Публікація

ВО “БАТЬКІВЩИНА” на Рівненщині тимчасово втратила голову

10:47, 08 Лютого

зображення публікації

5 лютого 2021 року на офіційній сторінці у “Фейсбуці” Всеукраїнського об’єднання “Батьківщина” на Рівненщині  вийшла заява обласного керівництва партії щодо відставки багаторічного очільника Миколи Кучерука. Незмінний Микола Герасимович, який очолював Рівненську обласну організацію ВО “Батьківщини” з 2012 року, склав свої повноваження. 29 травня 2020 року йому виповнилося 60 років; можливо саме це вплинуло на “відставку” очільника політичної партії. Протягом своєї політичної діяльності на Рівненщині Микола Кучерук запам’ятався не лише ефективними для громади рішеннями, а й різними курйозами та скандалами, за що в кулуарах його часто називали “Бульдозером”.

У згаданій заяві в соцмережі також зазначали, що члени обласного бюро підтримали рішення Миколи Кучерука. А також проголосували за звернення до центральних виконавчих органів партії з пропозицію затвердити в.о. голови Рівненської обласної організації ВО «Батьківщина» Сергія Євтушка. То ж зовсім незабаром структуру “Батьківщини” може очолити дійсний народний депутат України Сергій Євтушок.

Коротко проаналізуємо, чим відомий для Рівненщини Микола Кучерук та які перспективи в розвиток партійної структури та життя регіону може привнести вже Сергій Євтушок.

ХТО ТАКИЙ МИКОЛА ГЕРАСИМОВИЧ КУЧЕРУК?

 Свою політичну діяльність Микола Кучерук розпочав у 2005 році, коли став членом ВО “Батьківщина”. Уже за рік він стає депутатом Рівненської обласної ради від “Блоку Юлії Тимошенко” й одразу очолює фракцію БЮТ. У 2010 році повторно обраний по одномандатному виборчому округу № 20 (Костопільський район) від Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина». За часів режиму Януковича активно виступав проти “Партії регіонів”. Неодноразово наголошував, що в його родині були люди, причетні до діяльності УПА, чим він дуже пишається. У 2012 році на виборах народних депутатів пан Кучерук проходить від 156 округу до Верховної Ради України, свій голос за Миколу Герасимовича тоді віддало 29 615 виборців (32,17 %). У Парламенті він стає заступником голови Комітету з питань підприємництва, регуляторної та антимонопольної політики.

За два роки свого перебування у ВРУ депутат нічим особливим не запам’ятався. За даними видання “Слово і діло” , Микола Кучерук не виконав 73 % своїх обіцянок. Чимало часу він приділяв бізнесу й боротьбі з опонентами на рідній Костопільщині. Так, на 2 сесії ВРУ 21 червня 2013 року Микола Герасимович озвучив депутатський запит до Міністра внутрішніх справ України В. Захарченка та Генерального прокурора України В. Пшонки щодо перевірки законності використання диплому про вищу освіту депутатом Костопільської районної ради Рівненської області Василем Тильманом, який був активним членом “Партії регіонів”.  Згодом у ЗМІ буде опубліковано лист від Василя Тильмана, в якому він буде звинувачувати Кучерука в бездіяльності, корупції тощо. Зрештою, справу “зам’яли”.

Більш успішним Микола Кучерук був як бізнесмен. Свою трудову діяльність пан Кучерук розпочав у 1978 році токарем на заводі “Серп і молот” у Харкові. З особистого сайту Миколи Кучерука відомо, що в у 1999 році на загальних зборах акціонерів він “був обраний директором відкритого акціонерного товариства «Костопільський завод продовольчих товарів», перейменованого у 2011 році у Приватне акціонерне товариство «Родина». На цій посаді працював з 1999 р. по 2011 р. Обсяги виробництва на підприємстві за цей час зросли в 36 разів, проведена широкомасштабна модернізація виробництва, освоєно випуск понад 100 нових видів продукції”. Також стрімко зросли і статки підприємця-мільйонера: про це детальніше можна прочитати в декларації за 2019 рік, поданій депутатом обласної ради . Нагадаємо, що вже у 2012 році пан Кучерук був обраний народним депутатом, де отримував офіційну зарплату, тому посаду довелося полишити.

У Парламенті депутат став також відомий тим, що “кнопкодавив”. У 2015 році був повторно обраний депутатом Рівненської обласної ради. Крім цього Микола Кучерук у 2015-2020 рр. був членом виконавчого комітету Рівненської міської ради та Костопільської міської ради, на яких часто розглядалися бізнесові та земельні питання. До слова, рішенням Костопільської міської ради № 633 від 5 лютого 2009 року Миколі Кучеруку присвоєно звання «Почесний громадянин міста Костопіль”.

5 лютого 2021 року на офіційній фейсбук-сторінці “Батьківщина Рівненщини” було опубліковано допис, в якому Микола Герасимович складає повноваження обласного лідера і пропонує замість себе Сергія Євтушка. Детальніше пан Кучерук пояснив це так:

Втомився я вже бути головою. Вважаю, що треба, щоб молоді йшли, трохи працювали. Вважаю, що у нас є народний депутат України, який є вже підготовлений, нехай працює. Це моє рішення на 100 %. Тим більше бюро не хотіло голосувати. Але, дякуючи моїй комунікації, послухали”. Незважаючи на це, депутат однаково лишається в обласній раді й очолює фракцію ВО “Батьківщини”. Чи буде Микола Кучерук балотуватися вже у 2026 році у віці 65 років — це вже питання, однак протягом цієї каденції він має достатньо часу, аби принести для Рівненщини максимально багато користі.

 

ЩО ВІДОМО ПРО ПОТЕНЦІЙНОГО КЕРІВНИКА “БАТЬКІВЩИНОЮ” НА РІВНЕНЩИНІ СЕРГІЯ ЄВТУШКА?

Із відкритих джерел відомо, що Сергій Миколайович Євтушок народився 13 травня 1973 року в м. Сарни в Рівненській області. У 2007 році закінчив Рівненський інститут слов’янознавства за спеціальністю “Маркетинг”, є кандидатом наук з державного управління Львівського регіонального інституту державного управління. Свою трудову діяльність розпочав у 1997 році на посаді начальника відділу збуту МСП “Надія” ЛТД. З 2002 року працював заступником директора ТзОВ “Дон”.

Свою політичну кар’єру пан Євтушок розпочав у 2005 році, як і Микола Кучерук, вступивши до ВО “Батьківщина”. Згідно з єдиним реєстром громадських формувань Мін’юсту Сергій Євтушок та Микола Кучерук є дійсними членами політради ВО “Батьківщина” під керівництвом Юлії Тимошенко. Вони приймають ключові рішення по розвитку партійної структури не лише на Рівненщині, а й по всій Україні. Співпраця між Євтушком та Кучеруком давно зав’язалася не лише суто в політичному руслі, а й бізнесовому, так би мовити.

У 2006-2010 роках Сергій Євтушок обирався депутатом Сарненської міської ради. Уже в 2010 році він стає міським головою Сарн, а в 2014 році розпорядженням В.О. Президента України О. Турчинова № 446/2014-рп від 03 квітня 2014 року його призначено головою Сарненської районної державної адміністрації.

Не секрет, що свою політичну кар’єру Олександр Турчинов розпочинав саме у штабі Юлії Тимошенко і лише згодом після відокремлення частини колективу в партію “Народний фронт” на чолі з Арсенієм Яценюком у 2014 році він розпочав самостійну політичну діяльність.

У період з 2008 до 2010 року Сергій Євтушок на громадських засадах був помічником народного депутата України VI скликання Сергія Кошина, який до того двічі був депутатом Рівненської обласної ради від Блоку Юлії Тимошенко, а з 2012 по 2014 рр. – помічником-консультантом народного депутата України VII скликання вищезгаданого Миколи Кучерука, який, власне, і пройшов до Ради по 156 округу (центр — Сарни) . Також відомо, що свого часу дружина Сергія Євтушка Юлія Віталіївна Євтушок теж була помічницею нардепа Миколи Кучерука.

Щодо бізнесу, то більшість своїх статків Сергій Євтушок заробив начебто будучи народним депутатом України й отримуючи офіційну заробітну плату. Згідно з декларацією поданою до НАЗК за 2019 рік квартира у Сарнах, де мешкає родина Євтушків, належить його дружині Юлії Євтушок. У власності пана Сергія є лише авто 2017 року вартістю 1680000 грн, а також 45 000 $ готівки . Його декларація є набагато скромнішою, ніж Миколи Кучерука за відповідний період.

У 2016 році вийшов матеріал “Четвертої влади” про бурштинові афери за сприяння депутатів ВО “Батьківщини” у Рівненській обласній раді . Фігурував там і народний депутат Сергій Євтушок. Сам народний обранець засудив такі дії колег з Рівненщини й наголосив на тому, що в Києві будуть розбиратися з участю партійців у тіньових схемах з незаконного видобутку бурштину, зважаючи на те, що передвиборча програма пана Сергія ґрунтувалася зокрема на тезах боротьби з бурштинокопачами. Також цікавим фактом є те, що, будучи депутатом ВРУ VIII скликання, Сергій Євтушок на громадських засадах взяв до себе у помічники ще одного колишнього прихильника “Батьківщини”, відомого бізнесмена на Рівненщині Юрія Чаборая, який на місцевих виборах 2020 року проміняв червоно-білих на партію “Слуга народу” і став депутатом Рівненської міської ради.

У 2019 році на виборах до Парламенту Сергій Євтушок балотувався за №25 від ВО “Батьківщини”, але не пройшов. Однак уже 18 червня 2020 року депутатка Ольга Бєлькова склала повноваження — і на її місце зайшов 30 червня того ж року Сергій Євтушок; 2 липня 2020 року спікер Дмитро Разумков оголосив про його входження до депутатської фракції ВО “Батьківщина”.

Варто зазначити, що Сергій Євтушок протягом своєї каденції у ВРУ займав послідовну проукраїнську позицію. Так, наприклад, у 2015 році у Парламенті був зареєстрований законопроект №3609 про націоналізацію ПАТ “Рівнеобленерго” авторства Сергія Євтушка, який передбачав повернути у власність держави мережу розподільника енергії, який був незаконно приватизований та кінцевими бенефіціарами якого є громадяни країни-окупанта, себто Росії. Також у 2018 році Сергій Євтушок підтримав указ Президента Порошенка про введення правового режиму воєнного стану. У тому ж 2018 році постановою уряду РФ проти народних депутатів України було введено персональні санкції, під які потрапив і Сергій Євтушок.

ЗМІНИ В ОБЛАСНОМУ КЕРІВНИЦТВІ “БАТЬКІВЩИНОЮ”

6 лютого телефоном народний депутат Сергій Євтушок, а заразом і кандидат на цю партійну посаду прокоментував це так:

Вчора відбулося засідання бюро обласної організації ВО “Батьківщина”, де Микола Герасимович оголосив про свій відхід. Він подзвонив до мене й попросив замінити його, адже, як мені відомо, до Верховної Ради він балотуватися планів не має і хоче присвятити більше часу родині. У скорому часі відбудеться засідання політбюро, до якого ми входимо, і там це клопотання буде розглянуте, зокрема Юлією Тимошенко. Для мене це було дещо несподівано, однак я готовий і далі розбудовувати партійний осередок “Батьківщини” на Рівненщині, жодних проблем із тим, що я в Києві нема”.

На запитання про конфлікт між регіональним осередком і центральним керівництвом партії Сергій Євтушок відповів заперечно. За його словами, після призначення він планує зібрати в Рівному пресконференцію й детально відповісти на всі запитання журналістів.

Олександр Подвишенний