Публікація

«Тут має бути сквер» – громада проти МАФії

11:13, 22 Вересня

зображення публікації

Увечері, 21 вересня, біля «Сільпо» в Рівному відбувся мітинг, організований депутатами від партії «Голос». Разом з мешканцями мікрорайону народні обранці вимагали припинити незаконне будівництво «тимчасових споруд», які зі стрімкими темпами стали виростати в постійні металеві конструкції з бетонним фундаментом.

 Ще місяць назад на місці будівництва знаходився зелений сквер з лавочками та алеєю, яким щодня сотні рівнян йшли на зупинку громадського транспорту або в сторону Автовокзалу. Було чимало нарікань на занедбаний стан паркової зони, тому коли розпочалися підготовчі роботи, чимало рівнян схвально відгукнулися про цей процес.

«Я живу біля Автовокзалу вже 20 років. Кілька разів на тиждень ходжу з дітьми до «Сільпо», тому коли почалося будівництво, то я зрадів, адже думав, що там наведуть лад, бо тротуарні плити й лавки справді були в жахливому стані. Та коли розпочали заливати фундамент, я зрозумів, що знову хочуть щось тут будувати. Як на мене, то торгівлі тут і так вистачає, а от з тими самими покупками нема де й пересидіти», – зазначає мешканець мікрорайону Петро Григорчук.

Що передувало мітингу?

10 вересня 2021 року депутат міської ради Святослав Клічук опублікував у «Фейсбуці» допис про те, що будівництво поблизу «Сільпо» на вул. Київській є незаконним. «Фактично, на нашу думку, сьогодні є усі підстави говорити про наявність порушень, відповідні посадові особи мають це зафіксувати і вжити наступні дії аби їх припинити. Додатково готуємо ще один документ, де розпишемо порушення ДБНва, які ми виявили» – зазначив депутат від фракції «Голос» у Рівнераді. Персональну відповідальність він поклав на Андрія Юркова, який донедавна був в.о. начальника управління містобудування та архітектури Рівненської міської ради.

Відомо, що пан Юрков отримував догани за неналежне виконання своїх посадових обов’язків, а саме незаконну видачу документів для будівництва, від міських голів В. Хомка, а вже згодом — О. Третяка. Сам пан Андрій Юрков пояснював це тим, що він на останніх місцевих виборах підтримував команду Віталія Германа, і через це на нього чиниться політичний тиск.

Позиція Рівненської міської ради

20 вересня міський голова Рівного Олександр Третяк на своїй офіційній фейсбук-сторінці заявив: «Кричущий випадок з облаштування тимчасових споруд навпроти супермаркету «Сільпо» – це одне з тих «надбань» минулого, з якими ми в черговий раз стикаємося разом з командою. Недобросовісні чиновники звільнені, але їх дії мають наслідки, які постійно нагадують про себе. Ми, як влада, не маємо права та не будемо стояти осторонь вирішення подібних питань. Моя позиція чітка та беззапереча – цю справу повинна розслідувати поліція та винні мають бути покарані! Доручив управлінню містобудування та архітектури, головному архітектору міста, ДАБК максимально надати інформацію та співпрацювати з правоохоронними органами задля швидшого вирішення справи». Для відповідної реакції на звернення депутатів Рівнеради очільнику міста знадобилося майже два тижні. За цей час будівельники значно просунулися у виконанні своїх завдань і вже звели постійні металеві конструкції, які мають слугувати каркасом для майбутніх МАФів.

Дії Національної поліції та позиція підприємця

У матеріалі UA:Рівне звучить наступне: «О 17:10 у вівторок, 7 вересня, на Київську, 69 викликали правоохоронців, – повідомила речниця управління патрульної поліції області Оксана Юрченко.

«Виклик надійшов про те, що ведеться незаконне будівництво. На місці виявили двох робітників, які не пред’явили жодних документів. Тому для з’ясування усіх обставин викликали слідчо-оперативну групу», – повідомила речниця патрульної поліції.

За інформацією начальниці відділу комунікації Нацполіції в області Марії Юстицької, поліцейські отримали анонімне повідомлення про незаконне будівництво на Київській.

«Робітники не надали жодних документів, які б підтверджували законність їхньої діяльності, не прибув на місце і їхній керівник. Відтак поліцейські відкрили за вказаним фактом кримінальне провадження за частиною 1 статті 197-1 Кримінального кодексу України – самовільне зайняття земельної ділянки, самовільне будівництво», – прокоментувала Марія Юстицька.

Підприємець Олександр Сачевчич зазначив, що під час візиту поліції був присутній на місці й надав їм усі документи – дозволи й копії.

«Документи надані. Ми їх можемо надати ще раз, офіційним листом. Всі документи вони забрали з собою. Якщо вони відкрили кримінальне провадження – я з адвокатом подам запит, на основі чого відкрите, якщо в них всі документи є. Є офіційний дозвіл, вони мають дивитися на нього» – прокоментував Олександр Сачевчич».

Що далі?

Під час мітингу 21 вересня 2021 року депутати від «Європейської солідарності» та «Голосу» закликали рівнян підписати звернення до міського голови О. Третяка з вимогою скликати позачергову сесію Рівненської міської ради і прийняти рішення про скасування двох паспортів прив’язки, які раніше видали підприємцю О. Сачевчичу. Для того, аби скликати сесію згідно з Регламентом Рівнеради відповідний проєкт рішення мають підписати, як мінімум, 14 депутатів.

Від редакції: коли готувався цей матеріал, стало відомо, що 14 депутатів Рівненської міської ради підтримали ініціативу зібратися і скасувати всі документи по забудові на вулиці Київська біля “Сільпо”. Свої підписи поставили Микола Бляшин, Роман Денисюк, Зураб Кантарія, Святослав Клічук, Анастасія Кулакевич, Тарас Обоїста, Анна Хлістунова-Шарпар, Любов Романюк, Анатолій Чугуєвець, Володимир Хомко, Олександр Курсик, Галина Кульчинська, Олена Нездюр, Федір Місюра.

Іван ЛЕМКО