Публікація

Пам’яті Герою Небесної Сотні – Івану Городнюку

13:57, 20 Лютого

зображення публікації

20 лютого ми віддаємо данину пам’яті Героям Небесної Сотні. На сайті видання “Горинь інфо” сьогодні ми публікуємо цикл спогадів-репортажів про Героїв Рівненщини:  Олександра Храпаченко, Георгія Арутюняна, Валерія Опанасюка та Івана Городнюка.

У розпал протистояння на Грушевського самооборонівець Іван Городнюк з Березного стояв у перших лавах перед барикадами з палаючих покришок. Він приїхав до Києва на самому початку Євромайдану. Одразу вступив до Волинської сотні і був активним її бійцем.

Народився Іван Городнюк 2 червня 1984 року в місті Березне  Вся його юність проходила в громадській діяльності – це і членство в Спілці української молоді, і в Молодіжному національному конгресі. Іван організовував мистецькі акції, брав участь у заходах. Згодом активно долучився до політичного життя краю – був постійним членом виборчих комісій, спостерігачем. Останні роки життя член ГО «Товариство пошуку жертв війни «Пам’ять», брав участь в ексгумаційних роботах щодо загиблих воїнів УПА та військових реконструкціях.

Іван – творча людина. Керував гуртком сучасних танців Березнівського будинку культури, проводив заняття з аеробіки та брейк-дансу. Підприємець. – згадують у спогадах опублікованих на сайті Революція гідності. Війна. Рівненщина.

На Євромайдані Іван Городнюк з перших днів, мав псевдо «Месник». Одразу вступив до Волинської сотні, був активним її бійцем, стрілець сотні «Свободи». У розпал протистояння на Грушевського самооборонівець стояв у перших лавах перед барикадами з палаючих покришок.

17 лютого 2014 року на Грушевського Городнюка жорстоко побили беркутівці. А 18-го, у страшенний мороз, силовики застосували проти мітингувальників водомет. На лютневому морозі він потрапив під льодяний душ, що влаштував Беркут. А на додачу до того – сильно проморозив ноги. У важкому стані, побитий і хворий, 19 лютого повернувся Іван з барикад додому.

У ніч з середи на четвер, 20 лютого 2014 року, через ускладнення, які виникли після переохолодження та побиття Іван помер.

Указом Президента України № 890/2014 від 21 листопада 2014 року, за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції Гідності, Городнюку Івану Володимировичу присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно).

Також він був нагороджений медаллю «За жертовність і любов до України» (УПЦ КП, червень 2015 р.) (посмертно).

Слава Героям!