Публікація

Здолбунівчанин Олександр Войцеховський: в американському футболі все залежить від спільних дій

10:15, 12 Березня

зображення публікації

Наш співрозмовник Олександр Войцеховський – відомий в Здолбунові та поза його межами як активний громадський діяч та учасник російсько-української війни. Однак сьогодні ми поговоримо про сферу, завдяки якій Здолбунівська громада може стати більш відомою та знаменитою. Про американський футбол.

Олександре, американський футбол у Здолбунові – явище незвичне. Розкажи нашим читачам з чого усе почалося.

Американський футбол в Здолбунові тісно пов’язаний з обласним центром. Наш тренер і засновник команди Тимофій Тишкун навчався в Рівному і познайомився з амфутболом саме в Рівному, разом з місцевою командою «Монархи». З часом вирішив створити команду в рідному місті – Здолбунові. Спершу підтримали друзі та однодумці. Команда на початку планувалася як дитячо-юнацька. Та з часом набралися гравці і на старшу команду. Першим серйозним змаганням для нас був турнір в Рівному між командами Луцька, Здолбунова і місцевою. Так почалася наша історія.

І якого рівня Ви досягнули зараз?

Американський футбол – цікавий вид спорту. Напевно, один з найбільш командних видів, де все залежить від спільних дій, що вимагає тривалої підготовки та тренувань кожного гравця. На сьогодні в нас головним тренером лишається засновник команди Тимофій. Окрім нього, є ще досвідчений тренер з фізичної підготовки (у нас ще діє власний соціальний спортзал), адже футбол вимагає сили та витривалості. Також маємо досвідченого тренера захисту (в футболі є команди захисту та нападу) та ведемо перемовини щодо тренерства з одним із досвідчених гравців.

Наразі у нас тренуються дві дитячі команди та одна доросла. Більшість гравців приходять, бо прагнуть спробувати щось нове і цікаве. Когось приводять друзі чи знайомі, дітей зазвичай записують батьки. От зараз в нас стартував новий набір у команду. Ми працюємо з потенційними гравцями через соцмережі, вуличну рекламу, показові уроки та спілкування з гравцями в навчальних закладах. Також розвиваємо лакрос – гру, за якої твердий гумовий м’яч переносять полем за допомогою кросів-сіток на довгій ручці. Зараз теж активно набираємо дітей до команди.

Чи популярний серед злобунівчан цей вид спорту?

Не можна сказати, що це мегапопулярний вид спорту, в порівнянні з європейським футболом чи баскетболом. Але в нас є своє коло вболівальників, які нас підтримують, за що ми щиро вдячні їм.

На сьогодні в області є ще два клуби з американського футболу: «Монархи» та «Крусайдерс». Зараз ми потихеньку тренуємося і готуємося до змагань. Зазвичай в зимовий період ми активно тренуємося з спортзалі над фізичною підготовкою, а з настанням весни переходимо на вулицю. Дуже багато треба приділяти саме ігровій практиці, «скілам» та позиційним вправам. На жаль, карантин тут не посприяв…

А наскільки вплинув карантин? Яка ситуація зараз?

Скажу так, для нас 2020-й мав бути дуже цікавим. Ми – молода команда, з усіх міст, де існують клуби з американського футболу, Здолбунів – найменший в Україні. Та попри це, ми потроху ростемо, створюємо свою структуру з людей, які нам допомагають, організовуємо власний менеджмент.

На 2020 рік ми планували участь в кубку з флаг-футболу у Польщі, у чемпіонаті України та відкритому кубку Рівного за правилами 7х7. На жаль, вдалося взяти участь лише у 7х7 та у чемпіонаті України з флаг-футболу. Та водночас у нас були і приємні події: ми вперше на Рівненщині провели тренувальний кемп для 5 команд із західної України. Було здорово. Приїжджав тренер з Туреччини, який тренував одну з команд топ Ліги України. Також домовилися про співпрацю з дубенською фірмою GERA, яка створила для нас форму. Вже найближчим часом ми її офіційно представимо.

Наскільки складно боротися команді не з обласного центру проти противників з більших міст?

Ну, кожен суперник складний і важкий по-своєму. У когось більше досвіду та ігрової практики, у когось – фізично сильніша команда, а в когось ростер (ігровий склад) більший. Тож важко визначити найважчого. Хоча, особисто для мене, був найважчий поєдинок у складі «Крусайдерс» проти вінницьких «Вовків». Проте і найбільш запам’ятовуваний. А щодо перемог… Напевно, їх більше в наших «малих». У свій час вони були чемпіонами України серед юніорів, виграли кубок в Білій Церкві та вибороли бронзу у зимовому флаг-футбольному турнірі у віковій групі U-17.

Брали участь хлопці і в закордонних змаганнях. Напевно, до перемог можна записати і те, що троє наших гравців грають/грали у командах Польщі та Німеччини.

Які маєте найближчі плани?

Цього сезону хочемо максимально реалізувати плани минулого року: дорослі мають взяти участь у чемпіонаті Української ліги американського футболу за правилами 7х7 та чемпіонаті України з флаг-футболу. Також плануємо максимально доукомплектувати дитячі команди та активно провести з ними сезон в Дитячо-юнацькій лізі американського футболу.

Дякую за розмову. Бажаю Вашій команді досягати нових вершин!

Розмовляв Тарас ДАВИДЮК