Новина

Прихожани Московської церкви знову порушують закон: Маковея на Рівненщині (відео)

16:26, 14 Серпня

зображення новини

Сьогодні, 14 серпня, у селі Рясники, що на Гощанщині, між прихожанами Православної Церкви України та Московської церкви знову виник конфлікт.

До храму, за який триває суперечка шостий рік поспіль, прийшло близько 40 вірян Православної церкви Української села Рясники, щоб скористатись своїм законним правом та здійснити святкове Божослужіння в святині. Проте, на вході на них чекали “тітушки”, які не дали навіть зайти на територію храму.

Ми приїхали на свято – всі гарно вбрані, у вишиванках, а до храму нас не пускають. Поліція нас не підтримує. Сьогодні мусили співати молебінь на дворі. Повноцінного Божослужіння не могли здійснити. Не зручно на дворі, проте Господь підтримує нас – завжди посилає гарну погоду. – розповіла регент церковного хору Мирослава Горобець.

П’ять років минуло з того часу, як частина прихожан відокремилась від релігійної громади УПЦ МП, і створила свою релігійну громаду – ПЦУ. І тут-же полетіли судові позови, звинувачення, погрози та образи на адресу новоствореної релігійної громади. Але ми були впевнені у своєму виборі, що в нас має бути справжня українська Церква і всюди надсилали свої звернення, і до призидента України і у Міністерство культури, місцеві, районні органи влади. – коментує мешканка села Рясники Валентина Чигировська.

На відео: мешканка села Рясники Валентина Чигировська

З метою врегулювати міжконфесійний конфлікт і забезпечити законні права віруючих, екс-голова Рівненської ОДА видав розпорядження №635 від 09 липня 2019 року “Про використання Покровської церкви в с. Рясники Гощанського району” та №717 від 9 серпня 2019 року “Про порядок почергового користування Покровською церквою в с. Рясники Гощанського району” із затвердженим графіком проведення почергового богослужіння.

Фото Мирослави Боліщук

Прихожани УПЦ МП на чолі з настоятелем Готлібом Василем не визнають законні рішення. Вони постійно чинять опір перед входом до храму, наносять тілесні ушкодження нашим прихожанам, ображають, погрожують і т.д. Влада міста стоїть осторонь цих проблем що відбуваються  в нашому селі, не реагує на наші звернення, поліція не забезпечує належний правопорядок. – переконує мешканка села Рясники Мирослава Боліщук.

Ми просимо Голову ОДА, та всіх причепних Українців нашого краю, хто може нам допомогти у вирішенні нашої міжконфесійної проблеми. Ми хочемо щоб у нашому селі панував мир та злагода, щоб богослужіння проводилися рідною Українською мовою. Ми будемо вдваватися до радикальних дій і відстоювати наші права згідно чинних законодавчих документів. – прокоментувала мешканка села Рясники Валентина Чигировська.

Найбільше дратує те, що на своїй рідній землі, на своїй території, яка належить нам з покон віків, ми не можемо ні розмовляти рідною мовою, ні молитись. Постійно боремось, щоб в нас не забрали нашого. Не пам’ятаю року, щоб ми спокійно прожили, не добиваючись того. В якій ще державі таке може бути? – підсумувала Мирослава Горобець.