Публікація

Фільми про російсько-українську війну, які варто переглянути

15:55, 17 Лютого

зображення публікації

Боротьба, героїзм, невтомна праця, щирі почуття та складна доля. Все це кіноматографісти показують у своїх фільмах, невтомно нагадуючи нам про те, що війна триває. Філігранно вибудувані операторські кадри поряд з аматорськими зйомками від першої особи, дозволяють проникнутися переживаннями героїв та відчути себе на їхньому місці. Фільми на будь-який смак, але з одним і тим ж лейтмотивом.

Іловайськ 2014. Батальйон Донбас (2019)

Режисер: Іван Тимченко

 Трейлер

Український повнометражний художній фільм, який розповідає про одну з найболючіших та найкривавіших плям початку російсько- української війни. Бої за Іловайськ у серпні 2014 року. Зокрема однією з найдраматичніших сцен фільму є це відомий “зелений коридор”, який російські окупанти надали українським військовим для виходу з “котла” неушкодженими. Але окупанти не стримали свого слова і колону українських бійців розстріляли. 

Фільм вийшов в український широкий прокат 29 серпня 2019 року.

Легально та безкоштовно фільм можна подивитися тут.

Черкаси (2019)

Режисер: Тимур Ященко

Трейлер

Перший український художній фільм про воєнно-морські сили України. У стрічці розповідається про оборону однойменного морського тральщика, заблокованого російськими військами в бухті Донузлав у березні 2014 року під час анексії Криму. Консультантом фільму був реальний командир тральщика «Черкаси» Юрій Федаш, а до акторського складу увійшли моряки, які тримали оборону на кораблі навесні 2014 року.

Прем’єра фестивальної версії фільму відбулася 16 липня 2019 року на 10-му Одеському міжнародному кінофестивалі. У жовтні 2019 року стрічка взяла участь в основному конкурсі 35-то Варшавського міжнародного кінофестивалю.

Кіборги. Герої не вмирають (2017)

Режисер: Ахтем Сеїтаблаєв

Трейлер:

Художній повнометражний фільм, присвячений добровольцям та військовим АТО, які 242 дні які захищали від російських загарбників стратегічний об’єкт – Донецький аеропорт. Українців-захисників самі ж окупанти прозвали “кіборгами” через їхню відважність і сміливість. Це слово і стало назвою фільму. 

“Кіборги” були у прокаті 21 тиждень, за підсумком касові збори фільму склали 23,2 млн гривень, що на той час було рекордною сумою. Жодна стрічка українського виробництва станом на початок 2018 року не заробила стільки.

Атлантида (2019)

Режисер: Валентин Васянович

Трейлер:

Фільму-антиутопія, події якого розгортаються у 2025 році, після майбутньої перемоги України у війні з Росією. Окупований Донбас повернено до складу країни, але його території визнані непридатними для проживання. Проте на тлі спустошення народжується нове кохання. 

Стрічка переможець конкурсу «Горизонти» 76-го Венеціанського кінофестивалю. Режисер ставив за мету передусім передати емоційний стан людей, які бачили війну, а не розповісти якусь історію. Виконавців ролей обирав виключно серед непрофесійних акторів. У кадрі з’являються колишній розвідник, а нині волонтер Андрій Римарчук, парамедик Людмила Білека, доброволець Василь Антоняк. Васянович впевнений, що жоден актор не відтворить достовірно почуття, які залишає по собі війна.

Віддалений гавкіт собак (2017)

Режисер: Сімон Леренґ Вільмонт

Трейлер:

Стрічка “Віддалений гавкіт собак” розповідає про 10-річного хлопчика Олега, який живе неподалік лінії фронту з бабусею Олександрою. Не маючи куди поїхати з рідного села, вони лише спостерігають, як інші мешканці їдуть звідти. Від постійних обстрілів життя стає нестерпним, і російська агресія не знає кінця. Режисер крізь очі дитини відобразив війну, яка триває на сході, та зростання в її умовах. Фільм отримав кілька престижних премій і нагород: нагорода Амстердамського документального кінофестівалю 2017 у номінації “Найкращий дебют”, премія Пібоді 2020 го року, а також фільм був у короткому списку (15 кандидатів) номінантів на премію “Оскар” 2019 у категорії “найкращий документальний повнометражний фільм”.

Позивний Бандерас (2018)

Режисер: Заза Буадзе

Трейлер: 

Події фільму «Позивний Бандерас» розгортаються в 2014 році. Саме в той часовий відрізок на Донбасі вибухнула повноцінна війна. Недавні друзі з приходом нового дня стали злісними ворогами. Ті особи, хто не горів бажанням слідувати думку більшості, перетворилися на ворогів держави і для колишніх сусідів. Власне і ключовий персонаж потрапив в таку незавидну ситуацію. Він народився і добротну частину життя прожив в крихітному селі, де всі були досить близькі один одному. Правда, коли все дізналися про те, що чоловік на стороні опору, всі родичі моментально ополчилися проти нього.

Перед патріотом виникає лише один вибір – перебратися на сусідню область. В той момент, почався набір добровольців для АТО на території Донбассса, герой в числі перших записався в армію. Він прекрасно усвідомлює, що не готовий миритися з тим, що відбувається в його країні. Захист рідного краю стала для бравого чоловіка справою честі, який бажає змусити людей усвідомити, хто в дійсності є для них ворогом. А через певний часовий відрізок, після закінчення бойової підготовки, він повертається на батьківщину, де на нього чекає послужити непросту службу, і невідомо, чи зможе він пережити всі ці жахи.

Міф (2018)

Режисер: Леонід Кантер, Іван Ясній

Трейлер:  

Фільм розповідає про історію життя та загибелі Василя Сліпака – оперного співака зі світовим іменем та унікальним голосом. Василь народився у Львові, але завдяки унікальному голосу вигравав конкурс за конкурсом, і, нарешті, переїхав у Францію, де прожив 19 років. Там він мав усе, що ми звикли називати «щастям»: ім’я, успішну кар‘єру на світових оперних сценах, вірних друзів та кохання.

Він став активним учасником Революції Гідності, очолив демонстрації у Франції, а далі приєднався до волонтерського руху, допомагаючи Україні. Здавалося б, робив більше ніж вдосталь, як для людини творчої професії. Але Василь вирішив залишити сцену і кар’єру в Європі та приєднатися до лав добровольців. Та доля розпорядилася так, що під час виконання бойового завдання Василь «Міф» Сліпак гине від кулі снайпера.

Донбас (2018)

Режисер: Сегій Лозниця

Трейлер:  

Ця драма режисера Сергія Лозниці була претендентом на “Оскар” – у 2018 році фільм пройшов кваліфікаційний відбір та ввійшов до довгого списку оскарівських номінантів. А на Канському фестивалі “Донбас” отримав приз за найкращу режисуру.

Художній фільм реконструює реальні події на Донбасі 2014 року і складається з декількох епізодів, які дуже точно передають моторошність того часу, настрої, характери проросійсько налаштованих мешканців і окупантів.

На жаль, в Україні “Донбас” двічі виходив тільки в обмежений кінопрокат в Києві у кінотеарті “Жовтень” у 2018 році, також його показали в українських містах в рамках фестивалю “Артхаус Трафік”. “Донбас” того ж року помандрував по міжнародним кінофестівалям у Карлових Варах, Мюнхені, Єрусалимі, Мельбурні, побував на 43-му Міжнародному кінофестівалі в Торонто.

Зошит війни (2021)

Режисер: Роман Любий

Трейлер: 

Документальний фільм, який ведеться фактично від першої особи створений молодим українським документалістом Романом Любим. Стрічка складається з особистих відеозаписів з телефонів, камкодерів, фотоаппаратів та GoPro  українських солдатів розповідають нам про побут та життя військовослужбовців та переносять на фронт війни з РФ.

Зовсім інша реальність якій панують закони відмінні від звичайного світу.

Інша поведінка, інші стосунки, інший гумор.

Герої прокидаються та засинають, радіють та плачуть завжди відчуваючи, що запис може закінчитись у будь-яку мить.

Донбас (2018)

Режисер: Сергій Лозниця

Трейлер: 

Донбас-це драматична стрічка про війну на сході України створена у копродукції Німеччини, України, Франції, Нідерландів та Румунії.

Фільм складається з 13 історій про реалії на окупованих територіях сходу України, які перетікають одна в одну. Сюжетні лінії являють собою реконструкцію справжніх подій, зафіксованих в професійних репортажах, любительських відеороликах на YouTube та спогадах місцевих жителів.

Світова прем’єра відбулася на 71-му Каннському міжнародному фестивалі, де стрічка отримала приз за найкращу режисуру у програмі “Особливий погляд”, а також стала фільмом-відкриттям фестивалю. 29 серпня 2018 року Український Оскарівський Комітет оголосив фільм «Донбас» національним претендентом від України на номінацію премії “Оскар” в категорії “Найкращий фільм іноземною мовою”

Іній (2017)

Режисер: Шарунас Бартас

Трейлер: 

Стрічка знята в ко-продукції України, Литви, Франції і Польщі за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Зйомки фільму проходили безпосередньо біля лінії фронту за участі місцевого населення та реальних військових, що в той час перебували в зоні АТО. Всі персонажі, яких дорогою на схід України зустрічає головний герой, – не сценарно прописані ролі, а випадкові люди, реальні історії яких потрапили в канву фільму. У стрічці знялося двоє професійних акторів – польський актор Анджей Хіра та французька акторка Ванесса Параді

Військова драма про події на сході України очима іноземного режисера. Молода литовська пара (Рокас та Інга) погоджуються доставити бус із гуманітарною допомогою в Україну. Під час подорожі обставини змінюються й вони змушені їхати все далі й далі на схід. Перетинаючи безкрайні снігові поля Донбаського регіону, Рокас та Інга поволі проникають у життя звичайних людей, постраждалих від війни. Незважаючи на небезпеку, вони потрапляють на лінію фронту, саме тут починають розуміти цінність життя й наскільки вони близькі один до одного.

Катерина ШАДИЙ