Публікація

Хто є хто у рівненському міськвиконкомі: РОМАН СЕМЕНЮК

14:18, 19 Березня

зображення публікації

Наприкінці грудня 2020 року міський голова Рівного Олександр Третяк та депутати Рівненської міської ради затвердили 29 членів виконавчого комітету міста Рівне. Міськвиконком має достатньо широкі повноваження та впливає на життя міста. Крім членів виконкому “за посадою”, там чимало старих і нових облич, громадських активістів та представників бізнесу. Сайт Горинь.інфо вирішив дізнатися, чим ці люди заслужили своє членство у виконкомі та які їх плани щодо стратегічного розвитку Рівного.

Олександр Подвишенний підготував серію індивідуальних інтерв’ю з кожним членом виконкому, адже рівняни мають право знати, до кого звернутися у разі потреби та хто є хто в нашому рівненському політикумі.

Роман Семенюк — приватний підприємець, головний архітектор “Зембудпроект”, член Спілки архітекторів України. Одружений, має двох дітей. Проживає у Квасилові. Пан Семенюк поділився своїм баченням органічного злиття Квасилова та Рівного, а також окреслив власне бачення оновлення архітектурного ландшафту нашого міста.           

Романе Віталійовичу, добридень! Просимо Вас розповісти трохи своєї біографії, а далі перейдемо до професійної діяльності та роботи у міськвиконкомі.

Здрастуйте! Я народився в 1980 році в Острозькому районі, село Вишеньки. Потім, коли у Квасилові будувався завод “Рівнесільмаш”, ми переїхали туди. Батько працював на заводі у відділі капітального будівництва, мати працювала в садочку. Це був десь 1984 рік. У Квасилові пройшло все моє дитинство. Перший мій диплом — це “Менеджмент організацій”, закінчував освіту заочно, бо одразу після школи пішов працювати. З часом я заснував власну справу — це ПП “Зембудпроект”, засноване на основі київської філії “УКООПРОЕКТ”. Звідти ми взяли кілька людей і розпочали з батьком власний бізнес. Зараз на підприємстві в мене працює 25 чоловік. У процесі роботи мені довелося здобути ще кілька дипломів: “Міське будівництво і господарство” в Інституті післядипломної освіти, “Архітектуру” у Львівській політехніці, “Екологію” у НУВГП. 10 березня в мене захист — “Автомобільні дороги й аеродроми”, паралельно ще навчаюся за спеціальністю “Геоінформаційні системи та технології” також у НУВГП.

Скажу відверто, що я вражений, адже деякі чиновники, наприклад, мають один диплом, максимум два. Для чого Вам така кількість дипломів?

По факту я маю чотири дійсних дипломи на руках, очікую ще на два. Така кількість зумовлена законодавчими вимогами. Це потрібно для роботи. Колись видавали ліцензії, тепер є кваліфікаційні сертифікати. У мене є 12 сертифікатів, що є найбільшою кількістю в Україні. Це завдяки цим дипломам.

Ви зайнята людина. Коли Ви встигаєте працювати й навчатися?

Встаю о 6 ранку, а лягаю о 12 ночі. Субота-неділя — робочі дні. Постійно в роботі.

Як Ваша дружина до цього відноситься?

Цілком нормально. Вона є директором ПП “Зембудпроект”, тому ми разом працюємо. Сім’ї я приділяю значну увагу. Зараз у підприємстві є досвідчені фахівці, яким я делегую частково повноваження і лише контролюю процес.

Розкажіть про підприємство. Скільки років воно існує?

У галузі проєктування я працюю десь 22 роки від розвалу СРСР. Ми охоплюємо майже всі напрямки: починаючи від геодезії, геології, закінчуючи комплексним проєктуванням об’єктів. Наша фірма спеціалізується на розробці промислових підприємств. На жаль, їх дуже мало в області у зв’язку зі складними інвестиційними можливостями. Також проєктуємо об’єкти громадського призначення (магазини, кафе). Ми не присутні у сфері житлового проєктування, там працюють інші фірми. Історично склалося так, що ми працюємо в області більше, в Рівному в нас мало зацікавлень.

Ви згадали за великі підприємства. На Рівненщині багато людей дискутують щодо будівництва заводу “Кроноспан” в Городку. Рівняни, зокрема, апелюють до того, що завод буде забруднювати екологію, а податки від його роботи будуть іти у бюджет Городка, а не Рівного.

Тут медаль має дві сторони. Великий плюс, коли будується такий великий клейстер. Як мені відомо, то цей завод буде не лише виробляти деревоматеріали, а й збирати меблі тощо. На цьому заводі будуть працювати люди, зокрема рівняни. Щодо податків, то, можливо, але ми розуміємо, що незабаром Городок швидше за все увійде до Рівненської ОТГ. Завод також будується на місці колишнього ливарного і тракторного заводу. Колись той завод був набагато шкідливішим, ніж сучасний “Кроноспан”. Щодо дискусії про екологію, то я вважаю, що на території підприємства треба облаштувати лабораторію з цілодобового моніторингу стану забруднення довкілля. Тоді маніпулятивні питання самі собою щезнуть.

Говорячи за децентралізацію, то маю до Вас питання: як вважаєте, приєднання Квасилова до Рівного є правильним кроком, бо серед депутатів Рівнеради побутує думка про те, що об’єднуватися з Квасиловим було нерентабельно.

Я був членом виконкому Квасилівської селищної ради, тому можу стверджувати, що той бюджет не є дотаційним. У нас на території є підприємство “Морган Феніче”, яке платить чималі податки тощо. Коли планувався Квасилів, то він мав бути спальним районом міста Рівного, мали їздити тролейбуси тощо. Станом на сьогодні Квасилів має самодостатню інфраструктуру: амбулаторію, школу, дитячий садочок, різні гуртки. Єдине, що чимало мешканців Квасилова працює в Рівному.

Коли постало питання об’єднання, то чому Квасилів приєднався до Рівного, а не до Здолбунова?

По-перше, Здолбунів сам не хотів об’єднатися в єдине ОТГ. По-друге, логічно об’єднатися з Рівним, бо люди їздять туди на роботу, в лікарню, на базар. Свого часу була ідея утворення власної ОТГ, приєднавши Корнин, Білу Криницю та інші населені пункти, адже тодішня влада хотіла зберегти свій вплив на місцях, але сталося інакше.

Ви були раніше знайомі зі старостою Квасилова Вітою Кисільовою?

Так, був. Я працював у виконкомі, вона очолювала соціальний напрямок. Були суто робочі моменти.

Також у квасилівському виконкомі був Федір Мисюра, начальник управління інфраструктури та промисловості РОДА…

Він з’явився під кінець каденції, коли я рідко бував на засіданнях, адже почали прийматися хибні рішення. Я навіть хотів написати заяву про вихід із виконкому, але зрозумів, що мій вихід зашкодив би інтересам громади, тому з Федором ми бачилися буквально на кількох зустрічах.

Що ви маєте на увазі під неправильними рішеннями?

Є моменти, коли люди вирішують свої особисті питання, а не інтереси громади. Маю на увазі, коли фінансують об’єкти, що не є критичними, замість того, щоб направити гроші на важливіші моменти. Наприклад, стовідсоткове фінансування модернізації та ремонту житлових будинків в той час, коли є потреба зробити дорогу до школи тощо. Ремонтували ті будівлі, де певні люди мають свої квартири, здають їх в оренду тощо. У пріоритеті все-таки має бути інтерес громади.

Перед місцевими виборами 2020 року місцева влада на чолі з Володимиром Хомком активно почала ремонтувати дороги, встановлювати тактильну плитку, світлофори змінювати. Та коли пройшла зима: зі снігом почали сходити й дороги. Як, на Вашу думку, вирішити дорожнє питання?

Головні проблемні ділянки, про які ви говорите, – це ділянки на вулиці Макарова, де знімали повністю асфальт, заміну ґрунту робили. У решті випадків — це поточний ямковий ремонт, який у наших погодніх умовах піддається серйозному навантаженню. Плюс чималий потік автомобілів у місті. Треба відмовлятися від ямкового ремонту й оновлювати повноцінно дорожні полотна відповідно до критичності. Дорога взагалі робиться з гарантією 10 років. Уявіть, скільки в нас вулиць і скільки це коштує. Правильно було б моніторити стан доріг і вчасно повідомляти про якісь аварійні ділянки комунальним службам. Тут важлива участь громадськості.

Окей, Ви говорите за проїжджу частину, а в якому стані знаходяться тротуари, де щодня ходять тисячі людей?

Моя особиста думка полягає в тому, що тротуари треба робити з бруківки. Тоді дорога більш довготривала й легка в ремонті. Є своя проблематика, наприклад, зимова ожеледиця, але це питання, які відходять на другий план відносно.

Ви згадували за велику кількість автівок у місті. Ми спілкувалися з іншим членом виконкому, Євгенієм Савчуком, який, будучи помічником народного депутата України Олександра Ковальчука, став причетним до написання законопроекту по так званих “євробляхах”. Він прогнозує, що у скорому часі автівок стане ще більше. Як вирішити питання парковок у Рівному?

Ви знаєте, наша компанія є основним розробником організації дорожнього руху в Рівненській області і навіть по Україні працюємо. У нашому місці є багато вулиць, де чимало газону, і я думаю, що раціонально певну ділянку відвести під паркомісця. Треба підходити комплексно: по-перше, визначити, де можна розміщувати парковки; по-друге, розвести транспортні артерії міста, наприклад, зробити деякі вулиці з одностороннім рухом, що дасть додаткові паркомісця; по-третє, стратегічно винести на околиці міста великі базари, торгівельні центри, адміністративні будови.

У Львові, Києві існує муніципальна поліція, яка має можливість штрафувати порушників ПДР без їх присутності в автомобілі. У Рівному чомусь така ініціатива не працює. Як Ви оцінюєте цю ідею?

Звичайно, що це доцільно. Коли ти бачиш, як працює правоохоронна система, то люди ведуть себе інакше.

Ви займаєтеся розробкою генпланів, ДПТ тощо. Частина міста Рівного, яка знаходиться між мікрорайоном “Щасливе” та Квасиловом: який її перспективний розвиток?

Там доцільно формувати новий центр. Та територія знаходиться поруч з дорогою державного значення М-06 і є справді перспектива розвитку. Важливо врахувати попередні помилки, наприклад, перенавантаження старого центру. Туди доцільно винести ті самі адмінустанови, які були б усі поруч і рівнянам не треба було мотатися по всьому місту, збираючи різні довідки.

На завершення нашої бесіди скажіть, будь ласка, як Ви опинилися у виконкомі? Як мене відомо, то Ви не є членом жодної партії, не брали участь у громадському житті міста раніше.

Існує вимога наявності спеціалістів в органах влади. На це є запит сьогодні. Раніше ми перетиналися з Федором Місюрою, Віктором Шакирзяном, Дмитром Котляровим. Вони знають, що я фахівець, тому часто звертаються з різними питаннями. Більше того, я родом з Квасилова, інтереси тієї громади також потрібно захищати, можливо, це й зіграло визначальну роль моєї участі у виконавчому комітеті Рівненської міської ради.

 

Олександр ПОДВИШЕННИЙ

Також читайте:

Хто є хто у Рівненському міськвиконкомі: БОГДАН ГАПЯК

Хто є хто у рівненському міськвиконкомі: ТЕТЯНА ВОРОНЦОВА

Хто є хто у Рівненському міськвиконкомі: НАДІЯ ГЛАДКЕВИЧ

Хто є хто у Рівненському міськвиконкомі: АНДРІЙ БРЕГІН

Хто є хто у Рівненському міськвиконкомі: ЄВГЕНІЙ САВЧУК

Хто є хто у рівненському міськвиконкомі: ЮРІЙ ЛАЗАРЕВИЧ

Хто є хто у рівненському міськвиконкомі: СЕРГІЙ УДОВИЧЕНКО