Публікація

Як розвивається пластовий рух на Рівненщині

10:15, 23 Лютого

зображення публікації

Ще в серпні 2019 року Рівненська обласна рада прийняла рішення про створення Рівненського обласного молодіжного пластового вишкільного центру. Новий комунальний заклад обласної ради був покликаний здійснювати освітній та методичний супровід соціалізації та самореалізації молоді, сприяння її життєвому самовизначенню, інтелектуальному, моральному, духовному розвитку, реалізації творчого потенціалу, формування лідерських навичок, впровадження та розвиток неформальної освіти, виховання і змістовне дозвілля молоді області; підтримка волонтерських проєктів. Поставлені завдання були амбітними. І новостворений Центр їх успішно реалізовував, незважаючи на новий виклик сьогодення – коронавірус та пов’язані з ним карантинні обмеження.

А нещодавно Рівненський обласний молодіжний пластовий вишкільний центр прозвітував перед громадськістю про свою діяльність у 2020 році..

Впродовж березня 2020 року було організовано та проведено два вишколи “Перша медична допомога” та “Вишкіл для організаторів таборів”.

З початком карантину всі заходи проводилися в онлайн режимі. Дотримуючись послідовності етапів реалізації пластової методики серед молоді, впродовж квітня щодня публікувалися завдання та навчальні ресурси, які допомагали юнацтву здавати пластові проби на сторінках КЗ «Рівненський обласний пластовий вишкільний центр» у соціальних мережах Іnstagram, Facebook, Telegram, загалом близько 30 текстових та відеоматеріалів.

12 квітня 2020 року було проведено традиційне пластове свято «День першої пластової присяги». Цьогоріч організували дійство онлайн. Загальна тривалість заходу – 1 год.5 хв. Кількість переглядів на Facebook – 1500 осіб, охоплення аудиторії – 2454 осіб.

14 квітня було проведено онлайн презентацію методичного посібника «Інтеграційні табори за пластовою методикою». Даний посібник було видано в рамках запланованих заходів, схвалено науково-методичною радою Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти від 10.03.2020, протокол № 1; Загальна тривалість заходу – 45 хв., кількість переглядів на Facebook – 546, охоплення аудиторії – 1500 осіб.

З 13 по 17 квітня в онлайн режимі відбулася «Ватра онлайн»: 6 зустрічей із відомими пластунами та музикантами, які транслювались у Facebook та YouTube. Загальна тривалість заходу – 9 год, кількість переглядів на Facebook – 8115 чоловік, на Youtube – 651 осіб, охоплення аудиторії – 23 798 осіб.

В рамках проєкту “PRO молодь” пластуни організували та записали понад 20 відео загальною тривалістю більше 450 хв, де спілкувались із визначними людьми Рівненщини. Наші бесіди отримали понад 14 тисяч переглядів.

21 квітня 2020 року організовано онлайн трансляцію, приурочену битві в урочищі Гурби за участі дослідників Ігора Марчука та Олега Тищенка. Загальна тривалість заходу – 1 год.43 хв., кількість переглядів на Facebook – 3700 осіб, охоплення аудиторії – 9320 осіб.

30 квітня пластуни організували і провели серію із трьох вебінарів для вчителів: «Засоби дистанційного навчання: онлайн платформи для викладання їхні види, застосування», «Тестові та ігрові платформи», «Контрольні роботи онлайн». Учасниками вебінарів стали понад 200 освітян закладів загальної середньої освіти Рівненської області.

У травні зреалізували проєкт «Пластова академія магії», де юнацтво за допомогою ігрових методів, семінарів із командотворення, проектного менеджменту було залучене до вивчення теоретичного та практичного матеріалу. Учасниками проекту стала молодь з усієї Рівненської області та більшості областей України.

12-14 червня пластовий центр, як співорганізатор, спільно з житомирськими пластунами, допоміг організувати “Трикутник – Літній рейд”, що цього разу відбувся у форматі трансляцій.

В червні майже в повному складі працівники центру завітали до центру переливання крові і, з думками про добру справу, залишили там частинку себе.

У червні понад 70 новаків та новачок закінчили свою пригоду в рамках проєкту “Пташиний острів”.  Мета проєкту – допомогти новацтву завершити почату пробу та засвоїти пройдений матеріал протягом року.

Впродовж липня-серпня організували 7 гурткових мандрівок на Пластову оселю “Волошки”  в рамках проєкту «3-май дистанцію!».  Виховникам була запропонована можливість провести зі своїм гуртком трьохденний табір на території пластової оселі та бути забезпеченим усім необхідним, адже цьогоріч юнацтво не отримало можливості сповна насолодитися таборовим літом.

 

 

У цей період також, спільно із куренем “НепрОсті”, створили для підлітків Всеукраїнський пластовий онлайн-тренінг “Твої 11 вмілостей”.  Проект мав на меті допомогти юнакам та юначкам просуватися по пластовій програмі і здобути нові знання та навички.

14 вересня було підписано тристоронню угоду про співпрацю між представниками КЗ «Рівненський обласний молодіжний пластовий вишкільний центр» Рівненської обласної ради в особі директора Оксани Скляр (Україна), Центру Діалогу Костюхнівка Лодзької хоругви Союзу Харцерства Польського, в особі директора Ярослава Гурецького (Польща), Харцерський Гуфець «Волинь» Харцерства Польського на Україні, в особі коменданта Олександра Радіци.

25 вересня пластуни взяли участь у Всеукраїнському змаганні пішохідного мандрівництва “Осінній Рейд 2020”, де дві команди працівників центру, а також юнацька команда, здобули призові місця. А згодом провели на Пластовій оселі “Волошки” традиційне пластове Свято Осені, що знаменує собою закриття таборового сезону.

14 жовтня у осередках Здовбиці та Шпанова пластуни Рівненщини відзначили свято Покрови Пресвятої Богородиці.

2 листопада пластуни з Рівненщини спільно із партнерами з Авдіївки та за підтримки Посольства Чеської республіки в Україні провели інтеграційних табір «Горизонти 2.0» для авдіївських дітей.

15-16 листопада пластовій оселі “Волошки” Центр зібрав під своїм дахом учасників окружного вишколу “Виклик 2.0”, які були сповнені бажанням до саморозвитку. Упродовж вишколу юнаки й юначки навчилися створювали проєкти; дізналися які онлайн-інструменти можуть їм в цьому допомогти; як розпізнавати фейки;  що таке тайм менеджмент, медіаграмотність; яка структура та історія Пласту, і головне – все це було грою, і все було поєднано з активними іграми.

27-29 листопада на пластовій оселі “Волошки” відбувся вишкіл 18+ [Здолай свого дракона]. Учасники заходу здобули компетенції в базових навиках з піонірки, табірництва, картографії та мандрівництва. Змогли на практиці застосувати ці знання та власноруч побудувати макети таборових споруд. Цікавим досвідом для усіх стало орієнтування на місцевості, адже учасники мали лисячий біг як вдень, так і вночі.

А окремою родзинкою пластунів є їхня база – пластова оселя “Волошки”.

Це місце приймає молодь і взимку, і влітку.

Будучи неполітичною і позаконфесійною організацією, Пласт виховує молодь на свідомих, відповідальних і повновартісних громадян місцевої, національної та світової спільноти, провідників суспільства. Бажаємо пластунам Рівненщини надалі вірити у своє покликання та розвивати молодь – наше майбутнє.

Тарас Давидюк

*соціальна реклама