Публікація

10 базових правил інформаційної гігієни

09:54, 20 Жовтня

зображення публікації

Чим більше росія програє, тим більшим стає її інформаційний терор. Що кожен може зроби у жовтні (та і не тільки), щоб «не збожеволіти» та не допомогти це зробити оточуючим (бо ж саме цього путін добивається)? 

Нижче наводимо 10 базових правил інформаційної гігієни. А детальніше про те, як фільтрувати інформацію під час війни у курсі на Prometheus від ініціативи “Як не стати овочем”.

  1. Відпишіться від усіх анонімних телеграм каналів. Вони будуть ключовим інструментом нагнітання. Вчергове повторюю – вони створюються для маніпуляцій, а не для інформування про інсайди.
  2. Відпишіться від агрегаторів новин – у Телеграмі, Вайбері і тд. Це ті, хто публікує новини першими не перевіряючи їх. Для них важливий хайп, а не факт. Саме в гонитві за ним там будуть з’являтися матеріали на кшталт «путін прийняв рішення вдарити по Х і ось чому».
  3. Мінімізуйте соціальні мережі. Саме тут буде найвища концентрація паніки – реальної і штучної.
  4. Два рази на день читайте новини у медіа з «білого списку» ІМІ – дуже важливо не випадати з контексту подій.
  5. Підпишіться на реальних військових експертів та відпишіться від жданових-арестовичів. Новинарня, Texty.org.ua, Militarnyi, Інформагентство АрміяInform, Цензор.НЕТ – тут ви знайдете і аналітику і експертів. Але не забувайте про правило «вони не святі і потрібно послухати 2+, щоб зробити висновки».
  6. Не поширюйте на українську аудиторію результатів терору росії. Коли ви опублікуєте – вам стане легше, але гірше стане тим, хто це побачить. Маєте сили та час публікувати – поширюйте на міжнародну аудиторію.
  7. Утримайтеся від хейту та срачів між своїми в інфопросторі. Зараз особливо важливо розуміти, що ворог у нас зараз один і наша консолідація перед ним дуже важлива. Якщо ж бачите помилки своїх (влади / експертів і тд) – говоріть про це з аргументами та фактами, з мінімумом емоцій.
  8. Якщо дуже хочеться щось подивитися – історичні та пізнавальні канали – це саме те, що зараз компенсує вам відмову від соцмереж.
  9. Готуватися завжди потрібно до гіршого, а вірити в ЗСУ. Тому варто усім прочитати про дії у разі ядерного удару і тд. Хоча приготування там зведуться до тих, які кожен має робити постійно – вода, їжа, скотч і тд.
  10. Щодня донатьте на ЗСУ, 10-100-1000 грн – хто скільки може. Це не тільки ваша допомога, а і точка опори щодня.

Дотримання цих правил – це ваш дуже цінний вклад у Перемогу. Це не перебільшення, а факт.