Публікація

Неписані правила: як на Рівненщині прихильники московської церкви порушували карантин

10:19, 26 Січня

зображення публікації

Про факти порушення правил карантину прихожанами церкви окупанта ми писали неодноразово. У той час, коли через пандемію коронавірусу Кабінет міністрів України вводив жорсткі правила карантину, прихильники московської церкви злісно порушували усі правила та збиралися на велелюдні служби.

Читайте також: Прихожани Московської церкви знову порушують закон: Маковея на Рівненщині (відео)

Один із інцидентів трапився у селі Нова Мощаниця колишнього Здолбунівського району. За кілька днів після Великодня, 23 квітня, 2020 року, під час посилених карантинних обмежень, у село приїхало багато людей, аби відвідати могилу старця Леонтія, якого пошановують православні. Очевидно, що ніхто не дотримувався визначених правил карантину – більшість було без масок та не дотримувалися дистанції.

Така ситуація обурила місцевих мешканців Нової Мощаниці. Люди зафіксували ці порушення та повідомили про них поліції.

“Мене обурило, що під час епідемії в село приїхало так багато чужих людей, – прокоментувала очевидиця подій, мешканка Нової Мощаниці Галина Мариніна. – Я живу неподалік могилок і все бачила, як цілі натовпи ходили селом без масок. Спочатку вони відслужили службу в хаті батюшки, яку він не хоче відати громаді, а потім усі пішли на кладовище. Якщо ці люди не турбуються про своє здоров’я, це їхня справа, але ж тими ж вулицями, у ті ж магазини ходять і наші люди. Коронавірус – важка хвороба і особливо тоді весною було дуже страшно. А тут десятки чужих людей у селі.”

До слова, ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, передбачено, що до відповідальності громадяни можуть бути притягнуті за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України “Про захист населення від інфекційних хвороб”. Зокрема передбачено покарання у вигляді штрафу: від 17 000 грн до 34 000 грн для громадян та від 34 000 грн до 170 000 грн для посадових осіб.

На підставі ухвали Здолбунівського районного суду Здобунівським відділенням поліції було порушено кримінальну справу по факту  порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням (стаття 325 Кримінального кодексу України). В кінці серпня 2020 року це кримінальне провадження було закрито, так як було неможливо здобути докази, що хтось заразився інфекційною хворобою під час події 23 квітня 2020 року. З матеріалів кримінального провадження було сформовано адміністративне провадження, складено протокол по статті 44-3 КУпАП і направлено до суду.

У документі йдеться, що 23 квітня 2020 року о 10:00 год. на подвір’ї будинку, в якому проводив молебні священник московського патріархату Ігор Гнатишин, він організував масове зібрання громадян та провів богослужіння, які в подальшому перемістилися до кладовища під час чого окремі з присутніх осіб були без захисних масок та не дотримувалися безпечної дистанції.

Нагадаємо, що в березні 2019 року громада села, прихожани храму Різдва Богородиці с. Нова Мощаниця одноголосно прийняла рішення про перехід з православної церкви Московського патріархату до Православної церкви України.

Тоді передача храму пройшла відносно мирно. Як йшлося на Суспільному, на той момент до села з’їжджалися близько сотні невідомих осіб, однак, на щастя, протистояння не було, а тодішній настоятель храму Ігор Гнатишин віддав ключі від церкви. Однак, чоловік відмовився звільняти будинок, який належить громаді.  Саме на території цього будинку 23 квітня під час карантину збиралося близько сотні осіб.

Матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності Гнатишина в суді двічі повертали через неналежне оформлення протоколу. Хоча згідно зі статтею 284 КУпАП суд має або закрити провадження, або прийняти постанову про накладення адміністративного стягнення. Такої опції «як повернення на доопрацювання», цією статтею не передбачено

У п’яницю, 22 січня, відбувся третій розгляд справи. На  засідання прибули свідки події, однак суддя не викликав їх до слова. Наразі рішення поки немає. То ж, ймовірно, що покарання за порушення карантину прихильники московського патріархату не отримають. На відміну від багатьох підприємців…