Кут  без тих будинків зараз набагато краще, ніж буде з тими будинками… Якщо дотримуються певні норми, то потрібно робити певні роботи при одній умові, що наприклад будується один будинок, то облаштовують набережну.

Є ж у Києві Оболонська набережна? Стоять там над самим Дніпром будинки, ніхто від того не помирає.

Говорячи про виконком, то люба структура буде сильною і дієвою, якщо буде сильний лідер. Я статут взяв, насправді повноважень дуже мало у виконкомі.  І кількісний склад 29 людей – я не знаю, для чого він потрібен.

От, власне, за яким принципом пропонували людей у виконком? Адже складається враження, що це політична кон’юнктура.

Це не враження, це так і є. Тобто там домовлялись. Є там, умовно кажучи, в “Рівне разом” 8 депутатів чи 7 і вони впливові, то вони заводять двоє чи троє. Тобто там не тільки виконком ділився… Для себе зрозумів, що виконком – це що кому не вдалося пройти в депутати, кому не вдалося задовольнити амбіції якісь там. Ніби нічого, але книжечку дають, в сесійній залі засідають і так далі. Ну, комусь це подобається…  Моя позиція така: я маю досвід, плачу чималі податки – тому не хочу, щоб їх “розбазарювали направо-наліво”. Та відверто, там багато непідготовлених людей, які не знають елементарних речей.

Гаразд, а що ж тоді робити?

Для того, аби виконком працював ефективно, має бути такі умови: по-перше: правильний лідер, по-друге: достатньо 15-17 людей, які представляють ключові органи влади в місті, по-третє: фахівців-практиків треба залучати, які будуть консультувати міського голову з власного досвіду.

Не секрет, що перед виборами партії «Європейська солідарність» та «Рівне разом» поливали одне одного брудом, а потім вийшло так, що Олександр Третяк запропонував Віктора Шакирзяна на посаду секретаря міськради. На скільки міцною є така коаліція і яку користь вона може принести для рівнян?

Відповім таким чином: багато хто розумів, що якби переміг Шакирзян, то секретарем був би Третяк. І навпаки. Це була домовленість київська. Я не стверджую, але маю достатньо багато інформації, що це була така домовленість. Не секрет, що Шакирзян ходив в кандидатах від “Європейської солідарності” в мери. Не секрет, що Третяк з’явився завдяки Турчинову. Я можу вибирати слова, але знає маса людей. На жаль, просто що мета у Шакирзяна-Романа (очевидно, мова йде про забудовника Романа Куриса – автор) стоїть зовсім інша, аніж мета у Третяка. Третяк хоче бути мером, на жаль не має достатньо досвіду, на жаль немає команди. Люди є, але ж це не команда. Коли йому нав’язали одного-другого-третього, він же не може при цьому всьому… Я щиро йому бажаю, щоб йому щось вдалося, але маю при тому великі сумніви. Всі це бачать.

Мета в іншої групи людей стоїть зовсім інша. Коли проінвестовані такі гроші в вибори, їх ну… альтруїстів багато багато… Я не вірю в альтруїзм цих людей… Скоріше за все, вони хочуть зіграти “вдовгу”: можливо не в один термін, а в два, в три. Скоріше за все навесні почнеться якесь переформатування. На жаль, багато що залежить від того, як в Києві все рішають. Абсолютно різношерстна ця коаліція. Очевидно, що ця коаліція тримається не на ідейних чи господарських цілях. Тримається на іншому.

Ви згадували про те, що Ви греко-католик, ходите до церкви. На вашу думку, протестантські куби, які заполонили місто, яке складають враження на рівнян?

Як на мене це непотрібне. Це не те місце і не той спосіб. В кінці-кінців це як лобіювання одного напрямку церковному чи конфесії. Я не рахую це правильним. Народ це, як називається, легенько шокує.

На жаль, так складається, що віра маніпулюється різними політичним силами. Томос, і те що зараз депутатом міської ради є представник московського патріархату.

Міша Жаровський. Це взагалі, це “Рівне разом”… Я не знаю, для чого вони це зробили… Дуже хотіли виграти. Міша Жаровський сам по собі людина, умовно, так скажемо, не погана. Я не настільки з ним знайомий, але знаю його досить давно.

Якщо відверто говорити на цю церкву Росія чи ФСБ платить… видає просто шалені гроші. Грошей, як кажуть, які отримала місцева части московської церкви, вистачить збудувати ще 3-4 храми.

Взагалі ми тут не можем нічого змінити, бо споконвіків релігія використовувалася як інструмент політичної боротьби. Росія є самий яскравий приклад.

Уже майже рік увесь світ живе в умовах пандемії коронавірусу. Рівне втрапило у вир подій, коли ви були депутатом. Яка ваша оцінка прийнятих рішень і що можна зробити, аби максимально зменшити ризики захворіти для рівнян?

Тут краще Вам розкаже Євген Кучерук та Ігор Дундюк, але Рівненська міська лікарня є однією з найкращих в Україні з подолань захворювань на COVID. Вважаю, що пан Кучерук є потужним менеджером, незважаючи на вік, і саме його керівництво зіграло вирішальну роль у цьому процесі. Місто виділяло чималі кошти, як вони розподілялися – це інша річ. Були закуплені апарати ШВЛ, збудовані кисневі станції. Я вважаю, що, зважаючи на загальнодержавні умови, то ми спрацювали на тверду «4». Більше того, мені здається, що ще пару місяців і люди почнуть забувати про вірус. Вбачаю тут певні схеми з заробітку грошей і залякування людей, але поживемо-побачимо. В Україні зараз чимало проблем, на які треба зважати.

Нещодавно Україною прокотилися тарифні протести. Рівненська міська рада на позачерговій сесії звернулися до Уряду, Президента з вимогою їх знизити. На скільки вони ефективні?

Майже нульові. На прикладі мого підприємства поясню. У жовтні ми закупляли електроенергію по одній ціні, а вже в листопаді у зв’язку зі зміною тарифу виставили платіжку по іншій. Збиток на рівному місці склав 400 тисяч гривень. Фактично, тариф змінили заднім числом. У нас є атомні станції, які працюють у збиток, як таке може бути? Єдиний вихід – це позбутися олігархів, які експлуатують цілі галузі виробництва та промисловості, а також подолати корупцію.

Насамкінець, які пріоритетні напрямки з розвитку Рівного Ви вбачаєте? Що треба реформувати, в першу чергу?

Місто Рівне має дуже вигідну логістичну позицію, адже розташоване на трасі Київ-Чоп. Зараз  на об’їзній завершується будівництво великого пункту «Нової пошти». Далі маємо Рівненський аеропорт, який формально є обласним комунальним закладом, але яким користуються і де працюють рівняни. Ми вже згадували за транспортний колапс. Це має бути у пріоритеті, адже є корки на дорогах, люди не встигають на роботу, економічні втрати, знищення дорожніх полотен. Слава Богу, зараз будують північну об’їзну. Можливо це знизить вплив на екологію і руйнування вулиць. Також треба вирішувати питання громадського транспорту. У Європі всі їздять фактично на комунальному транспорті, від маршруток треба відмовлятися, або мінімізувати кількість їх рейсів. Вони в поганому технічному стані, забруднюють екологію, питання пільговиків те саме. До всього треба підходити ґрунтовно — і тоді стовідсотково буде результат!

Спілкувався Олександр ПОДВИШЕННИЙ

Біографічна довідка про Богдана Гапяка, розміщена на сайті Рівненської міської ради:

Богдан Гапяк

В 1980 році закінчив школу із золотою медаллю та вступив до Львівського державного університету ім. І.Франко на факультет прикладної математики та механіки.

В 1985 році, після закінчення навчального закладу та розподілу переїхав до Рівного, де почав свою трудову діяльність інженером-програмістом на Рівненському радіотехнічному заводі. В 1991 році – заступник начальника цеха.

З 1992 року і по сьогоднішній день працює в ТОВ-компанія “Пульсар і Ко” на посаді заступника генерального директора.

З 1998 року – один із співвласників ПАТ “Рівненська фабрика нетканих матеріалів” .

До 2013 року – віце-президент баскетбольного клуб «БК-93 «Пульсар»

Нагороджений відзнакою «Кращий підприємець України». Неодноразово нагороджений грамотами Рівненської облдержадміністрації та міськвиконкому за вагомий особистий внесок в економічний розвиток міста та області.

Є членом суспільної ради при Державній фіскальній службі області.

Є активним членом асоціації підприємств легкої промисловості України.

Одружений. Виховує доньку та внучку.