Публікація

“Бути позитивним прикладом для свого сина”, – історія рівненського ветерана Івана Лепехи

14:13, 01 Липня

зображення публікації

– Ваня, а якби ти міг щось сказати хлопцям та дівчатам, які ще тільки відновлюються після поранення, що б ти їм сказав?
– Сказав би: Спробуй! Ти від цього не помреш, але можеш ожити!

На сторінці Warrior Games: Team Ukraine  продовжують розповідати про членів Національної збірної, яка сформована із учасників бойових дій, та вперше представить нашу країну на міжнародних змаганнях Warrior Games у вересні 2021 року  у США. Один із учасників змагань ветеран Збройних Сил України з Рівного Іван Лепеха.

Як наголосили на сторінці Warrior Games записуючи історію Івана Лепехи вкотре надихаємось його силою духу і відвертістю: декілька років після поранення він спостерігав за участю хлопців та дівчат у Іграх Нескорених і не наважувався зареєструватися на відбір і собі.

“Коли все ж наважився у 2019 році, то не сказав про це нікому, бо йому було соромно: а раптом щось не вийде.
Коли зізнався дружині, що братиме участь у змаганнях і вже приїхав в Київ, ледь не повернувся додому прямо з вокзалу, не доїхавши навіть до стадіону. Бо знову стало панічно страшно.

В той момент, коли вже був готовий сісти в маршрутку до Рівного, отримав смс від дружини: “Ми в тебе віримо! Ти молодець! Підтримуємо!”

Шляху назад не було, Ваня каже: “Було страшно, я знав, що там будуть хлопці, які у спорті вже довший час, вони мають результати, а я новачок. Проте зізнатись сім’ї у тому, що я забоявся змагатись, було ще страшніше.”

Мотивація Івана у спорті – бути позитивним прикладом для свого сина. Щоб він знав, що навіть якщо тато ходить з тростинкою, це його не зупиняє у спорті та житті.

Після перших змагань декілька днів Ваня був незадоволений своїми спортивними результатами, але щиро радів тому, що взагалі зміг це зробити. Переступив межу страху і пішов далі. Каже: “Хлопці титани, але мені було приємно змагатися і бути в їхній компанії. А далі все закрутилося.”

Національний відбір на Warrior Games стали першими змаганнями, на які Ваня взяв з собою дружину і сина:

“Вони вперше побачили змагання наживо. Бо раніше малий знав, що тато займається. Точніше так: син знав, що тато кудись йде, приходить додому з мокрим одягом, втомлений, виснажений і лягає спати.
У Києві вони побачили, що це не змагання – це набагато більше! Я бачив в очах дружини запал і захват. Коли син сів на тренажери – це розтопило серце просто.

Чому я не пропускаю тепер жодних змагань? Бо я вже залежний від цього, це моя доза адреналіну і атмосфера “своїх”, це, коли важлива не перемога, а сам процес: ось ти, поряд – побратим.

Спорт – це питання вибору. Хочу сказати кожному: спробуй! ти від цього не помреш, але можеш ожити. Тобі може не сподобатися, ти можеш почати малювати, чи займатися власною справою, майструвати щось руками чи будь-що інше. Але щоб це зрозуміти, треба спробувати!”

Цієї осені ветеран представить Україну в Орландо у плаванні та веслуванні.

Довідково:

Іван Лепеха з кінця липня 2014 по липень 2015 року спочатку добровольцем, а згодом як військовослужбовець 24-го ОШБ «Айдар» ЗС України, брав участь в бойових діях на території Луганської області: в 2014 році —звільнення села Новосвітлівка, бойові дії в районі села Кримське, штурм села Сокільники, ротаційні чергування на Луганській ТЕС; в 2015 році — оборона та бойові чергування на 29-му блокпосту, бойові чергування на шахті «Родіна» міста Золоте-4. Отримав компресійно-уламковий перелом хребта, коли БМП-1, на якому знаходився, втратив управління та перекинувся на шляху від шахти «Родіна» до міста Старобільськ.

Читайте також: Ветерани з Рівненщини взяли участь у «Іграх воїнів»