Публікація

Рівненщина визначилася з національними героями

10:14, 02 Лютого

зображення публікації

Нещодавно впродовж одного тижня відбулося одразу три сесії місцевих органів самоврядування, а саме Рівненської обласної ради, Рівненської міської ради та Рівненської районної ради. Більшість депутатів одноголосно підтримали звернення від семи громадських організацій з клопотанням повернути звання Героїв України Степану Бандері та Роману Шухевичу.

РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА

19 січня 2021 року відбулася позачергова сесія Рівненської обласної ради, на якій пріоритетним було звернення до керівництва держави щодо завищених комунальних тарифів з вимогою їх зниження. Містом прокотилася хвиля протестів, зокрема під стінами Рівненської ОДА. Позаяк сесія була скликана позачергово, то місцеві активісти, попередньо підготувавши проєкт рішення, звернулися до голови обласної ради Сергія Кондрачука з проханням включити питання героїв України в порядок денний. У день сесії лунала непевність щодо позитивного рішення від деяких депутатів, адже, на їх думку, це питання було “заполітизоване”. Однак завдяки вольовій позиції головуючого та підтримці від громадськості, сорок п’ять депутатів одноголосно підтримали проєкт рішення й звернулися до голови Рівненської ОДА та Верховної Ради України з клопотанням звернутися до Президента Зеленського й відновити історичну справедливість стосовно національних героїв України. Присутній на сесії голова ОДА Віталій Коваль достатньою мірою був поінформований про суть звернення, відтак найближчим часом громадськість очікує на його реакцію. Варто додати, що рішення стосовно С. Бандери та Р. Шухевича неоднозначно сприйнялося користувачами соціальних мереж, проте більшість таки схвально підтримали громадянську позицію депутатів обласної ради.

 

РІВНЕНСЬКА МІСЬКА РАДА

Уже наступного дня, 20 січня 2021 року, депутати Рівненської міської ради на чолі з Олександром Третяком відкрили позачергову сесію. Мотив той самий — звернення до центральних органів державної влади з проханням знизити тарифи.  Однак питання стосовно звернення громади так і не включили в порядок денний.

РІВНЕНСЬКА РАЙОННА РАДА

Знаково, що 22 січня 2021 року, на День соборності України, Рівненська районна рада проводила вже власне позачергове засідання, в порядку денного якого вже були питання не лише тарифів, а й у більшості комунального майна. Напередодні голосування в таборі ПП “Європейська  солідарність” лунали думки, чи необхідно наражати себе на таку політичну відповідальність, адже колеги з обласної ради вже прийняли відповідне рішення, таким чином, репрезентуючи в теорії всіх мешканців області. Незважаючи на це, в день голосування п’ятдесят народних обранців одноголосно виступили в підтримку громадської ініціативи, адже на території новоутвореної районної ради знаходиться чи не найбільша на Волині кількість поховань бійців Української повстанської армії, які загинули в різні роки, відстоюючи незалежність і соборність України.

 

ЧОМУ ЦЕ ПИТАННЯ АКТУАЛЬНЕ Й ЧОГО ОЧІКУВАТИ?

Питання національної гідності й здобуття незалежності українців у всіх сферах національного буття має стати пріоритетним напрямком у розвитку Держави. Люди, для яких на сьомому році російсько-української війни питання героїзації власних громадян не є пріоритетом, приречені постійно вести споживацький образ життя без жодного натяку на сталий розвиток. Саме С. Бандера та Р. Шухевич є тими постатями, які здатні об’єднати українців, дати їм власний приклад того, як у найскрутніших умовах можна зберегти і примножити блага для своєї країни. Таким чином, вже найближчим часом адресати звернення повинні відреагувати й виявити власну позицію, звернувшись до Президента Зеленського, адже цілком очевидно, що національними героями не лише Рівненщини, а й усієї України повинні бути такі видатні люди, як С. Бандера та Р. Шухевич, а не різні ґіві, мотороли та кернеси.

Олександр Подвишенний