Публікація

Хто є хто у рівненському міськвиконкомі: ВІТА КИСІЛЬОВА

15:09, 22 Квітня

зображення публікації

Наприкінці грудня 2020 року міський голова Рівного Олександр Третяк та депутати Рівненської міської ради затвердили 29 членів виконавчого комітету міста Рівне. Міськвиконком має достатньо широкі повноваження та впливає на життя міста. Крім членів виконкому “за посадою”, там чимало старих і нових облич, громадських активістів та представників бізнесу. Сайт Горинь.інфо вирішив дізнатися, чим ці люди заслужили своє членство у виконкомі та які їх плани щодо стратегічного розвитку Рівного.

Олександр Подвишенний підготував серію індивідуальних інтерв’ю з кожним членом виконкому, адже рівняни мають право знати, до кого звернутися у разі потреби та хто є хто в нашому рівненському політикумі.

Віта Кисільова — перша староста Квасилова. Заміжня. Виховує двох синів. Віта Дмитрівна двічі була депутатом Квасилівської селищної ради (2010-2020). Член політичної партії “Рівне Разом”. Головним пріоритетом пані Кисільова на своїй посаді вбачає розвиток соціальної сфери, розвиток медицини та освіти в селищі Квасилів, а також сподівається на швидку інтеграцію квасилівської громади в місто Рівне.

Пані Віто, вітаю Вас! Дякую, що приділили час нашому спілкуванню. Розкажіть, будь ласка, нашим читачам трішки про себе, про свій трудовий шлях.

Добридень! Я народилася в селі Бутейки Сарненського району, але записана в селі Велике Вербче, адже там була сільська рада. У 17 років вступила до Рівненського Державного Інституту Культури, після якого в 1997 році розпочала трудову діяльність у Костополі методистом по фольклору в районному відділі культури. На той час завідувачем був Андрій Петрович Ткачук. Згодом пан Ткачук запропонував мені працювати в Централізованій системі публічних шкільних бібліотек. І я погодилася. Костопіль був передовим у цьому напрямку.

Ви любите книги?

Так, дуже. Тому згодом я зголосилася стати бібліотекарем у селі Гута Костопільського району. Друзі і близькі були проти, бо це була менш престижна посада, але про цей крок я не шкодую, адже там я познайомилася зі своїм майбутнім чоловіком. Після шлюбу ми переїхали до Рівного. Я рік пропрацювала в науковій бібліотеці Рівненського гуманітарного університету. Я завжди була активна й непосидюча, вміло поєдную в собі характер жінки-берегині й професійної працівниці.

Як Ви опинилися у Квасилові?

Ми придбали там квартиру. Я не дуже хотіла переїжджати до Квасилова, але чоловік таки мене переконав. Вже там народився мій другий син, якому зараз 17 років. У Квасилові я знову стартувала з бібліотечної справи. Пригадую, як у 2007 році я ініціювала посвяту першокласників у читачі. Ця традиція прижилася й донині активно відзначається.

Як мені відомо, Ви також працювали в той час соціальним працівником.

Так, тодішній голова Квасилова Дмитро Крет помітив мене і запропонував посаду провідного спеціаліста соціальних служб Квасилівського селищного центру; згодом я стала директором — і з 2008 року по 2014 роки працювала в соціальній сфері. Для роботи я здобула ще один фах заочно в інституті культури університету “Україна”. Бувало таке, що викладачі просили поділитися практичними знаннями з соціальної сфери, адже вони були фахівцями в теорії, а я практиком з багаторічним стажем.

Соціальна тематика надихнула Вас піти в політику?

Можна й так сказати. У 2010 році я балотувалася самовисуванцем до Квасилівської селищної ради, внаслідок чого стала депутатом. Конкурентів у мене не було, але я впевнена, що підтримали б мене в будь-якому випадку. У 2015 році я вдруге балотувалася від партії “Справедливість” Валентина Наливайченка в Рівненську районну раду та Квасилівську селинщну раду, де знову стала депутатом.

На останніх виборах Ви йшли від партії “Рівне Разом”.

Так, я йшла по 6 округу, у списку була — 15. (Віта Кисільова на місцевих виборах — 2020 набрала 235 голосів виборців — примітка автора) Скажу, що виборча система була складна. Для простих громадян це було непросто, необхідний був індивідуальний підхід. На жаль, люди далекі від політики, їм потрібна особа, яка буде вирішувати їх проблеми, для того вони йдуть на вибори.

І це все на фоні децентралізації…

Однозначно. Попередня влада досиділа до складання повноважень, бо процес реорганізації та об’єднання мав розпочатися набагато раніше. Мова йде про рівненську та квасилівську колишню владу. Зараз ми б мали вже чіткішу картинку, затверджений бюджет розвитку. Мене обрали 24 грудня 2020 року, а 5 січня наступного року вже я приступила до повноважень. Часу “на розкачку” було обмаль!

Ви згадали про те, що є членом політичної партії “Рівне Разом”. Чому саме цю політичну силу обрали?

Мене привабило те, що це команда нова. Там багато квасилівчан, молоді. Також вони пішли відкрито спілкуватися з людьми, мабуть, тому й набрали стільки голосів. Це імпонує. Чесно кажучи, то мені не відразу запропонували написати заяву на вступ. Колись я зустрілася зі своєю подругою Світланою Марчук (пані Марчук сьогодні є депутатом Рівненської міської ради від партії “Рівне Разом” та очолює фракцію — примітка автора), з якою ми знайомі понад 20 років. Вона познайомила мене з Шакирзяном, після чого я й вирішила пристати до цієї політичної сили.

Коли мова дійшла до висування на старосту Квасилова, то всередині “Рівне Разом” у Вас були конкуренти?

Перш за все, то я не хотіла бути старостою, аби ви розуміли. Я була депутатом двох скликань, працювала багато років у соціальній сфері, тому знаю, як це все важко дається. Проте мене підтримали хороші люди: Ірина Нечай, Віктор Шакирзян — і я зважилася на цей крок.

Ці вибори були доволі конфліктними в медійному просторі. Проти Вас також поширювали різного роду інформацію. Скажіть, це правда, що за часів Януковича Ви агітували за “Партію Регіонів”?

Це був 2012 рік. При владі “Партія регіонів”. Я ніколи не була членом цієї партії. Доручення, які мені давали у зв’язку з посадовими обов’язками — я виконувала, але партійних вказівок мені ніхто не давав.

Ви брали активну участь у подіях на Майдані?

Я працювала на роботі. У політичні події не втручалася. У 2014 році у зв’язку з реорганізацією я пішла з соціальної сфери і стала директором підліткового клубу у Квасилові.

Одна з останніх ініціатив Рівнеради — це утворення молодіжної ради з громадських об’єднань Рівного. Як Ви оцінюєте це рішення?

Позитивно. Молодь — це рушійна сила прогресу. Вона має енергію, ідеї. Це найважливіше. Ми повинні залучати молодь до розвитку міста, бачу виключно продуктивний симбіоз.

Ми багато говорили про соціальну сферу. Знаю, що квасилівчан турбує питання організації ЦНАП в селищі. На якій стадії цей процес?

У квасилівському ЦНАПі буде надаватися широкий спектор послуг. Ми маємо своє комунальне приміщення в центрі селища на першому поверсі. Буде доступно і зручно.

Там була аптека раніше?

Так. До 31 березня цього року приміщення орендував приватний підприємець. Ми зараз тимчасово продовжили договір оренди аптекарю. Як тільки будуть готові всю бюрократичні моменти, він переїде, а ми розташуємо там ЦНАП. Мене приємно вразила своїм професіоналізмом Наталя Хомич (начальник ЦНАПу в Рівному — примітка автора).

То в цьому році варто очікувати відкриття ЦНАПу у Квасилові?

Усе буде залежати від юридичних моментів. Якщо все складеться ідеально, то плануємо на кінець року відкриття.

Насамкінець, на Вашу думку, які топ-3 проблеми для Квасилова станом на зараз?

Першою чергою, ми маємо завершити реорганізацію. Усе почалося дуже добре, але зараз процес трішки загальмувався. Керівники комунальних установ отримали від мене всю інформацію необхідну, зараз об’єкти беруться на баланс — і будемо активно працювати. Друге питання — це аварійні дороги. Ми чекаємо затвердження бюджету розвитку, який має покривати витрати на ремонт. Після зими дороги розсипалися, люки провалюються. Необхідний капітальний ремонт. Також мене турбує питання капітального ремонту ліфтів, адже їх не так багато в селищі й багато з них в аварійному стані. Мусимо шукати кошти й убезпечувати мешканців селища. Хочу ще акцентувати на необхідності капітального ремонту амбулаторії. У нас працюють класні фахівці, які обслуговують чимало громадян, тому мають бути умови. Головне, працювати і вірити у зміни — і наше місто зміниться на краще.

Спілкувався Олександр ПОДВИШЕННИЙ

Також читайте:

Хто є хто у Рівненському міськвиконкомі: БОГДАН ГАПЯК

Хто є хто у рівненському міськвиконкомі: ТЕТЯНА ВОРОНЦОВА

Хто є хто у Рівненському міськвиконкомі: НАДІЯ ГЛАДКЕВИЧ

Хто є хто у Рівненському міськвиконкомі: АНДРІЙ БРЕГІН

Хто є хто у Рівненському міськвиконкомі: ЄВГЕНІЙ САВЧУК

Хто є хто у рівненському міськвиконкомі: ЮРІЙ ЛАЗАРЕВИЧ

Хто є хто у рівненському міськвиконкомі: СЕРГІЙ УДОВИЧЕНКО

Хто є хто у рівненському міськвиконкомі: РОМАН СЕМЕНЮК

Хто є хто у рівненському міськвиконкомі: ВІТАЛІЙ МІГУЛЬКО

Хто є хто у рівненському міськвиконкомі: ОЛЕНА ПІНЧУК

Хто є хто у рівненському міськвиконкомі: СВІТЛАНА ДЗЕНІК