Публікація

Музика війни: творчіть про силу та незламність. ВІДЕО

13:58, 09 Травня

зображення публікації

На третій місяць повномаштабної війни українські артисти почали видавати не тільки пісні, що народжені новою реальністю, а й треки про вічні цінності та кохання, що набули нового змісту. Суспільне зробили підбірку з нових пісень війни. Редакція “Горинь. інфо” доповнила список воєнною творчістю музикантів України та світової спільноти.

До цієї збірки увійшли новинки, які видали з 29 квітня по 6 травня Океан Ельзи, Ed Sheeran та Антитіла, Христина Соловій, Skofka, MamaRika, Switchfoot та Олег Собчук, Yurcash, Артем Пивоваров та Злата Огневич, OTOY, Марний, Рома Майк, Wellboy, Олександр Положинський та Був’є, YAKTAK і Скрябін.

Океан Ельзи – “Місто Марії”

Святослав Вакарчук: “Вже з самого початку війни я маю честь та можливість підтримувати зв’язок з нашими героями-захисниками міста Маріуполь, з якими ми спілкуємося кожного дня. Ці хвилини спілкування можливо найдорожчі хвилини зараз в моєму житті.

Я написав рядки “сонце зійшло над Азовом”, написав після того пісню, яка присвячена гордому і праведному місту Марії, місту Маріуполь, його захисникам, всім його мужнім жителям. Місто, яке стало символом українського духу і символом, який ніколи ніхто ні за яких умов не зможе знищити. Тому, що це і є та Україна, якою пишаємося сьогодні ми і весь світ”.

Ed Sheeran – “2step ft Antytila”

Тарас Тополя: “Після того, як організатори концерту в Бірмінгемі відмовили гурту “Антитіла” в участі у цій події через те, що ми носимо військову форму і тримаємо зброю в руках, десь буквально, можливо, за три, п’ять чи сім днів з нами зв’язалася команда Еда Ширана і запропонувала долучитися до його пісні 2Step, зробити рімейк і випустити окремо цей трек.

Згодом ми написали саме українську лірику до цієї пісні – другий куплет і другий приспів. Було важко, але нам вдалося записати вокал на студії. А потім вже виникла ідея зняти відеокліп на цю пісню. І тут на допомогу прийшов Дмитро Шмурак, який взяв на себе відповідальність за це відео, розуміючи, що гурт “Антитіла” не матиме змоги брати активну участь у зйомках (і навіть не дуже активну так само не матиме змогу).

Я вигадав ідею, а він бездоганно, дуже чуттєво і красиво разом зі своєю командою, яку він зібрав з усієї України, втілив цю ідею в життя”.

Христина Соловій – “Я Твоя Зброя”

Христина Соловій: “Для мене це одна з найважчих пісень. Дякую Андрію Балану, моєму другу по духу, що довірив мені свій текст. Напередодні вторгнення я відчувала тривогу, що дало мені поштовх написати музику. Це пісня про мрію. Мрію про мир. І я присвячую її кожному, хто бере до рук зброю з метою відстояти Україну та право українців на існування. Ви несете мир!”.

Skofka – “Не забудем і не пробачим”

Skofka: “Я бачив в очах навіть самих добрих людей, не здатних до ненависті ці слова. Я бачив їх в коментарях під жахливими постами. Я чув це від знайомих, друзів, рідних, політиків, військових, волонтерів, дітей та я почув їх в собі. Це були слова «Не забудем і не пробачим». Як би сильно мені не хотілось торкатись таких відчуттів, як ненависть, злість, ворожнечість, але пробачити та ще й забути це — вже на жаль не вийде!”.

MamaRika – “Сину”

MamaRika: “Пісня “Сину” – це крик душі кожної української матері.

Українська жінка зараз – це символ сили та любові у всьому світі!

Кожна з нас подолала страшний та важкий шлях, щоб врятувати свою дитину. Я ніколи не забуду те, як пригортала свого сина Давіда до грудей, коли над нашим будинком пролітали ракети. В той момент ти готовий віддати своє життя, стати під кулі, лиш би твій найдорожчий скарб жив і більше ніколи не бачив війни. Саме це відчуває зараз кожна мама України. Ми просто повинні зупинити ворога і дати нашим діткам світле, мирне майбутнє, щоб більше ніколи не бачити страху в їхніх очах!”.

Switchfoot – “Dare You To Move ft. Oleh Sobchuk of SKAI”

Олег Собчук: “Заспівати разом це була моя давня мрія. Шкода, що приводом для цього стала війна, але справжні друзі пізнаються в біді. Я вдячний гурту Switchfoot! А також дякую Tanner Sparks за ініціативу і за багаторічну якісну співпрацю. Результат супер! Дуже був радий познайомитися з Jon Forman. Це світла й талановита людина. Сподіваюсь скоро заспіваємо “Dare you to move” разом на концерті.

Я пишаюся цією співпрацею і вірю в те, що ця колаборація через пожертви небайдужих допоможе тим, хто зараз в Україні дуже потребують допомоги. Я вірю в те, що музика і слово – це теж зброя, яка здатна перемогти zlo, яке нависло над Україною.”

Артем Пивоваров – “До весни” (feat. Злата Огневич)

В рамках авторського культурного проєкту “Твої Вірші, Мої Ноти” Артем Пивоваров презентував роботу “До весни” за участю Zlata Ognevich. На цей раз Артем запрошує своїх слухачів зануритись у творчість поета-містика Богдана-Ігоря Антонича, яку ретранслює через свій музичний світогляд.

Yurcash – “Він в ЗСУ. Вона в ТРО.”

Юрко Юрченко: “Ця пісня написана на текст Максима Кривцова. Ми з ним написали пісні “Жовтий Скотч” і “Панівна Висота”, яка зараз в роботі. Пісня “Він в ЗСУ. Вона в ТРО.” заснована на реальних подіях, на реальній історії кохання Максима Кривцова (Далі) та його дівчини Лєри (Доця). Зі свого боку я її присвятив нашому побратиму з батальйону “Карпатська Січ” Яру, який загинув у перші дні цієї війни.

Ця пісня дуже лірична, але надто міцна і дуже сильна, як і хлопці та дівчата, які пішли захищати нашу святу землю”.

OTOY – “Find My Country”

OTOY В’ячеслав Дрофа: “У 2014 році Діма [брат Дмитро Лисень – ред.] приніс до мене додому у Львів бронежилет. Він був відсирівший, застібки не трималися, мама сказала піти в ательє і попросити перешити все це діло. Ледве піднявши той бронежилет поніс його на перешивання, по дорозі роздумуючи навіщо він. Коли вернувся, кажу Дімі – а тобі він куди потрібен? Діма каже – в Маріуполь, я там народився. Питаю – а нащо туди їдеш?

“А як я можу стояти осторонь, якщо в мій дім прийшла війна?” – каже.

2022 рік, війна вже повномасштабна. Діма з рештою бійців на Азовсталі. Цей твір присвячується їм.

Марний – “Герой”

Марний: “Присвячується всім батькам, братам та сестрам, чоловікам та дружинам, дітям, друзям, врешті решт – воїнам-героям, на чиї долі випало випробовування війни”.

Рома Майк – “Україна Кличе”

Рома Майк: “Я хочу передати ракетний приліт усім, хто не вірить в Україну, її народ, її культуру, і зокрема музику.

Я хочу передати палкий привіт усім, хто бореться, воює, працює, волонтерить, лікує, відчуває себе українцем, творить і просто живе сьогодні – це дуже сильно.

Я хочу підтримати свій жанр і його виконавців, які створювали українську музику, коли усім було байдуже до українського.

Зараз, ми як ніколи відчуваємо свою потрібність і ми повинні працювати більше. Україна зве нас! Україна кличе!”.

Олександр Положинський & Був’є – “Клаптики Холодного Вогню”

Олександр Положинський: “Ця пісня мала вийти ще взимку, але прем’єра пісні відклалася через широкомасштабний російський наступ, якось було не до того. Я видавав інші пісні, які були більш доречними, але раптом у квітні я зрозумів, що “Клаптики Холодного Вогню” через нові обставини набули нового сенсу. Зараз багато прекрасних українських жінок, дівчат вимушено перебувають у нових життєвих обставинах. І я запропонував їм познімати трошечки себе, кількасекундні відео, де вони перебувають у нових обставинах і незабаром ми представимо кліп на цю пісню”.

YAKTAK – “Пробач”

Ярослав Карпюк: Кожному знайомі відчуття кохання : це сонце, щастя, сміх і внутрішня свобода, та іноді бувають непорозуміння, сльози, біль…

Але ми самі пишемо долю своїм олівцем, тому кохайте і пробачайте, бо в такий час як зараз, дуже важливо залишатись разом.

Цінуйте та бережіть ці теплі почуття!”.

Wellboy – “Просто ми” (із к/ф “Я, “Побєда” і Берлін”)

Антон Вельбой: “На жаль, я не встиг познайомитись з дядьком Андрієм, не встиг заспівати з ним на одному з корпоративів, або побачитись на одному з каналів, не встиг потиснути йому руку, але коли я слухаю його музику, дивлюсь його інтерв‘ю, складається враження, що я з ним знайомий, що я відчуваю його присутність зараз. Прямолінійний, чесний, мудрий, смішний, Кузьма був і залишається для мене прикладом великого українського артиста, творчість якого безповоротно повпливала на сприйняття мною української музики. Увімкніть Скрябіна, послухайте Кузьму і стане легше, стане кольорово.”

Скрябін – “Місця Щасливих Людей”

Українські митці обʼєдналися, щоб виконати одну з найвідоміших пісень Кузьми “Місця щасливих людей”, замінивши у тексті згадки європейських столиць на назви українських міст, що найбільше постраждали внаслідок повномасштабного вторгнення російської армії.

Від редакції додаємо ще треки, які точно стали символом незламності українського народу та великої підтрики України усім світом.

Pink Floyd/Andriy Khlyvniuk – Ой у лузі червона калина

Shumei — Тривога

Лірична пісня з харизматичним вокалом, у якій музикант постарався передати нинішній душевний стан кожного українця.

Христина Панасюк Вартові берегів

Бреймсторм – Моя пісня

Oisho BTZ – Залужний мутить двіж

Макс Барских — Буде весна

MAX BARSKIH – Don’t F@ck With Ukraine

alyona alyona – Рідні мої (feat. Jerry Heil)

Chico & Qatoshi – Допоможе ЗСУ

Måneskin Stand Up for Ukraine – We’re Gonna Dance on Gasoline

SadSvit – Світанок

Саша Чемеров — Прокинься

«Прокинься, лютий вкрав весну. Прокинься, не проспи війну», — ось так піснею, написаною ще кілька років тому, Саша Чемеров зазирнув у майбутнє.

Go_A — Kalyna

Під час війни не могла не вийти пісня з образом традиційного українського символу в центрі.

Жадан і Собаки & Вертеп — Діти

Ми обов’язково переможемо і передамо країну нашим дітям. Їм і присвячена нова пісня двох гуртів.

Kozak System — Мамо

Пісня, що мала вийти в квітні, але її час прийшов на війні. «Мамо» — це звернення бійця до матері, яка вдома хвилюється і чекає звісток. Також вийшла версія пісні за участі ТНМК.

Two From Zoo — Під гул сирен

Коротка пісня-замальовка про нову реальність українців — сирени, підвали та домашні укриття.

Yaktak — Повістка

«Війна принесла повістку кожному українцю, зима попрощалася запахом пороху, а весна привіталася слізьми із яких виростають проліски», — опис до пісні такий, що додати нічого.

Пісня буде поміж нас. УКРАЇНА, 2022