Публікація

Інформаційна гігієна під час війни: як не потонути в болоті російської пропаганди

12:06, 18 Жовтня

зображення публікації

Українці думають, що досконало розпізнають методи російської пропаганди. Але розіп’яті хлопчики залишились в минулому. Нині в хід йде більш витончена інформаційна зброя.

 Половина українців вважають, що вміють розпізнавати фейки, проте тільки 3-11% насправді можуть це зробити. 32% українців визначають достовірність новини інтуїтивно, 42% – взагалі ніколи не перевіряють отриману інформацію.

 У країни-терориста є безліч інструментів впливу: соціальні мережі, іноземні медіа, «хороші рускі‎», блогери-інсайдери, ІПСО та багато інших.

 Такі терміни, як інформаційна війна, спеціальні психологічні операції, пропаганда чули всі. Але далеко не всі розуміють, як самих українців використовують для цих процесів і як наша поведінка ненавмисно стає допоміжним інструментом для ворога.

 Як розібратися і не потонути в болоті російської пропаганди? Дізнайтеся на курсі «‎Інформаційна гігієна під час війни‎».

Під час курсу ви дізнаєтеся:

  • як формується інформаційне поле під час активної фази війни;
  • про специфіку українських, іноземних та російських медіа;
  • як працює класична російська пропаганда;
  • що таке інформаційно-психологічні спецоперації;
  • як росіяни використовують Telegram, блогерів-інсайдерів та «хороших росіян‎» для досягнення своїх цілей;
  • яких правил інформаційної гігієни слід дотримуватись під час війни.

 Звісно, все на сучасних та актуальних для України прикладах.

Курс буде корисним для тих, хто хоче самостійно розібратися в методах російської пропаганди та зрозуміти, як не наступити на інформаційні міни ворога. А також для тих, хто хоче зрозуміло та просто пояснити рідним шкідливість ворожої інформації.

 Цей курс є продовженням минулорічної програми «Інформаційна гігієна. Як розпізнати брехню в соцмережах, в інтернеті та на телебаченні‎» від ініціативи «Як не стати овочем‎» на платформі Prometheus.

Курс створений в рамках проекту за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні та ВГО Українська бібліотечна асоціація.

Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США. 

Supported by the Public Affairs Section of the U.S. Embassy to Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.