Публікація

Помічники депутатів Рівненської міськради: хто вони

10:13, 05 Травня

зображення публікації

Не всі знають, але депутати місцевих рад (обласних, міських, районних, сільських) не отримують заробітних плат за свою діяльність. Вона є громадською, тобто по своїй суті є волонтерською. А оскільки займаються вони депутатськими справами у вільний час, то природно, що вникнути у всі питання буває дуже складно. Саме тому законодавці створили механізм помічників депутатів – щоб розвантажити депутата та спростити його роботу. 

Помічників-консультантів мають і депутати Верховної Ради. Хоча варто зазначити, що частину з них можуть працевлаштувати на роботу в апараті парламенту. Що ж до помічників депутатів місцевих рад, то вони теж виконують свою роботу безоплатно. Втім, якщо нардепи широко використовують свої можливості по добиранню помічників, то багато хто в місцевих радах не використовує такі можливості.

Сайт Горинь.інфо проаналізував помічників депутатів місцевих рад. Пропонуємо нашим читачам дізнатись, хто ж допомагає та радить обранцям. Дана інформація є відкритою та розміщена на офіційному сайті Рівненської міської ради. Знаходьте знайомі прізвища та пишіть, що Ви чули про них.

Фракція «Батьківщина»

Депутатська фракція партії «Батьківщина» налічує 5 депутатів, з яких Сергій Васильчук, Галина Кульчинська та Олександр Курсик не мають помічників.

Олена Нездюр має максимальну кількість помічників: це Сергій Сергійович Сивицький, Микола Ростиславович Нездюр, Павло Іванович Руденко, Олег Ростиславович Кордонець, Руслана Олександрівна Коник.

Депутата Олександра Нестерука консультують Андрій Васильович Велесик, Тетяна Олександрівна Карпухіна, Ніна Володимирівна Нестерук, Олег Олександрович Кроль та Андрій Ярославович Корнійчук.

Фракція «Голос»

Ще одна фракція, яка налічує 5 депутатів – нова сила в міській раді. В цій політичній силі теж не всі мають помічників – це, зокрема Роман Денисюк та Зураб Кантарія.

Помічником депутата Миколи Бляшина є Олександр Костянтинович Довжаниця, обраниці Анатасії Кулакевич – Іванна Василівна Драган, а Святослава Клічука – Наталія Василівна Холодова та Ілля Васильович Волошин.

Фракція «Європейська солідарність»

Фракція партії «Європейська солідарність» є найбільшою та налічує 10 депутатів. Не мають помічників лише троє – Павло Алексєвич, Тарас Обоїста та Оксана Майборода. А хто ж консультує решту?

В Андрія Жильчука помічниками є Євген Миколайович Синчук.

В Дмитра Котлярова – Микола Юрійович Ткачук, Вероніка Ігорівна Кожемякіна, Артем Олегович Алексєєв, Андрій Арсенійович Шевчук та Ольга Володимирівна Шевчук.

В Наталії Майорової – Наталія Петрівна Байда, Ірина Володимирівна Бабич та Марія Василівна Голюк. В Федора Мисюри – Юлія Ростиславівна Петрук, Валентина Олександрівна Карбівник та Олександр Валерійович Ходаков.

В Людмили Туровської – Микола Миколайович Довгаль, Руслан Іванович Кеда, Сергій Васильович Букацький та Тамара Володимирівна Дужич.

В Тамари Тимощук – Любов Григорівна Стецюк, Юлія Іванівна Харів, Наталія Володимирівна Стеца, Алла Віталіївна Лобас та Алла Миколаївна Луценко.

В Людмили Радчук – Антоніна Сергіївна Омельчук, Олег Степанович Костевич та Андрій Петрович Тадай.

Фракція «За майбутнє»

Фракція партії «За майбутнє» налічує всього 4 депутати. З них лише Анна Хлістунова-Шарпар має помічника – Ольгу Віталіївну Клочко. Марян Года, Володимир Хомко та Анатолій Чугуєвець не мають офіційних помічників-консультантів.

Фракція «Рівне Разом»

Фракція налічує 6 депутатів (згідно регламенту, секретар міської ради Віктор Шакирзян, обраний від партії, не може бути за посадою членом фракції). З фракції лише Сергій Рибачок не має помічників.

В той час, інші депутати скористались своїм правом.

Багаторічний депутат від партії регіонів та представник hосійської православної церкви в Україні Михайло Жаровський має трьох помічників, це – Марія Валеріївна Савчук, Надія Петрівна Мельник, Роман Богданович Жаровський.

Катерина Марчук має одну помічницю – Іванну Юріївну Одейчук.

Помічниці є у Світлани Марчук – це Ірина Миколаївна Трало та Ірина Петрівна Петрик-Щокова.

У Святослава Стельмащука теж двоє помічників – Іванна Іванівна Антонюк та Сергій Дмитрович Боліщук.

У Василя Харковця – повний комплект помічників: Андрій Вячеславович Розтока, Людмила Степанівна Войтович, Тетяна Сергіївна Олексієвець, Катерина Іванівна Пригода та Олена Юріївна Ткачук.

Фракція «Слуга народу»

Президентська політична сила «завела» у міську раду 7 депутатів. З них двоє не мають помічників – Віталій Коваль, голова облдержадміністрації та підприємець Роман Яворський.

Олександр Іванов має двох помічників – Мирослава Валерійовича Чернія та Олега Петровича Брицюка.

Помічницею Олександри Коваленко є Тетяна Анатоліївна Сладковська.

Любов Романюк має двох консультантів – Олену Віталіївну Манзюк та Людмилу Іванівну Макєєву.

Помічниками Олени Хотенко є Анатолій Сергійович Кушнір, Олег Васильович Ярмолюк та Віталій Іванович Павлов.

У Юрія Чаборая двоє помічників – Ірина Євгенівна Жук та Володимир Степанович Муляр.

Фракція «Свобода»

Фракція партії ВО «Свобода» налічує 4 депутати. З них має помічників мають два депутати.

Володимир Валявка має помічників Олега Вталійовича Карпяка, Дмитра Андрійовича Зварича та Ольгу Борисівну Євушко.

Помічником у Євгенія Іванішина є Роман Васильович Петролюк.

Олег Осуховський та Юрій Осіпчук не мають помічників-консультантів.

Віктор Шакирзян має повний комплект помічників-консультантів. Це, зокрема,  Олесь Іванович Лопачук, Микола Володимирович Бобрик, Павло Сергійович Дмитришин, Олександр Васильович Онопрійчук та Тарас Анатолійович Максименко.

Як бачимо, законодавці надали можливість депутатам місцевих рад зібрати собі команду та надали їм певні повноваження. Дехто такою можливістю скористався, а хтось – відмовився, з тих чи інших причин. І якщо про частину помічників широка громадськість знає, то про інших ми, безумовно, ще почуємо. А мешканці Рівненщини тепер знатимуть, до кого ще можна звертатись для вирішення наболілих проблем. Адже депутати та їх помічники мають представляти інтереси громади та розвивати його потенціал.

Тарас ДАВИДЮК

 

Довідково:

Статтею 29-1 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» передбачено, що:

  1. Депутат місцевої ради    може    мати    до    п’яти помічників-консультантів, які працюють на громадських засадах (вистачить).
  2. Персональний підбір кандидатур      на      посаду помічника-консультанта  депутата  місцевої  ради,  організацію  їх роботи та розподіл обов’язків між ними здійснює  особисто  депутат місцевої ради, який несе відповідальність щодо правомірності своїх

рішень.

  1. Умови діяльності та  кількість  помічників-консультантів депутата     місцевої    ради    визначаються    Положенням    про помічника-консультанта депутата місцевої ради,  яке затверджується відповідною радою.
  2. Помічником-консультантом депутата місцевої ради може бути лише громадянин  України,  який  має  загальну  середню   освіту. Помічник-консультант   депутата   місцевої  ради  у  своїй  роботі керується Конституцією України, законодавством України,  а  також  Положенням про помічника-консультанта депутата відповідної місцевої ради.
  3. Помічник-консультант депутата місцевої ради має право:

1) входити і перебувати у  приміщеннях  відповідної  місцевої  ради    за  пред’явленням   посвідчення   помічника-консультанта, дотримуючись встановленого порядку;

2) одержувати  надіслану  на  ім’я  депутата  місцевої   ради поштову й телеграфну кореспонденцію,  відправляти її за дорученням депутата місцевої ради;

3) за  дорученням  депутата  місцевої  ради  брати  участь  в організації  вивчення  громадської  думки,  потреб  територіальної громади, інформувати про них депутата відповідної місцевої ради та вносити пропозиції щодо шляхів їх вирішення;

4) за  письмовим  зверненням  депутата  місцевої  ради  та за згодою   посадових   осіб   органів    місцевого    самоврядування користуватися    копіювально-розмножувальною   та   обчислювальною технікою;

  1. Помічник-консультант депутата місцевої ради зобов’язаний:

1) дотримуватися вимог Конституції України ,законодавства      України,      а     також Положення     про помічника-консультанта депутата відповідної ради;

2) при виконанні своїх обов’язків не допускати дій, що можуть негативно впливати  на виконання  повноважень  депутата  місцевої ради,  утримуватися від заяв та вчинків, що компрометують депутата місцевої ради;

3) за  дорученням  депутата  місцевої  ради  вивчати питання, необхідні депутату місцевої ради для здійснення його  депутатських  повноважень, готувати по них відповідні матеріали (це дуже важливо);

4) допомагати депутату місцевої ради в організації проведення  звітів і зустрічей з  виборцями (для нашої ради проблемне питання);

5) допомагати депутату місцевої ради в розгляді надісланих на його  ім’я  поштою  або  поданих  на  особистому прийомі виборцями пропозицій,  заяв і скарг громадян та вирішенні  порушених  у  них питань;

6) надавати  депутату місцевої ради організаційно-технічну та іншу  необхідну   допомогу   при   здійсненні   ним   депутатських повноважень.

 

Читайте також:

«Посіпаки нардепів»: кого народні обранці від Рівненщини взяли собі в помічники