Публікація

Хто є хто у рівненському міськвиконкомі: ВІТАЛІЙ МІГУЛЬКО

09:49, 02 Квітня

зображення публікації

Наприкінці грудня 2020 року міський голова Рівного Олександр Третяк та депутати Рівненської міської ради затвердили 29 членів виконавчого комітету міста Рівне. Міськвиконком має достатньо широкі повноваження та впливає на життя міста. Крім членів виконкому “за посадою”, там чимало старих і нових облич, громадських активістів та представників бізнесу. Сайт Горинь.інфо вирішив дізнатися, чим ці люди заслужили своє членство у виконкомі та які їх плани щодо стратегічного розвитку Рівного.

Олександр Подвишенний підготував серію індивідуальних інтерв’ю з кожним членом виконкому, адже рівняни мають право знати, до кого звернутися у разі потреби та хто є хто в нашому рівненському політикумі.

Віталій Мігулько — приватний підприємець, бізнесмен. Проживає в цивільному шлюбі з Паламарчук Наталією Олексіївною, має двох дочок. З 2008 року член ВО “Свобода”. Головним завданням у роботі виконкому вбачає наведення порядку в місті, зокрема боротьба зі стихійною торгівлею та недобросовісним маршрутним автотранспортом.

Віталію Борисовичу, добридень! Ви чи не єдиний член міськвиконкому, якого нема в соціальних мережах. Чому так? Поясніть, будь ласка!

Вітаю! Ви знаєте, мені це не потрібно, я не люблю такої публічності. Людина свої дії та добрі вчинки має робити, а не говорити про них. Бо є люди, які щось зроблять, а тоді купу селфі викладають, то це не правильно.

Однак соціальні мережі — це комунікація з громадськістю. Той самий міський голова Рівного Третяк стабільно знімає відео у фейсбуці, відповідає на коментарі тощо.

Ну, я особисте життя не люблю на зовні виставляти. Якщо хтось хоче зі мною зв’язатися, то може знайти мій номер запросто. Голові, може, треба показати свою працю, але давайте відверто: люди помітять, коли буде вестися реальна робота. Не відразу, але помітять. Соціальні мережі займають чимало часу. Я своїм працівницям забороняю на роботі сидіти в соцмережах, але знаєте що: книги вони в мене читають вільно, коли нема клієнтів.

Яку літературу Ви полюбляєте?

Зараз часу бракує, але взагалі, то люблю історично-художні романи. І фільми так само, наприклад, “Троя”. Також цікавлять книги про психологічне становлення людини-бізнесмена. Гарне враження справила трилогія Айн Ренд “Атлант розправив плечі”. В українській літературі – це романи, де людина з села щось досягла, підкорила місто умовно.

Ви родом не з Рівного, до речі.

Так, з містечка Ладижин Вінницької області. Воно невелике, але там багато виробництва, промисловості. У третьому класі ми по обміну з родиною переїхали на Північний Кавказ, це був приблизно 1976 рік. Там уже закінчив школу, а згодом хіміко-механічний технікум. У 1987-1989 роках мене забрали в армію. Служив у Військово-повітряних силах у Новограді-Волинському на Житомирщині. Якось нас повезли на екскурсію до Рівного — і я полюбив це місто, вирішив тут осісти.

Чим Ви займалися після демобілізації?

Розпочалася Перебудова, я зайнявся торгівельним бізнесом (їздили на Польщу). Тоді з часом я познайомився з людьми і виникла можливість займатися зовнішньоекономічною діяльністю. Мене було обрано представником німецької компанії “Зангерхаузен”, яка поставляла обладнання для цукрової промисловості (тоді було 190 заводів в Україні). Взагалі, то протягом минулих років я був директором не одного підприємства.

То Ви вищу освіту так і не здобули?

Ні, але не вважаю, що це проблема. Дуже важливим є практичний досвід. У мене працюють дуже часто студенти з місцевих університетів, то скажу, що на 90 % – це люди, які нічого не знають. Вони завчають матеріал, але не вміють ним практично оперувати.

Згідно з відкритими джерелами Ви є керівником 4-5 підприємств. Деякі у стані ліквідації, а деякі працюють. Розкажіть, що це за бізнес.

Наприклад, ТОВ “МТЦ-СЕРВІС”, яке займається оптовою торгівлею промисловим обладнанням для цукру. Фірма ця зараз “заморожена”, бо нема прибутків. У стані ліквідації зараз перебуває ПП “Агровест”, яке займалося оптовою торгівлею сільгосптехнікою. (Згідно з рішенням Рівненського окружного адміністративного суду від 02.10.2015 ПП “Агровест” перебуває у стані ліквідації за позовом Державної фіскальної служби в Рівненській області через несвоєчасне подання податкових декларацій та фінансової звітності – примітка автора).

Ще у Вас є таке ТОВ “Аріус груп”.

Так, ця компанія займається роздрібною торгівлею пальним. Зараз по ній тривають касаційні суди, тому ми її поки не закриваємо. У мене вкрали ПДВ на значну суму, внісши зміни у склад правління компанією. Там задіяні державний реєстратор та нотаріус, які швидше за все співпрацюють з кимось із ДФС і здійснюють шахрайські дії. Також це питання розслідує поліція.

Розкажіть про свою громадсько-політичну діяльність, будь ласка.

Я є членом лише ВО “Свобода”. До жодних інших організацій не належу. Довгий час я був помічником-консультантом народного депутата України Олега Осуховського (зараз Олег Осуховський очолює фракцію ВО “Свобода” в Рівнераді — примітка автора), також я заступник голови комітету Рівненської міської організації ВО “Свобода” з питань дисципліни. Якщо до нас приходить нова людина, то ми її перевіряємо, ставимо питання, чому вона до нас прийшла, з якою метою тощо.

Відомо, що Ви неодноразово балотувалися до Рівненської міської ради, Рівненської районної ради та Рівненської обласної ради, але жодного разу не пройшли.

Я балотувався, бо я партієць. У мене нема таких амбіцій значних, тобто, якщо партія сказала, то я виконую свій обов’язок. Не пройшов — значить погано працював. Люди дали свою оцінку. Є такі депутати-бігунки, які ходять з партії в партію, щоб здобути владу. Я не такий.

Вибори 2020 року були знакові тим, що там обов’язковою була ґендерна квота. Як Ви оцінюєте такий формат, зважаючи на те, що чимало жінок потім відмовляються. У ВО “Свобода” на Рівненщині була така ж ситуація).

Якщо відмовилися, значить на це були свої причини. Я не можу це коментувати.

То, власне, як Ви опинилися у виконкомі?

Мене делегувала партія, знаючи мою принциповість і бачення розвитку міста. Я міг працювати в облдержадміністрації тощо, ви ж чудово все розумієте, але я відмовився, бо маю бізнес, а робота у виконкомі ведеться на громадських засадах, тому я зголосився.

Як член міськвиконкому, то чим плануєте займатися?

На минулому засідання виконкому обговорювалося питання продовження дозволу на ярмарок поблизу продуктового ринку (вул. Пересопницька — примітка автора) на три місяці. Єдиний, хто проголосував “проти” — це я, бо в місті має бути порядок. У Вінниці, коли міським головою став уперше Володимир Гройсман, то там була ще гірша ситуація. Спочатку було дуже багато обурення, але коли зробили цивілізовані парковки, газон, тротуари — то вінничани просто задоволені. Торгувати можна і на території, яка спеціально відведена для цього. Також мене непокоїть тема маршруток. Вважаю, що по центру міста вони курсувати не повинні. Там має їздити лише електротранспорт, який їздить за розкладом. Так ми уникнемо корків, а також екопитання вирішимо частково.

Де взяти кошти на новий електротранспорт?

Запрошувати інвесторів, проводити тендери по закупівлі. От, дивіться, скільки в маршрутці сидячих місць? Нехай 15-16, а у тролейбусі — удвічі більше. Ті самі шість коліс, один двигун, а маршрутки — це вже дванадцять коліс і два двигуни. Вони ще більше розбивають дорожнє полотно, я можу про це багато розказувати. Перевізники кажуть, що їздити невигідно — треба піднімати ціну за проїзд. Стоп, давайте викличемо представника, вивчимо всі статті витрат тощо. Результат буде зовсім інший. Маємо працювати над тим, аби в місті не було безладу, як на мене, це найважливіше.

Спілкувався Олександр ПОДВИШЕННИЙ

Також читайте:

Хто є хто у Рівненському міськвиконкомі: БОГДАН ГАПЯК

Хто є хто у рівненському міськвиконкомі: ТЕТЯНА ВОРОНЦОВА

Хто є хто у Рівненському міськвиконкомі: НАДІЯ ГЛАДКЕВИЧ

Хто є хто у Рівненському міськвиконкомі: АНДРІЙ БРЕГІН

Хто є хто у Рівненському міськвиконкомі: ЄВГЕНІЙ САВЧУК

Хто є хто у рівненському міськвиконкомі: ЮРІЙ ЛАЗАРЕВИЧ

Хто є хто у рівненському міськвиконкомі: СЕРГІЙ УДОВИЧЕНКО

Хто є хто у рівненському міськвиконкомі: РОМАН СЕМЕНЮК