Публікація

У свої чотирнадцять він знає, що стане морпіхом. Історія рівнянина, який вступив до Київського ліцею Богуна

17:11, 02 Липня

зображення публікації

Далеко не кожний юнак у свої чотирнадцять точно знає, чого він хоче від життя. Сергій Писарчук – не з тих… Цього року він закінчив сьомий клас однієї з рівненських шкіл і успішно склав вступні іспити до Київського військового ліцею Імені Івана Богуна. Про історію рівнянина розповідає інформаційне агентство Армія INFORM. 

Хлопець народився у звичайній сім’ї, де, окрім нього, ще троє дітей. Змалку захоплюється англійською й німецькою мовами, має хист і до алгебри з геометрією. Говорить, що не знає, чи стануть йому в нагоді й заняття великим тенісом упродовж десяти років. «А ось гуртки з шахмат та футболу у великій родині київських богунівців із проведенням відповідних змагань – багаторічна традиція», – розповів хлопцю під час екскурсії офіцер-вихователь. Тут є все необхідне для всебічного розвитку. Велику увагу приділяють не тільки навчанню, фізичній підготовці, а й формуванню психіки та лідерства в майбутніх командирів.

– Ліцеїсти – це ніби ще діти, проте зовсім не такі, як за парканом, – запевняє Сергій.Вступні іспити пролетіли миттєво. Спершу – співбесіда. Далі – іспит один за одним. Українська мова – диктант. Фізпідготовка: біг на 1 кілометр, 60 метрів, підтягування на перекладині. Англійська мова: три завдання від простого до складного. На завершення – математика та психологічний відбір.

Нині ці випробування вже позаду. Юнак зарахований на перший курс і отримав з рук начальника військового ліцею Героя України генерал-майора Ігоря Гордійчука, земляка з Рівненщини, запрошення на навчання.

– Ми у всьому підтримуємо своїх дітей, тож бажання сина вступити до військового ліцею не стало винятком. Спочатку розглядали Луцьк, де є ліцей з посиленою фізичною підготовкою, потім Острог. Шукали більше інформації, зрештою вийшли на оперативне командування «Захід», – розповідає батько Сергія Андрій Писарчук. Як виявилось, так званий супровід пільгових категорій родин, а це діти учасників бойових дій, які загинули на сході України, учасників АТО, багатодітних родин віднедавна здійснює відділ цивільно-військового співробітництва.

Саме тимчасовий виконувач обов’язків начальника відділу підполковник Андрій Рисюк зорієнтував батьків Сергія, що в 14 років варто спробувати сили й вступати до Київського військового ліцею імені Івана Богуна. Цей навчальний заклад він і сам закінчив два десятки років тому. Цьогоріч у згаданий заклад за порадою Cimic вступила одна дитина. Торік їх було двоє.

Цей ліцей унікальний в тім, що менші вихованці можуть навчатися впродовж двох років після 7-го класу в Навчально-оздоровчому комплексі Київського військового ліцею Імені Івана Богуна, що в Боярці. А хлопці та дівчата після 9-го класу – у Києві. Вступну кампанію до цього навчального закладу завершено, проте здача документів до вступу в ліцеї з посиленою фізичною підготовкою в регіонах країни розпочнеться з середини липня.

За словами підполковника Андрія Рисюка, цьогоріч 8 родин із пільгових категорій громадян України виявили бажання вступати в ліцеї з посиленою фізичною підготовкою в регіонах України. Зокрема, на Львівщині, Волині, Рівненщині та Буковині.

Офіцери відділу цивільно-військового співробітництва оперативного командування «Захід» готові допомогти батькам у реалізації права на безоплатне навчання їхніх дітей, як і дітей, чиї батьки загинули на війні, учасників бойових дій та вихідців із багатодітних родин.

Кореспондент АрміяInform