Публікація

Захисники українців чи співучасники геноциду. Історія про адвокатів. Частина 2

18:30, 15 Травня

зображення публікації

Ілля Костін – адвокат, служив у 12 батальйоні тероборони у 2014-2015 рр, з 2022 військовослужбовець Збройних сил України написав статтю до суспільства у двох частинах, які опублікував сайт “Цензор.НЕТ”.

Першу частину, у якій автор розповідає про реєстр адвокатів “днр”, ми назвали: Захисники українців чи співучасники геноциду. Історія про адвокатів.

У другій частині автор розповідає про адвокатів України на службі у мгб “днр”.

На одному з заходів Національної асоціації адвокатів України, я мав змогу спілкуватися з Головою НААУ Ізовітовою Л. та тодішнім керівником Ради адвокатів Донецької області Батченко А.

Мені було сказано, що “в ЛДНР теж повинні бути адвокати для наших полонених”, саме тому я отримую відмови у притягненні до дисциплінарної відповідальності адвокатів-сепаратистів (звичайно це не було пряме речення, але контекст розмови зводився до цього висновку).

У майбутньому, доля звела мене з двома полоненими, неймовірними по силі та мужності жінками Ольга Політова та Валентина Бучок, які були звільнені з полону у грудні 2017 року. Вони пройшли катівню “ізоляція” у Донецьку.

Ольга Політова, лікар. З січня 2015 року обіймала посаду заступника головного лікаря з експертизи Центру первинної медико-санітарної допомоги Ясиноватського району Донецької області. Засуджена “військовим трибуналом днр” за допомогу українській армії, була ув’язнена з 13.11.2015. Звільнена за обміном 27.12.2017. Застосовували тортури. Обвинувачує в роботі на “мгб днр” наступних “адвокатів” Суханов Сергій Геннадійович (свідоцтво на право зайняття адвокатською діяльністю №3595), Коваленко Олена Федорівна (свідоцтво на право зайняття адвокатською діяльністю № 3447).

Валентина Бучок, електромонтер, мешканка Донецька. Засуджена “судом ДНР” на 17 років ув’язнення за шпигунство на користь “іноземної ворожої держави”. Провела в ув’язненні півтора роки, звільнена за обміном наприкінці 2017 року.Обвинувачує в роботі на “МГБ ДНР” “адвоката” Шишкіна Олена Миколаївна (свідоцтво на право зайняття адвокатською діяльністю №1339).

Ось їх свідчення, про “якість” захисту адвокатів в лднр (текст не редагувався мною, тільки скорочувався).

Свідчення пані Ольги Політовой.

“Адвокат Суханов Сергій Геннадійович (тел.: 0992116777), його запропонував слідчий Кількєєв. Мій тодішній співмешканець уклав з цим адвокатом договір. Адвокатові зразу заплатили $500, а потім кожен прихід у СІЗО йому оплачувався окремо. Конкретно яку суму я не знаю.

Приходив він один раз на тиждень протягом першого місяця. Далі його було не знайти і не допроситися. Тобто через місяць він фактично перестав виконувати свої обов’язки як адвоката.

Потім Суханов не був присутнім на більшості допитів, які проводили зі мною. Мене регулярно (як на роботу) вивозили на допити в МГБ. Сиділа там і в підвалах, і на верху, прикована наручниками до батареї цілий день. Не було можливості ні вийти в туалет, ні поїсти, ні попити води, ні прийняти ліки, нічого абсолютно. При цьому адвокат присутній не був, і не виконував своїх обов’язків щодо захисту моїх інтересів.

03 березня 2016 року до мене прийшов слідчий (Кількєєв) закривати кримінальну справу у зв’язку із завершенням всього процесу, щоб я підписала. Мого адвоката при цьому не було. Слідчий сказав : «Підписуйте, Суханов все знає». А де Суханов? Суханова нема.”

“Судових засідань не було аж до 22 листопада 2016 року. В той день відбулося засідання, на якому були заслухані мої показання дані ще на досудовому розслідуванні. У мене був тиск 240 на 120, гіпертонічний криз, ніяких свідків ще не допитували, хоча я просила спочатку допитати свідків, а потім я буду давати показання. Але нікого не викликали, зачитали мої показання, дані на досудовому розслідуванні і більше ніяких судових засідань не відбувалося.

04 грудня прийшов адвокат і сказав, що 16 грудня відбудеться судове засідання (але його так і не було). Тоді ж адвокат попросив 1,5 тисячі доларів (сказати дочці)…”

“19 січня (2017) я повинна була їхати на суд, але засідання не було і я нікуди не їздила.

Основною причиною скасування більшості судових засідань було те, що мій адвокат (Суханов) не з`являвся в судове засідання.

Ніяких свідків так і не було (не допитали).

Мій адвокат (Суханов) жодним чином не намагався перешкодити зазначеним процесуальним порушенням, не подавав жодних клопотань з метою їх припинити.”

<…>

“Суханову, крім грошей, взагалі нічого не було потрібно. Він став невиїзний і казав моїй дочці, що в Кривому Розі пришле до неї людину, якій вона може віддати гроші не в доларах, а в гривнях або може перевести гроші на картку і тоді він буде присутній на судах і поверне автомобіль. “

<…>

У тих рідкісних випадках, коли Суханов з`являвся на судових засіданнях, він не висловлював жодних заперечень проти позиції сторони обвинувачення і фактично погоджувався з нею. Це все не зважаючи на те, що з самого початку я пояснила йому, що ні в чому не винна.

Дружина Суханова Алла працює у Верховному суді ДНР (суддею працює з березня 2016). Він є Адвокатом. У них сімейний підряд.

Свідчення пані Валентини Бучок

“Затримали 3 лютого 2017 року. Була на роботі, була 9-та ранку. Викрали, помістили у так звану секретну базу МГБ ДНР.”

З 3 лютого 2017 року і приблизно про червень 2017 року ні про якого адвоката взагалі мова не йшла. 7 квітня, коли вивозили в МГБ і коли МГБісти шили ту справу, і передали справу в так звану генеральну прокуратуру слідчому по особливо важливих справах Кількєєву Іскандеру Равільовичу, тоді вперше побачила адвоката, якого мені призначили. Це був квітень. “

“Це дуже знаменита адвокат (через дефіс можна назвати її прокурором), Шишкіна Олена Миколаївна. Неодноразово писала клопотання, щоб Шишкіну О. М. не допускали до мене, оскільки Шишкіна мала особисту неприязнь до мене. З Шишкіною ми були знайомі, вчилися в одній школі, Шишкіна знала, про мою проукраїнську позицію.”

“Під час процесу Шишкіна вела себе дуже хамовито, образливо, сказала, що таких, як я треба стріляти. “

“Під час перебування в СІЗО м. Донецька та на базі МГБ «ДНР», я чула від інших полонених (в яких «адвокатом» була Шишкіна), що Шишкіна здебільшого займалася вибиванням грошей, які передавала суддям, тобто займалася перенесенням грошей від обвинувачених до суддів.”

“Коли почався цирк («трибунал») Шишкіна не намагалася хоча б щось зробити на мою користь, а навпаки почала ставити їй провокативні, двоякі запитання, які допомагали мене викривати. Чим фактично виконувала роботу прокурора, а не захисника у судовому процесі. “

“Протягом всього «процесу» Шишкіна вмовляла мене визнати вину (ніби-то, щоб дали менший строк ув’язнення), незважаючи на те, що я весь час пояснювала їй, що я ні в чому не винна. “

Щоб мене почули в адвокатській спільноті та щоб суспільство зацікавилося цією проблематикою, ми з однодумцями, 28 лютого 2019 року провели брифінг за участю Ольги Політовой та Валентини Бучок: “Чи припустимо працювати на ворога? Адвокатура України та адвокатури ДНР/ЛНР – знак рівності?”.

Саме під час брифінгу зʼясовуються кричущі факти, що один зі слідчих мгб днр Кількєєв Іскандер Равільович, який катував Ольгу Політову, є діючим адвокатом України.

У результаті брифінгу, мною підготовлені скарги до КДКА Донецької області на адвокатів України: Кількєєва Іскандера Равільовича, Шишкіну Олену Миколаївну, Суханова Сергія Геннадійовича, Руденко Юрія Миколайовича, Грідіну Олену Іванівну.

Всі скарги біли підготовлені від імені полонених, з додаванням їх свідчень та документів, які підтверджують активну участь цих “адвокатів” у судилищах днр.

Але, у 2017 році, щоб не розглядати ці скарги, була вибрана інша тактика ніж у 2016 році (дивитесь частину першу “Реєстр адвокатів днр”).

Пʼять членів КДКА Донецької області беруть самовідвід та його задовольняють, що робить неможливим розгляд скарги. І Вища кваліфікаційна дисциплінарна комісія адвокатури переправляє до розгляду скарги до КДКА Луганської області.

В результаті, розгляд скарг не відбувається, навіть не відкривається дисциплінарне провадження. Ось їх відповідь, з якої виходить, що докази які були надані мною та полоненими, які я надавав у вигляді свідчень, скрінів веб-сторінок сайтів днр, документів з судилища полонених, де фігурують прізвища зрадників, цих доказів не достатньо, навіть щоб відкрити провадження, не те щоб розглянути скаргу.

Окремо хочу зазначити про перебіг розгляду скарг на адвокатку Шишкіну О., яка “захищала” Валентину Бучок.

Станом на 27 червня 2019 року за інформацією, розміщеною на веб-сайті «Українського народного трибуналу» (донецьке недолуге ІПСО), в складі, так званого, суду перебувала Шишкіна Олена Миколаївна на так званій посаді головуючого судді. Крім цього факту, були додані до скарги ще докази співпраці Шишкіної О. з мгб днр.

Як вже знаєте, у 2016 році підставою для відмови у розгляді дисциплінарних скарг у КДКА було “недостатність доказів” та відсутність “відомостей про обвинувальний вирок суду, який набрав законної сили”, щодо всіх зрадників-адвокатів. Іншими словами, для КДКА Луганської області не існують жодні докази, крім “обвинувального вироку суду”, який надати, як ви розумієте, просто неможливо.

Після мого оскарження до ВКДКА цієї відмови КДКА Луганської області, зʼявилися інші, раніше не використані, підстави у відмові у розгляді моїх скарг.

Відносно Шишкіної О., і у майбутньому, відносно всіх наступних скарг від полонених та інших осіб, ВКДКА пішло шляхом вимагання сплати грошей за “організаційно-технічне забезпечення розгляду заяв (скарг) до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури”.

ВКДКА на чолі з головою Вілкул С. посилались на Рішення Ради адвокатів України «Про встановлення плати за організаційно-технічне забезпечення розгляду заяв (скарг) до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури регіону та Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури» № 203 від 23 вересня 2017 року з подальшими змінами.

Дане Рішення Ради адвокатів України № 203 є протиправним та таким, що не відповідає нормам Закону України «Про звернення громадян» та статті 57 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

Це підтвердив Шостий апеляційний адміністративний суд у постанові від 09.06.2020 у справі 816/2353/17.

Між тим, ігноруючи вимоги суду, ВКДКА і досі вимагає отримання плати від заявників по дисциплінарним скаргам на адвокатів.

Таким чином, людина яка постраждала від дій адвоката, якого допустили до професії члени КДКА (адвокат при цьому платить гроші за складання іспиту), повинна сплачувати збір за розгляд своєї скарги!

У жовтні 2022 року адвокатка України Шишкіна Олена Миколаївна була внесена до переліку фізичних осіб, до яких застосовуються персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції).

З цієї підстави, я, як представник Валентини Бучок, знову, у грудні 2022 року подав скаргу до КДКА Донецької області про притягнення до відповідальності Шишкіну шляхом позбавлення права на заняття адвокатською діяльністю.

Результат такий самий. Скарга повернута без розгляду. Вимагають сплату збору.

Таким чином, незважаючи на обставини які склалися при розгляді скарг (активна стадія АТО та війна) та наявність доказів та фактів, КДКА Донецької області, КДКА Київської області, КДКА Луганської області та ВКДКА не знайшли підстав не тільки позбавити адвокатів-сепаратистів права бути адвоката України, та навіть не відкрили дисциплінарне провадження відносно ЖОДНОГО адвоката-сепаратиста.
ЖОДНОГО!!!!!

Наступна, третя частина: “Кримське питання або легітимізація кримських зрадників НААУ”.