Публікація

Чи стане Березнівська міська рада відкритішою?

09:18, 04 Лютого

зображення публікації

Історія навколо публічного висвітлення діяльності новоутвореної Березнівської територіальної громади розпочалася після того, як з початком пандемії міський голова Березного Руслан Пилипчук розпорядився проводити пленарні засідання в закритому режимі. Таке рішення негативно сприйняли мешканці громади, адже посилаючись на карантинні обмеження, їм стали забороняти вхід на сесії, на якій часто вирішували важливі для громади питання. Міський голова, своєю чергою, порадив громадянам позиватися до суду, якщо їм щось не подобається.

 4 січня 2021 року понад 10 громадських організацій за участі активістки ГО “Права Ініціатива” Марини Омельчук підписали колективне звернення з проханням забезпечити прямі трансляції в соціальних мережах із засідань міськради. На що з апарату Березнівської міської ради надійшла відповідь датована 29 січня 2021 року, в якій йдеться, зокрема: “Сесії міської ради, засідання постійних комісій, тимчасових контрольних комісій, робочих груп проводяться гласно, крім випадків передбачених чинним законодавством”. Також міський голова посилався на регламент, затверджений попереднім скликанням Березнівської районної ради, яка припинила своє існування внаслідок укрупнення районів та не має відношення до новоствореної ОТГ. Також варто зауважити, що в Україні не введено правовий режим воєнного або надзвичайного стану, відтак законних підстав обмежувати конституційні права громадян не існує.

Протягом сесії, що пройшла 3 лютого, питання етеру наживо кілька разів гостро поставало серед депутатів, міський голова навіть був змушений звернути увагу колег, аби ті вгамували свої емоції. Четвертим питанням в порядку денному було питання “Про внесення змін до бюджету Березнівської ОТГ на 2021 рік”. Члени бюджетної комісії рекомендували виділити 100 тисяч грн на функціонування Телерадіокомпанії “Березне”, яка після ліквідації району перейшла в комунальну власність міста. Однак “за” висловилося лише 11 депутатів. Депутати повторно повернулися до голосування, однак цього разу голосів також забракло.

До слова, ще з початку листопада 2020 року працівники ТРК «Березне» працюють без зарплати, маючи лише 25 % від ставки у зв’язку з реорганізацією. Проте “за” висловилися лише 14 осіб і рішення не було прийняте. Насправді березнівчани цікавляться діяльністю обранців досить активно: лише на сторінці ТРК “Березне” в YouTube сесію в той же день переглянули понад 1500 глядачів. Також на сесії був присутній місцевий блогер Богдан Миронець: його трансляцію протягом 3-годинного стріму переглянуло 1700 чоловік.

Свою позицію висловила директор ТРК “Березне” Лілія Горбатюк :

“Я працюю на цій посаді вже 10 років. Раніше ми стикалися з різного роду проблемами, але такого ще не було, адже ТРК було створено з метою інформаційно-просвітницької діяльності, тому попередній власник комунального підприємства більш ефективно про нього піклувався. Щодня ми мовимо на радіо 4 год. 20 хв, також маємо Ютуб-канал, а це чимало для такого маленького підприємства. Станом на сьогодні програми підтримки нашої компанії немає, заборгованість уже триває третій місяць, борг становить 42 тисячі гривень. Міський голова в січні обіцяв нам виділити 50 тисяч гривень по актах виконаних робіт на перший квартал, але цього катастрофічно бракує. Ми просимо мера затвердити цільову програму підтримки ТРК “Березне” й гарантувати нам хоча б мінімальні зарплати, бо в гіршому випадку може постати питання про недієздатність мовника”.

Довідково: 25 жовтня 2020 року відбулися чергові вибори до органів місцевого самоврядування в Україні. Міським головою Березного повторно було обрано Руслана Пилипчука, який йшов самовисуванцем. За нього проголосувало 4083 людини. До Березнівської міської ради обрано 34 депутати, найбільшу фракцію утворили представники політичної партії “Слуга народу”.

Олександр Подвишенний