Публікація

Всі музеї Рівного: де цікаво провести час

14:22, 03 Лютого

зображення публікації

Музейна сфера Рівного досить багата та різноманітна. Якщо ви «ламаєте голову» над тим, як цікаво та пізнавально провести свій вільний час – то маємо для вас вирішення. Пропонуємо вашій увазі огляд всіх музеїв міста Рівного. Ці місця безперечно підкорять вас глибиною історичного минулого та подарують незабутні враження.

Рівненський обласний краєзнавчий музей

Де: м.Рівне вул. Драгоманова, 19

Графік роботи: вівторок- неділя 10-18 год., каса працює до 17:30

вихідний день – понеділок

Перший рівненський музей було відкрито ще в 1906 році, як Волинський музей при сільськогосподарському товаристві. Наразі це найбільший музей міста, який має відділ нової та новітньої історії, давньої історії, відділ природи, художній та етнографічний відділи. У фондах музею зберігається близько 297 тисяч експонатів.

Унікальними експонатами є гербарії рідкісних рослин Рівненщини, скарби давньоруських срібних прикрас ХІІ – ХІІІ ст., твори волинського іконопису, колекція стародруків, серед яких Острозька «Біблія» 1581 р., предмети козацької доби, графіка Н.Орди та Г.Пеєра, біломармурові роботи відомого польсько – італійського скульптора Т.-О. Сосновського, колекції монет, холодної та вогнепальної зброї.

Виставкова зала “Музей Бурштину”

Де: м.Рівне вул. Симона Петлюри, 17

Графік роботи: з 10-00 до 18-00 (каса до 17-30), крім суботи і понеділка.

Бурштиновий музей — наймолодший музейний заклад міста Рівного (працює з літа 2010 року), відкритий на базі рівненської бурштинової фабрики – державного підприємства “Бурштин України”. Експонати музею представлені в двох бурштинових кімнатах, серед них – шматки бурштину віком до 40 млн. років, знайдені у різний час на території Рівненщини, а також виготовлені з нього ювелірні вироби. Зокрема, експонується найдавніший бурштиновий виріб в Україні – диск-амулет віком приблизно 2,5 тис. років. На огляд гостей представлено унікальну корону із конкурсу краси «Бурштинова корона України», в якій поєднано срібло та бурштин молочного, коричневого, вишневого кольорів. Унікальними окрасами музею вважаються камені, у яких закристалізувалися комахи. Представлений шматок дикого бурштину вагою близько 2 кг. Експонати розповідають не тільки про історію видобутку бурштину у краї, а й про єдине у Україні підприємство, яке займається його переробкою.

Літературний музей Уласа Самчука

Де: м. Рівне вул. Симона Петлюри, 17

Графік роботи: з 10-00 до 18-00 (каса до 17-30), крім суботи і понеділка.

Музей був відкритий у 2007 р.- на 102 річницю від дня народження письменника. Експозиція розповідає про життєвий та творчий шлях письменника, показує літературних діячів з якими перетинався та співпрацював Улас Самчук.

Експозиція складається з тематичних блоків, які охоплюють різні періоди життя письменника:

  1. «Звідки тече та річка» – розповідається про дитячі та юнацькі роки письменника, навчання, становлення характеру та його перші кроки в літературі ( 1905 – 1927 рр.). Підтеми: «Дермань», «Тилявка», «Крем’янець».
  2. «Серед письменників «Празької школи»» – розповідається про життя та діяльність, творче середовище Уласа Самчука в період з 1927 – по 1941 рр.
  3. «На білому і вороному» – описується творча і громадська діяльність Уласа Самчука на Рівненщині в 1941-1943 рр.
  4. «П’ять по дванадцятій» – розповідається про перебування письменника у Німеччині в 1944-1948 рр., його літературну діяльність.
  5. «На твердій землі» – описується життя та діяльність письменника в еміграції у Канаді, його діаспорне та літературне середовище в період з 1948 – по 1987 рр.
  6. «Повернення» – розповідається про повернення імені Уласа Самчука в Незалежну Україну (період з 1991 р. і до наших днів).

Зоологічний музей

Де: м. Рівне, вул. Степана Дем`янчука 4

Унікальну колекцію зібрано та розміщено в приміщенні Міжнародного економіко-гуманітарного університету ім. Степана Дем`янчука. Старший викладач кафедри біології Ростислав Шикула за 30 років зібрав понад 2500  екземплярів рідкісних тварин. Це і комахи, раки, омари, лангусти, краби, скорпіони, молюски, корали, а також морські їжаки, зірки, голови хижих риб, вус кита, ніс меч-риби. Цікавим і рідкісним експонатом колекції є жук-геркулес — найбільший жук у світі. Його довжина сягає 14,5 сантиметра. Доповнюють колекцію викопні рештки тварин і знаряддя праці первісної людини.

Музей ковальського мистецтва “Ковальські витребеньки”

Де: м. Рівне вул. Курчатова 18А  (територія металобази «Рівнебудпостач»).

Графік роботи: понеділок-п’ятниця 9:30-16 год.

Єдиний в Україні приватний музей ковальського мистецтва, знаходиться у Рівному та налічує понад 100 експонатів, унікальних творчих доробків видатних українських та іноземних ковалів. Засновницею музею та керівником підприємстава є Ніна Крока, вона і організовує фестиваль “Металеве серце України”. На одному з фестивалів вона придбала кований металевий черевичок, що започаткував приватну колекцію, яка згодом утворилася до розмірів музею сучасного ковальського мистецтва. Також деякими унікальними виробами можна насолодитися на славнозвісній “Алеї кованих фігур”, що розташована на Лебединці.

Музей фотографії

Де: м.Рівне вул. Соборна 1

Музей влаштував рівненський фотохудожник Олександр Харват. У ньому розкрита історія фотоіндустрії. Колекція налічує близько 1000 експонатів, починаючи від фотокамер, різноманітного технічного обладнання для створення фото і закінчуючи раритетними світлинами міста Рівне та афішами зробленими у різний період.

Перлиною музею є німецький фотоапарат часів Другої світової війни, а також апарат журналіста, виготовлений у 40-х роках ХХ століття. Також у приміщенні музею працює фотошкола для дітей, вихованці якої зможуть вивчити розвиток цього ремесла у різних історичних періодах.

Аптека-музей

Де: м.Рівне вул.Соборна 187

Першу в Рівному аптеку-музей, розмістили в одній з кімнат аптеки №3 “Рівнефармації”, яка є найстарішою у місті і функціонує ще від початку ХХ ст. У ній можна не лише дізнатися про історію фармацевтичної справи на Рівненщині, але й безпосередньо спробувати себе у ролі фармацевта та під наглядом професіоналів власноруч виготовити ліки, вітамінізовані мазі та порошки.

В кімнаті де розташовується музей, все наповнене атмосферою фармацевтичної справи та духом минулого. Відреставровані меблі 100 річної давності, експонати привезені з різних куточків країни та перлина музею- фігура першого власника, аптекаря Юзефа, виготовлена на замовлення майстрами лялькового театру, це все дає змогу цілковито насолодитися духом іншої історичної епохи.

Музей бойової слави 13-го Армійського корпусу (“ОК Захід”)

Де: м.Рівне вул.Соборності  360

Графік роботи: понеділок-п`ятниця 10-18 год.

Музей присвячено історії 13 армійського корпусу. У трьох кімнатах розміщено історичні експонати які розповідають про подробиці Другої світової війни, визволення Рівного та партизанський рух у цьому регіоні. Також в окремо розміщено експозицію про Збройні сили незалежної України серед експонатів є шеврони, книги, синьо-жовті стяги з підписами воїнів, зразки військової форми різних періодів, особисті речі, сувеніри з АТО. А на світлинах – бійці, які захищали Україну на Сході.

Музей історії НУВГП

Де: м.Рівне вул.Соборна 11

Графік роботи: понеділок-п’ятниця 10-16 год.

Музей історіїї НУВГП засновано в 1967 році спільними зусиллями ректора тодішнього Українського інституту інженерів водного господарства Костянтина Семеновича Семенова та групи ентузіастів, очолюваних Ольгою Самсонівною Столовою – кандидата наук, доцента кафедри вищої математики. Початкова назва музею – “Музей інституту”. У 2002 році в рамках підготовки святкування 80-річчя НУВГП було вирішено здійснити кардинальну реконструкцію музейної експозиції та перевести музей в інше приміщення. 

4 вересня 2007 року музей знову розпочав свою роботу. Нова експозиція Музею історії Національного університету водного господарства та природокористування (НУВГП) містить наступні розділи:

– початковий період 1915-1922 рр.;

– ранній київський період 1922-1941 рр.;

– період Другої світової війни 1941-1945 рр.;

– післявоєнний період 1945-1959 рр.;

– ровенський період 1959-1991 рр.;

– роки Незалежності – з 1991 р.;

– сьогодення університету.

Музейна зала прикрашена галереєю почесних професорів університету та кольоровими фотокартинами університетського містечка, що виконані фотохудожником Олександром Харватом.

Катерина ШАДИЙ