Публікація

“Найцінніше в моїй роботі – це ті непідробні емоції, які щодня можна побачити у вихованцях” – вихователька з Острога Марина Скомаровська

16:13, 13 Листопада

зображення публікації

Дошкільний вік – особливо важливий і відповідальний період у житті дитини, у цей час формується особистість і закладаються основи здоров’я. Благополучне дитинство й подальша доля кожної дитини залежить від мудрості вихователя, його терпіння, уваги до її внутрішнього світу. З допомогою своїх вихователів дошкільники пізнають секрети навколишнього світу, учаться любити й берегти свою Батьківщину. Саме тому ця професія дуже важлива і відповідальна. І надзвичайно приємно, що молоде покоління продовжує обирати для себе цей професійний життєвий шлях.

Марина Скомаровська вже сьомий рік працює вихователькою в Острозькому дошкільному навчальному закладі № 2 «Веселка». Вона народилася в Острозі, проте після її народження батьки переїхали в Нетішин. За декілька років древнє місто знову буде вагомою частиною життя Марини, адже саме тут вона розпочне свою трудову діяльність.

Навчалася пані Марина у Дубенському педагогічному коледжі і продовжила здобувати освіту вихователя та вчителя дефектолога у Рівненському державному гуманітарному університеті. Свою професію обрала, беручи приклад зі старшої сестри. В острозькому дитячому садку дівчина працює від завершення навчання. Наразі вона вихователька в середній та старшій групах. Свою роботу Марина Олександрівна цінує за щирість та любов, яку дарують дітки.

“Десь близько двох-трьох перших років роботи я вдосконалювала свої вміння знаходити точки дотику з дітьми й училася працювати з батьками. Адже основа виховання саме в родині. І важливо співпрацювати всім разом . Найцінніше в моїй роботі – це ті непідробні емоції, які щодня можна побачити у вихованцях. Успіх у нашій професії залежить тільки від одного – любові до дітей! Без цього в садочку працювати не можна”, – наголошує вихователька.

У становленні особистості вагому роль відіграє навчання. Перші знання ми здобуваємо в дитячому садочку – там формують нові уміння, навички, свідоме сприйняття навколишнього світу. Вихователі допомагають формувати власну думку і пов’язувати її з власним досвідом, а ще діти вчаться дружити й відстоювати свої інтереси.

“Часто ми чуємо від колег зі школи запитання, що ми робимо в садочку, поняньчили та й усе. Але це не так. Ми вчимо наших дітей важливих основ. Зокрема, самостійності. Для прикладу, основам гігієни, самостійно вдягатися, їсти. Також багато уваги приділяємо розвитку пам’яті. Загалом важко все перерахувати”, – підкреслила Марина Скомаровська.

Підготувала Інна СОБКО