Публікація

П’ять інтерактивних цікавинок оновленої експозиції Музею книги і друкарства Острога

17:30, 18 Жовтня

зображення публікації

У Музеї книги та друкарства Острога триває реалізація проєкту «Інтерактивний музей стародруків», що став переможцем конкурсу від Міністерства культури України «Малі міста – великі враження». У межах проєкту оновлюють експозицію музею. Зокрема, на першому поверсі вежі тривають роботи зі створення культурного простору – місця, де відбуватимуться різноманітні мистецькі події.

Зміни вже втілили у виставковій залі третього поверху Луцької вежі. Експозиція стала більш логічною. Наразі там міститься експозиція про історію книгодрукування, яку доповнили історією форматів книги. Тут відвідувачі можуть почути не лише про те, чим і коли друкували, а й дізнатися про процес та особливості книгодрукування.

Ми підготували для вас 5 інтерактивних цікавинок Музею книги та друкарства

  1. Книга на ланцюгу

У експозиції музею зберігається книга Творів св. Бенедикта поч. ХVII ст. Увагу відвідувачів вона привертає тим, що до її палітурки прикріплений масивний ланцюг. Таємницю  книги нам розповів заступник директора  історико-культурного заповідника Андрій Брижук. У середньовічних бібліотеках була традиція приковувати книги до стелажів. Причина дуже проста: у той час кожна книга була справжнім скарбом, не лише інтелектуальним, а найперше матеріальним. Аби її ніхто не поцупив, книгу кріпили цепом. Віднедавна відвідувачі можуть відчути, як читати книгу, яка прикована. Працівники музею власноруч виготовили муляж експоната й усі охочі можуть його взяти до рук. До слова, біля цього експоната також розташували книгу зі шкіряною палітуркою, до якої теж можна доторкнутися й відчути тонкощі такого художнього промислу, як тиснення на шкірі.

2.Книжкова полиця з улюбленими книгами

Саме таку полицю для улюблених книг відвідувачів Музею книги та друкарства встановили в Луцькій вежі. На спеціальних аркушах усі охочі можуть записати назву й автора книги та прикріпити на полиці. Окрім того, можна підгледіти рекомендації від гостей музею і дібрати для себе, що почитати.

 3.Написати ім’я гусячим пером та чорнилами

даючи експозицію, кожен може відчути себе писарем і написати у спеціальному зошиті свої ім’я гусячим пером.

4.Почути острозький наспів

Така функція стала можливою відтоді, коли в музеї встановили інформаційний сенсорний кіоск. Окрім запису острозького наспіву, можна прочитати відомості про книги, довідку про Луцьку вежу, переглянути картини, старі світлини й листівки зі зображенням вежі від 1864 року до сьогодні та багато іншого.

5.Нова сторінка Острозької Біблії

Це найцінніша та найважливіша книга у експозиції музею. Острозька Біблія – перше повне друковане видання всіх книг Святого Письма церковнослов’янською мовою. Надрукована вона була на кошти кн. Василя-Костянтина Острозького в Острозькій друкарні, роботою якої керував Іван Федоров (Федорович). Цю книгу справедливо називають шедевром не лише українського, але й світового книгодрукування. Під час розмови пан Андрій відкрив невеличкий секрет, який могли помітити лише найбільші шанувальники друкарства. Зокрема те, яка містить 628 аркушів, тобто 1256 сторінок, щоразу розгорнута на іншій. Музейники перегортають сторінки дорогоцінного стародруку аби папір не псувався. Для прикладу, на фото книга відкрита на сторінці де розповідається притча про Соломона. Цікаво, що попередні власники стародруку підкреслили важливі для них слова: «Дорога орлина в повітрі, дорога зміїна на скелі, корабельна дорога в середині моря, і дорога мужчини при дівчині!…».

Нагадаємо, що уже наступного тижня, 24 жовтня, відбудеться презентація проєкту «Інтерактивний музей стародруків».

Реалізації проєкту передбачала оновленню дизайну, використання інноваційні технології та нові просторові рішення експозиції. Зокрема, створення виставки десяти оцифрованих книг, сторінки яких можна буде погортати на спеціальних планшетах. А історію міста та Луцької вежі покажуть за допомогою  відеопроекції на стінах музею. Також на першому поверсі Музею книги та друкарства створено культурний ХАБ. У

Візуалізація нашого проекту “Інтерактивний музей стародруків”

Візуалізація нашого проекту від Andrii Maliuskyi.Відео 360, тож зупиняйте в будь якій точці і розглядайте яким буде наш музей.Проект “Інтерактивний музей стародруків” Музею книги та друкарства КЗ Острозький замок – Державний історико-культурний заповідник м. Острог Рівненська обласна рада – один із переможців конкурсу культурно-мистецьких проектів Малі міста – великі враження від Міністерство культури України.Проект острожан «Інтерактивний музей стародруків» буде реалізований упродовж 4-х місяців 2019 року.

Опубліковано Інтерактивний Музей книги та друкарства міста Острог Середа, 31 липня 2019 р.

 

Інна СОБКО