Публікація

Скільки землі треба сільському голові?

16:03, 19 Листопада

зображення публікації

Ні для кого не секрет, що у владу люди йдуть з різною метою. Хтось – допомогти людям, покращити життя односельців. А хтось – щоб отримати матеріальні блага та наживатися за чужий рахунок. Але де ж взяти ресурси на радісне та безтурботне життя? Адже бюджети сіл не такі й великі? Ось тут і згадують  нечисті на руку посадовці про найбільш цінний в Україні скарб. Про землю.

Законодавством України передбачено, що земельні ділянки можуть отримати всі без виключення громадяни України. Але одна справа – те, що написане в законах, а інша справа – наші реалії. А реалії прості: рішення про виділення земель приймає відповідна рада.  І ось тут є де розгулятись сільським головам. В містах вільної землі обмаль, але ж є ще й села біля обласного центру. Там землі більше. Саме тому, певне, чиновник з Рівного Микола Шустов пішов балотуватись на посаду Заборольського сільського голови в 2015 році. Село для нього чуже, нерідне. Але отримувати заробітну плату, яка сягає понад 33 тисячі гривень в місяць, стає дуже приємним.  А розслідування земельних надбань родини Шустових взагалі стає схожим на справжній детектив.

На офіційний запит в Олександрійську сільську раду з приводу виділення земель Миколі Шустову та членам його родини ми отримали ось таку відповідь.

 

Чим цікавий цей документ? Насамперед тим, що в офіційній відповіді вказано лише дві ділянки. Перша – про дозвіл на виготовлення документів на земельну ділянку  розміром 0,12 га для індивідуального садівництва. Ми промовчимо про той факт, що одна земельна ділянка в Миколи Шустова вже є – в 2012 році він отримав земельну ділянку на Дубенщині, розміром 2500 м2. Ще одну  земельну ділянку пан Шустов отримав у квітні 2019 року в селі Три Копці. А вже в липні провів в те ж село світло. Співпадіння? Чи просте бажання мати всі умови на власній земельній ділянці?

Однак документ відкриває нам інші цікаві подробиці. Офіційна відповідь сільської ради говорить, що в 2017 році землю в Заборолі отримала Шустова Софія Іванівна. Отримала вона 0,25 га для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд. Хто ж ця Софія Іванівна? За які такі заслуги вона отримала земельну ділянку в селі, для себе чужому? Очевидно, мова йде лише про родинні зв’язки. Зв’язки з сільським головою. Саме так, певне, і виглядає «кумівство», яке так люблять засуджувати наші чиновники…  

На цьому закінчується відповідь сільської ради. Але не закінчується список земельних ділянок родини Шустових. Бо офіційна відповідь чомусь не містить інформації про землю дружини пана Шустова – Наталію Євстафіївну. А вона ж теж отримала земельну ділянку від щедрої сільської ради. Щедрої, бо ж, вочевидь, землі в Олександрії – незліченна кількість… 

Наталія Шустова отримала в 2017 році землю в селі Забороль. 1179 м2. І не забула вказати про це в своїй щорічній декларації. Не забув вказати цю ж ділянку дружини в своїй декларації і Микола Шустов. Чому ж сільська рада забула вказати цю ділянку? А може не забула? Може чиновники сільської ради подумали, що оприлюднювати таку велику кількість земельних ділянок родини Шустова викличе скандал? А чи не скандалом можна назвати таку роздачу земель сільському голові та його родині?

І вся ця ситуація є ще більш несправедливою на фоні ситуації з отриманням земельних ділянок учасниками війни. На сесії сільської ради влітку була озвучена інформація, що восьмеро учасників бойових дій за незалежність і територіальну цілісність України не отримали своїх ділянок. А в цей час голова та його родичі отримували земельні ділянки без жодних проблем чи ускладнень. Як же назвати таке відношення до наших захисників? Відповідь на це запитання дасть лише людина, яка знає, що таке совість. В списку таких людей ім’я Олександрійського сільського голови відсутнє…