Публікація

Вступна кампанія у час війни: як працює Консультаційний центр для абітурієнтів в Острозькій академії

09:32, 06 Серпня

зображення публікації

Війна внесла корективи і до навчального процесу. В Україні розробили спрощену процедуру для вступників, аби реалізувати право на вищу освіту та заохочувати залишатися в Україні. Через бойові дії в Україні скасували проведення державної підсумкової атестації, єдиного вступного іспиту з іноземних мов для здобуття ступеня магістра, а також єдине фахове вступне випробування для здобувачів правової освіти. Зовнішнє незалежне оцінювання до війни було обов’язковою вимогою для вступу на бакалаврат. Але повномасштабну війну провести його із дотриманням всіх вимог просто було неможливо. Тому замість ЗНО випускники складали мультипредметний тест (НМТ).

Про те, як цьогоріч проходить вступна кампація в Національному університеті «Острозька академія» (НаУОА)  розповіла Софія Лозюк, керівниця профорієнтаційного корпусу та Консультаційного центру для абітурієнтів Приймальної комісії НаУОА.

Найперше Софія Андріївна зазначила, що при університеті традиційно 25 липня  розпочав свою роботу в офлайн та онлайн форматах Консультаційний центр для абітурієнтів Приймальної комісії Національного університету «Острозька академія».

Ми консультуємо щодо особливостей Вступу – 2022, допомагаємо з реєстрацією електронних кабінетів вступника, вибором освітньо-професійних програм та виставленням пріоритетів, а також розповідаємо про переваги Острозької академії на ринку освітніх послуг, проводимо екскурсію закладом. В офлайн-форматі  консультуємо з понеділка до п’ятниці з 9:00 до 18:00 год., в суботу та неділю – з 10:00 до 14:00 год в авдиторії № 2 головного корпусу (вул. Семінарська, 2). Також ми з радістю відповідаємо на запитання в телефонному форматі, месенджерах соціальних мереж, на сайті Абітурієнт ОА та електронній скриньці, – розповіла керівниця Консультаційного центру.

Також Софія Лозюк підкреслила, що стати студентами університету цьогоріч прагне як завжди велика кількість абітурієнтів. Географія вступників є доволі широкою. Однак цьогоріч до вступників з окупованих територій приєдналися також і вступники з так званих особливо небезпечних територій.

  • Усі знають, що закордонні заклади вищої освіти гостинні до українських абітурієнтів, однак є такі цьогорічні вступники, які патріотично налаштовані, тому вступ до Національного університету «Острозька академія» в них є ціллю життя, адже їх надихає історія закладу, сучасні міжнародні рейтинги, працевлаштування випускників, а також, що важливо, безпека, – наголосила Софія Андріївна.

У Консультаційному центрі для абітурієнтів також зауважили, що наразі подають заявки лише ті вступники, яким Правилами прийому передбачено можливість вступу лише за мотиваційними листами або за результатами індивідуальної усної співбесіди чи ЗНО 2019 – 2021 рр. Як швидко вступникам надходить інформація до їхніх електронних кабінетів щодо результатів НМТ, так зростає і активність подання заявок.

Традиційно вступники та їх батьки цікавляться практично усіма освітніми програмами. Звичайно, більше детальної інформації вони хочуть почути щодо освітніх програм -новинок, які презентує НаУОА під час вступної кампанії 2022 року. Зокрема йдеться про освітні програми бакалаврату: «Реклама та PR», «DATA-маркетинг та аналітика». На магістратурі ж з’явилися такі програми: «Культурологія: проєктна діяльність», «HR-менеджмент», «Менеджмент продажів та логістика», «Євроатлантичні студії», «Language mediation and TESOL», «Інформаційна аналітика та комунікативний менеджмент».

  • Будь-яка вступна кампанія має безліч різнотипних запитань, діапазон яких коливається від простого створення електронного кабінету вступника до визначення пільгової категорії, вибору спеціальностей тощо. У Національному університеті «Острозька академія» усі проблеми вирішуємо колективно, адже приймальна комісія – це величезна досвідчена команда, яка кожному вступнику прийде назустріч і допоможе в скрутній ситуації. Кожен з абітурієнтів та їхніх батьків може обрати для себе найзручніший канал комунікації: 096-026-68-80 – Консультаційний центр для абітурієнтів; 097-553-74-10 – Приймальна комісія НаУ; 096-899-48-87, sofiia.loziuk@oa.edu.ua –Софія Андріївна Лозюк; vstup@oa.edu.ua – електронна скринька Приймальної комісії, – наголосила керівниця Консульціного центру для абітурієнтів.