Публікація

Помічники депутатів Рівненської обласної ради: хто вони

10:51, 10 Травня

зображення публікації

Мало хто знає, але депутати місцевих рад (обласних, міських, районних, сільських) не отримують заробітних плат за свою діяльність. Вона є громадською, тобто по своїй суті є волонтерською. А оскільки займаються вони депутатськими справами у вільний час, то природно, що вникнути у всі питання буває дуже складно. Саме тому законодавці створили механізм помічників депутатів – щоб розвантажити депутата та спростити його роботу. 

Помічників-консультантів мають і депутати Верховної Ради. Хоча варто зазначити, що частину з них можуть працевлаштувати на роботу в апараті парламенту. Що ж до помічників депутатів місцевих рад, то вони теж виконують свою роботу безоплатно. Втім, якщо нардепи широко використовують свої можливості по добиранню помічників, то багато хто в місцевих радах не використовує такі можливості.

Сайт Горинь.інфо проаналізував помічників депутатів місцевих рад. Пропонуємо нашим читачам дізнатись, хто ж допомагає та радить обранцям.

Дана інформація є відкритою та розміщена на офіційному сайті Рівненської обласної ради. Знаходьте знайомі прізвища та пишіть, що Ви чули про них.

Читайте також:

Помічники депутатів Рівненської міськради: хто вони

В Рівненській обласній раді представлені фракції «Радикальної партії Олега Ляшка» (6 депутатів), «За майбутнє» (9 депутатів), «Сила і честь» (8 депутатів), «Слуга Народу» (12 депутатів), «Європейська солідарність» (14 депутатів), «Батьківщина» (9 депутатів) та «Свобода» (6 депутатів).

Фракція «Радикальної партії Олега Ляшка»

Обранці Юрій Білик та Сергій Женевський не мають помічників.

В той же час, Оксану Лозову консультує Оксана Михайлівна Полюхович; Сергія Свисталюка – Зорян Васильович Наумець, Андрій Олександрович Білий та Олександр Олександрович Білий; Юлію Назарчук – Антон Олексійович Оксенюк, Марія Миколаївна Котуза, Євгеній Миколайович Стьоболов та Ірина Віталіївна Савчук; Романа Стасюка – Зіна Василівна Кузнєцова, Марія Андріївна Гандзюк та Сергій Михайлович Тхорук.

Фракція «За майбутнє»

Іван Калюта, Руслан Потапчук, Руслана Потапчук-Чернєнкова, Валерій Редько, Володимир Чайка не користуються законним правом на помічників-консультантів. Хто ж помічники в решти депутатів фракції?

У Вікторії Опанасюк – Ігор Миколайович Риженко;

В Андрія Пехотіна – Мирослава Юріївна Коток;

У Віктора Щербачука – Валентин Валентинович Бедричук, Роман Вікторович Свинарчук, Андрій Олегович Бернацький, Аліна Митрофанівна Коваленко, Анатолій Васильович Цідилко;

У Ігоря Ясенюка – Микола Федосійович Колодюк та Діана Ігорівна Фещенко.

Фракція «Сила і честь»

З 8 депутатів фракції лише двоє мають помічників: у Лілії Драпчинської – Віктор Іванович Крамар, а в Сергія Шевчука – Тетяна Сергіївна Марчук та Олександр Миколайович Миронець.

Обранці Олександр Данильчук, Катерина Макарчук, Микола Мельник, Анатолій Петрук, Віталій Сухович та Віталій Ундір не мають офіційних помічників.

Фракція «Слуга Народу»

Більшість президентської фракції не мають помічників, а саме депутати облради Андрій Бурачик, Анатолій Грисюк, Андрій Карауш, Олександр Коваль, Юлія Шигорева, Віктор Красовський та Сергій Подолін.

Помічниками Володимира Рашовського є  Сергій Григорович Столярчук та Анна Сергіївна Бережна,  Людмили Мариніної – Олексій Іванович Леончик, Олега Стратюка – Олег Романович Романишин, Романа Шустика – Марія Олександрівна Хоронжак. Найбільше помічників-консультантів у Юрія Ліпського – Оксана Ростиславівна Хмарина, Віталій Володимирович Ліпський, Володимир Валерійович Мурін та Катерина Петрівна Веселець.

Фракція «Європейська солідарність»

Фракція ЄС в обласній раді – найбільша. З 14 її депутатів помічників-консультантів мають рівно половина з них.

Віталій Гайдукевич, Олександр Дехтярчук, Олена Корень, Ярослава Острожчук, Катерина Самардак, Андрій Сорока та Василь Яніцький не вважали за потрібне мати собі помічників.

В той же час інші ЄСівці обрали собі в команду наступних осіб:

Світлані Богатирчук-Кривко допомагають Ярослав Дмитрович Коломис, Петро Вікторович Богатирчук, Оксана Володимирівна Куцеля, Євгеній Павлович Новицький та Антон Анатолійович Свінціцький.

Сергія Кокорського консультують Іван Олександрович Левицький, Ігор Миколайович Гуслістий, Іван Анатолійович Бруснік.

В Сергія Кондрачука помічниками є Олена Вікторівна Муляр, Вікторія Андріївна Висоцька, Григорій Валерійович Перчик та Віктор Андрійович Прокопчук.

В помічниках Олександра Набочука –  Василь Миколайович Древецький, Олександр Васильович Єденчук, Оксана Іванівна Куляша, Ірина Вікторівна Слободюк та Ірина Григорівна Літвінчук.

Єдиною помічниками у Володимира Петріва є Ірена Валеріївна Боровець, а в Олександра Процюка – Володимир Ростиславович Андрушечко.

В депутата Андрія Усача консультантами є Анастасія Андріївна Власюк та Валентин Володимирович Хавтура.

Фракція «Батьківщина»

Лише двоє депутатів облради від ВО «Батьківщина» мають помічників-консультантів. Це Руслана Конощук (єдиний помічник у неї – Юрій Вікторович Новак) та Світлана Левицька (її консультують Тарас Васильович Пилипович та Інна Михайлівна Кузнєцова).

Решта депутатів фракції: Микола Добриднік, Микола Драганчук, Василь Кльоп, Микола Кучерук, Роман Руденко та Алла Черній не вважають за потрібне реєструвати собі помічників-консультантів.

Фракція «Свобода»

Фракція «Свободи» – єдина, в кого всі депутати оформили собі помічників-консультантів. Хто ж вони?

В Олексія Бучинського – Віктор Васильович Міцюк, Павло Михайлович Тарасович, Богдан Пилипович Михалюк, Олександр Олександрович Мамчур та Ігор Іванович Марчук.

В Олександра Гомона – Тарас Іванович Шевчук та Андрій Володимирович  Семенюк.

В Юрія Кузнюка – Василь Йосипович Ящук, Наталія Миколаївна Ковальова, Марина Миколаївна Омельчук та Ігор Миколайович Мелейчук.

У Володимира Ткачука – Роман Васильович Петролюк, Анатолій Прокопович Боровець та Ігор Костянтинович Дем’янчук.

В Ольги Шустік – Ніна Анатоліївна Кремінська, Вікторія Петрівна Янко та Марія Василівна Година.

В Аліни Янчук – Тарас Вікторович Остапюк та Світлана Петрівна Радько.

Як бачимо, законодавці надали можливість депутатам місцевих рад зібрати собі команду та надали їм певні повноваження. Інша справа в тому, що не всі скористались з такої можливості. А мешканці Рівненщини відтепер знатимуть, до кого ще можна звертатись для вирішення наболілих проблем. Адже депутати та їх помічники мають представляти інтереси громади та розвивати потенціал Рівненщини.

Тарас ДАВИДЮК

Довідково:

Статтею 29-1 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» передбачено, що:

  1. Депутат місцевої ради    може    мати    до    п’яти помічників-консультантів, які працюють на громадських засадах (вистачить).
  2. Персональний підбір кандидатур      на      посаду помічника-консультанта  депутата  місцевої  ради,  організацію  їх роботи та розподіл обов’язків між ними здійснює  особисто  депутат місцевої ради, який несе відповідальність щодо правомірності своїх

рішень.

  1. Умови діяльності та  кількість  помічників-консультантів депутата     місцевої    ради    визначаються    Положенням    про помічника-консультанта депутата місцевої ради,  яке затверджується відповідною радою.
  2. Помічником-консультантом депутата місцевої ради може бути лише громадянин  України,  який  має  загальну  середню   освіту. Помічник-консультант   депутата   місцевої  ради  у  своїй  роботі керується Конституцією України, законодавством України,  а  також  Положенням про помічника-консультанта депутата відповідної місцевої ради.
  3. Помічник-консультант депутата місцевої ради має право:

1) входити і перебувати у  приміщеннях  відповідної  місцевої  ради    за  пред’явленням   посвідчення   помічника-консультанта, дотримуючись встановленого порядку;

2) одержувати  надіслану  на  ім’я  депутата  місцевої   ради поштову й телеграфну кореспонденцію,  відправляти її за дорученням депутата місцевої ради;

3) за  дорученням  депутата  місцевої  ради  брати  участь  в організації  вивчення  громадської  думки,  потреб  територіальної громади, інформувати про них депутата відповідної місцевої ради та вносити пропозиції щодо шляхів їх вирішення;

4) за  письмовим  зверненням  депутата  місцевої  ради  та за згодою   посадових   осіб   органів    місцевого    самоврядування користуватися    копіювально-розмножувальною   та   обчислювальною технікою;

  1. Помічник-консультант депутата місцевої ради зобов’язаний:

1) дотримуватися вимог Конституції України ,законодавства      України,      а     також Положення     про помічника-консультанта депутата відповідної ради;

2) при виконанні своїх обов’язків не допускати дій, що можуть негативно впливати  на виконання  повноважень  депутата  місцевої ради,  утримуватися від заяв та вчинків, що компрометують депутата місцевої ради;

3) за  дорученням  депутата  місцевої  ради  вивчати питання, необхідні депутату місцевої ради для здійснення його  депутатських  повноважень, готувати по них відповідні матеріали (це дуже важливо);

4) допомагати депутату місцевої ради в організації проведення  звітів і зустрічей з  виборцями (для нашої ради проблемне питання);

5) допомагати депутату місцевої ради в розгляді надісланих на його  ім’я  поштою  або  поданих  на  особистому прийомі виборцями пропозицій,  заяв і скарг громадян та вирішенні  порушених  у  них питань;

6) надавати  депутату місцевої ради організаційно-технічну та іншу  необхідну   допомогу   при   здійсненні   ним   депутатських повноважень.

Читайте також:

«Посіпаки нардепів»: кого народні обранці від Рівненщини взяли собі в помічники