Публікація

Хто є хто у рівненському міськвиконкомі: СЕРГІЙ УДОВИЧЕНКО

10:12, 11 Березня

зображення публікації

Наприкінці грудня 2020 року міський голова Рівного Олександр Третяк та депутати Рівненської міської ради затвердили 29 членів виконавчого комітету міста Рівне. Міськвиконком має достатньо широкі повноваження та впливає на життя міста. Крім членів виконкому “за посадою”, там чимало старих і нових облич, громадських активістів та представників бізнесу. Сайт Горинь.інфо вирішив дізнатися, чим ці люди заслужили своє членство у виконкомі та які їх плани щодо стратегічного розвитку Рівного.

Олександр Подвишенний підготував серію індивідуальних інтерв’ю з кожним членом виконкому, адже рівняни мають право знати, до кого звернутися у разі потреби та хто є хто в нашому рівненському політикумі.

Сергій Удовиченко — голова Ради адвокатів Рівненської області, голова АО “Удовиченко та партнери”, заслужений юрист України. З паном Сергієм ми зустрілися в офісі Ради адвокатів Рівненської області, де мали змогу поспілкуватися про мотиви участі адвокатів у політичному житті країни, судову реформу та зрештою перспективи розвитку рівненського міськвиконкому.

Сергію Володимировичу, доброго дня! У відкритих джерелах є достатньо біографічної інформації про Вас, тому поспілкуймося про громадсько-політичну діяльність, адвокатську практику. Скажіть, до яких організацій Ви входите і чим там займаєтеся?

Добридень! Я є членом професійної громадської організації “Національна асоціація адвокатів України”, до якої зрештою входять всі адвокати, а також ВГО “Асоціації правників України”, де перебуваю в складі Правління та до політичної партії “Рівне разом”.

Про політику дещо згодом. Ви згадували про адвокатське об’єднання, яке Ви очолюєте. Розкажіть коротко про нього.

Адвокатське об’єднання “Удовиченко та партнери” було створено у 2015 році. В основному в нас судові адвокати, які займаються захистом і представництвом клієнтів у судах. Практикуємо ми в галузях кримінального, господарського, адміністративного, цивільного і сімейного права. У складі об’єднання є 10 адвокатів.

Кілька років назад у рівненських ЗМІ була новина про те, що один із заступників голови Рівненської ОДА вирішив піти в декрет з певних причин. У соцмережах це висміювали, мовляв, не чоловіча це справа. Яка Ваша позиція, як адвоката, щодо декрету для чоловіків?

Почнемо з того, що згідно з Сімейним кодексом, то батьки мають рівні права та обов’язки. Я вважаю, що це цілком нормально, коли за певних обставин доглядом за дитиною займається чоловік. До прикладу жінка прагне розвиватися в кар’єрному плані, а чоловік менш амбітний. Тим паче, що на сьогодні світова тенденція до рівності прав чоловіків і жінок. Останні вибори місцеві є тому підтвердження.

До речі, жінки борються зараз активно за рівність своїх прав, але під час розлучення більшість судів лишає дітей з матерями і так далі.

Говорячи про суди, то чимало людей незадоволені їх роботою. От, наприклад, на днях Україною прокотилися протести, пов’язані зі справою Сергія Стерненка, де суд виніс політично вмотивоване рішення. Як наслідок, Зеленський ініціював судову реформу…

Судова реформа була ще навіть до Петра Порошенка. Вона триває десятиліттями. За попереднього президента вона активно відбувалася. Я вважаю ці реформи неефективними. Які проблеми в роботі судів Ви вбачаєте?

Першою чергою, неналежне фінансування. Суд не може ухвалу суду або повістку учаснику процесу відправити, бо бракує коштів, секретарі судових засідань отримують низькі заробітні плати. Крім того, банальна нестача суддів у судах.

Ви очолюєте Раду адвокатів Рівненській області. Розкажіть, що це за орган та які його функції?

Якщо коротко, то це орган адвокатського самоврядування. Повноваження широко виписані в законі, та основні: представництво адвокатів регіону; сприяння забезпеченню гарантій адвокатської діяльності, захисту професійних і соціальних прав адвокатів; організація стажування для юристів, які хочуть стати адвокатами; видача свідоцтв про зайняття адвокатською діяльністю; та адміністрування інших процесів.

Я знаю, що Катерина Самардак, депутатка Рівненської обласної ради, входить до складу Ради адвокатів Рівненської. Чи впливає політична позиція на роботу Ради?

На роботу в Раді це ніяк не впливає. Ніколи політичні переконання та погляди не ставали на заваді нашій спільній праці.

Коли заснована Рада адвокатів Рівненської області?

У 2013 році після реформи та внаслідок прийняття закону “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”..

Ми згадували з Вами про ґендерні питання. Перед місцевими виборами був скандал, пов’язаний з партією “Рівне разом”, коли ТВК відмовлялася реєструвати список до Рівнеради, бо там була порушена саме ґендерна квота. Вважаєте, порушення мало місце?

Є рішення суду з цього приводу, яким встановлено відсутність будь-яких порушень під час згаданих вами процедур.

Чому Ви обрали “Рівне разом”?

По-перше, це нова політична сила, по-друге, вона місцева, по-третє, до її складу входили люди, які мені близькі по поглядам і з якими я працював, наприклад, Віктор Шакирзян. Я взагалі людина команди, мені так краще працювати. Я не пройшов у депутати, але я сприймаю це як позитивний досвід.

До виконкому Вас делегували за партійною квотою, не від Ради адвокатів?

Так, Рада адвокатів — це моє основне місце роботи. Тут я отримую винагороду, не зарплату. Також я отримую кошти від свого адвокатського об’єднання, але вони незначні. Однак делегувала мене у виконком саме партія.

Як Ви оцінюєте входження у виконком за політичним принципом?

Я вважаю, що це логічно.

Яким чином місто та адвокатура можуть бути корисними одне одному?

У законі про місцеве самоврядування є норма, згідно із якою до повноважень виконавчих органів міських рад належить зокрема й сприяння діяльності адвокатури. До відання виконавчих органів міських рад належать повноваження щодо утворення установ з надання безоплатної первинної правової допомоги, залучення адвокатів до надання безоплатної первинної правової допомоги. Також слід згадати, що серед працівників ради є чимало адвокатів. Ми готові всіляко допомагати органам місцевого самоврядування в їх діяльності, використовуючи наші знання та досвід.

Чим зараз займаєтеся у міськвиконкомі?

Нині з колегами працюємо над оновленням регламенту виконкому, який було прийнято у 2014 році, оскільки відтоді в законодавстві відбулося чимало змін . На останньому засіданні ми затвердили склад житлової комісії, що дало можливість вирішенню багатьох невідкладних для мешканців міста житлових питань. Заслуховуємо звіти начальників управлінь, деякі з них не один раз.

Якщо звіт незадовільний, то які впливи можуть бути застосовані стосовно такої посадової особи?

Головою виконкому є міський голова, він, своєю чергою, може приймати певні кадрові рішення. Виконком може надавати свої пропозиції щодо покращення роботи. Так зараз зрештою і є. Як на мене, одним із основних питань для ефективної роботи виконкому сьогодні є вдосконалення системи управління та внутрішніх комунікацій. До міськвиконкому прийшли нові люди, налагоджуються робочі процеси, запроваджуються нові підходи до них. Треба трохи часу.

Спілкувався Олександр ПОДВИШЕННИЙ

Біографічна довідка з Асоціації правників України

Сергій Володимирович Удовиченко

Народився 01 березня 1975 року в м. Рівне в сім’ї державних службовців.

Після закінчення, в 1990 році, Рівненської спеціалізованої школи I-III ступенів №15 Рівненської міської ради, вступив до Рівненського автотранспортного технікуму. У 1994 році закінчив даний учбовий заклад і вступив до Вищої школи права при Інституті держави і права імені В. М. Корецького НАН України та в 1999 році отримав повну вищу освіту за спеціальністю «Правознавство», здобув кваліфікацію юриста.

10 жовтня 1997 року був прийнятий на посаду юрисконсульта  ПП «Сако», де працював до 1999 року.

24 грудня 1999 року отримав свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю № 304, видане Рівненською обласною кваліфікаційно-дисциплінарною комісією адвокатури.

З 2005 року по 2009 рік – працював юрисконсультом в товаристві з обмеженою відповідальністю «Західноукраїнський юридичний альянс».

З 06 лютого 2010 року і по 2012 рік був членом Ради Рівненського обласного відділення Спілки адвокатів України та членом дисциплінарної палати Рівненської обласної кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури.

З 11 квітня 2011 року по 14 жовтня 2012 року входив до складу Комітету із захисту прав адвокатів Спілки адвокатів України та Ради спілки адвокатів України.

З 14 жовтня 2012 року по 15 вересня 2017 року входив до складу Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури.

З 6 листопада 2015 року по 10 листопада 2017 року голова адвокатського об’єднання «Удовиченко і партнери».

З 8 серпня 2016 року по 7 листопада 2017 очолював відділення Асоціації правників України в Рівненській області.

6 березня 2017 року обраний до складу Правничої асамблеї Асоціації правників України.

15 вересня 2017 року Звітно-виборною конференцією адвокатів Рівненської області було обрано головою Ради адвокатів Рівненської області.

З 18 вересня 2017 року і по даний час перебуває на посаді голови Ради адвокатів Рівненської області.

Сімейний стан:

Дружина – Удовиченко Юлія Міланівна, 1976 року народження. Сини: Удовиченко Володимир Сергійович, 1996 року народження; Удовиченко Владислав Сергійович, 2003 року народження; Удовиченко Всеволод Сергійович, 2015 року народження.

Також читайте:

Хто є хто у Рівненському міськвиконкомі: БОГДАН ГАПЯК

Хто є хто у рівненському міськвиконкомі: ТЕТЯНА ВОРОНЦОВА

Хто є хто у Рівненському міськвиконкомі: НАДІЯ ГЛАДКЕВИЧ

Хто є хто у Рівненському міськвиконкомі: АНДРІЙ БРЕГІН

Хто є хто у Рівненському міськвиконкомі: ЄВГЕНІЙ САВЧУК

Хто є хто у рівненському міськвиконкомі: ЮРІЙ ЛАЗАРЕВИЧ