Публікація

Як активісти розкрили “кар’єру на кар’єрі” зе-депутатів

17:20, 01 Лютого

зображення публікації

На останній сесії Рівненської обласної ради обранців зустріли пікетувальники. Вони тримали в руках фото двох депутатів від партії «Слуга народу» та банер «ЗЕ-депутати розкрадають надра. Хто відповість?». Пікетувальники, в яких легко можна було впізнати активістів партії «Національний корпус» намагались привернути увагу до ситуації з Цурківським родовищем пісків. Що ж з ним не так? Про те, що в ситуації з родовищем пересіклись інтереси політиків вже розповідали журналісти-розслідувачі з сайту “4 влада”. Ми намагались розібратись, на якій стадії це питання знаходиться зараз.

Цурківське родовище будівельних пісків розташоване біля села Уїздці на території Здовбицької громади. Його площа – 10 гектарів.

Із серпня 2019 року його розробляє ТОВ «Інтер Ресурс». Основний вид діяльності підприємства, як зазначається у відкритих реєстрах – добування піску, гравію, глин і каоліну, а ще – розроблення кар’єрів.

Хто ж “командує парадом” і до чого тут депутати від президентської партії?

Раніше директоркою ТОВ «Інтер Ресурс» була Ольга Чаборай, дружина Юрія Чаборая (депутат Рівненської міської ради від партії “Слуга народу”, власник ТМ «INTER BETON»). Разом із нею Олександр Аліксійчук (нині – народний депутат від президентської партії “Слуга народу”) заснував ТОВ «Інтер-Тракс» (виробництво й торгівля текстилем, торгівля й послуги автомобілями, рекламні агенції).

Зараз «Інтер Ресурс» зареєстроване в Уїздцях, а до жовтня 2019 року підприємство було зареєстроване у Рівному на вулиці Курчатова, 32-А. За тією ж адресою була зареєстрована і Благодійна організація «Всеукраїнський фонд допомоги родинам українських героїв “Друг”», серед засновників якої і Олександр Аліксійчук, і Юрій Чаборай. Там же числиться і Громадська спілка «Будівельний сектор Рівненщини», заснована Юрієм Чабораєм. Поряд, у будинку 33-А, зареєстроване «Інтер-Тракс».

Олександр Аліксійчук до 2010 року був серед власників ППФ «ТоргБуд-Сервіс». А до жовтня 2019 року володів ТМ Inter beton bud. Потім переписав її на свою дружину.

Забудовник Inter beton bud пропонує будівництво «під ключ», будівництво й реконструкцію доріг, бетонні роботи, продає житло в котеджному містечку Green Villе на вулиці Костромській та у житловому комплексу Luxury Square на вулиці Чорновола у Рівному. 14 нежитлових площ цього комплексу належать саме Олександру Аліксійчуку.

29 листопада 2019 року депутати Рівненської обласної ради попереднього, ще сьомого скликання на двадцять дев’ятій сесії прийняли рішення за номером 1555.  Цим рішенням депутати надали товариству з обмеженою відповідальністю «Інтер Ресурс» гірничого відводу для розробки Цурківського родовища пісків у Здолбунівському районі загальною площею 13.4 гектари.

Однак, за словами активістів “Національного корпусу”, товариство «Інтер Ресурс» станом на 17 грудня 2021 року не оформило належним чином у користування всю загальну площу 13.4 га.

 

Відтак зараз законно оформлена під видобуток піску є ділянка площею лише 1.7319 га. Але фактичний видобуток піску ведеться на значно більшій площі. Це є прямим порушенням Кодексу України про Надра, земельного законодавства , природоохоронного законодавства, податкового законодавства. Фактично «Інтер Ресурс» здійснив, за словами активістів, крадіжку піску. Це підтверджується і наявними фото, відео, та свідченнями людей.

За заявою активістів поліція відкрила кримінальне провадження. В ході проведення досудового розслідування поліція встановила, що на земельних ділянках проводяться роботи по видобутку піску, що створює небезпеку для довкілля.

А Рівненський міський суд навіть постановив провести огляд земельної ділянки з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення та зібрати відповідні документи в органах влади.

Втім, час минав, а справа не зрушила з “мертвої точки”. Це і стало причиною для активістів Нацкорпусу пікетувати вже сесію Рівненської обласної ради. В облраді пішли назустріч та створили робочу групу по контролю та перевірці цієї ситуації.

Тож ця справа ще матиме своє продовження. А громадськість це питання контролюватиме.

Дмитро КУБІЙОВИЧ