Новина

Сарненська міськрада привітала з ювілеєм ката з НКВД

16:15, 26 Січня

зображення новини

25 січня працівники Сарненської міської ради привітали з 102-річчям чекіста Петра Лубеннікова. Ніхто з його жертв до такого віку, на жаль, не дожив…

Багаторічного працівника НКВД-МГБ-КГБ привітали в.о. начальника відділу соцзахисту Юрій Фішман та Сарненський міський голова Руслан Серпенінов.

Гордимося довгожителем нашої громади, схиляємо голову перед його мудрістю і життєвою витримкою…був постійно у вирі подій нашого району, як керівник високого рівня у партійній номенклатурі. Петро Пилипович Лубенніков є ветераном війни, учасником бойових дій, його життєвий шлях повниться непростими спогадами” – цинічно пишуть у повідомленні міськради на офіційному сайті.

Втім, ніяким реальним фронтовиком Лубенніков не є. Весь час він перебував у тилу. Свою кар’єру він розпочинав у НКВД Алтайського краю. Пізніше закінчив Свердловську школу КГБ. А школу-десятирічку він закінчив взагалі заочно, вже працюючи в Тучині на керівних посадах у карально-репресивних органах.

В Україну цей чекіст потрапив в 1943 році. Він працював у Прилуцькому, Гощанському, Зарічненському та Тучинському районних управліннях НКВД-МГБ. Відзначився він на Рівненщині висилкою багатьох родин у Сибір, репресіями проти українського населення. Особливо жорстко він діяв проти католицької громади Сарн під час закриття місцевого костелу. Боровся проти борців за незалежність України.

В реєстрах організацій та установ youcontrol Лубенніков досі числиться як засновник райкому забороненої Комуністичної партії України.

Ось таких от ідейних натхненників та соратників Путіна вітають в Сарненській міській раді на восьмому році війни проти Росії. Нагадаю, що місто Сарни знаходиться неподалік від кордону з Білоруссю – союзником Росії. Чого очікувати від Сарненської влади, якщо росіяни атакуватимуть Україну з півночі? Судячи з того, як вони шанують чекістів, то міські чиновники побіжать назустріч російським танкам з хлібом і сіллю…

P.S. Після суспільного розголосу, спричиненого цією публікацією, вітання зникло з офіційного сайту та соціальних мереж Сарненської міської ради. Дякуємо читачам за небайдужість та інформаційний розголос. Втім, відмовчатись місцевій владі не вийде. Чекаємо публічних вибачень та поснення своїх дій.

Редакція готує більш розгорнутий матеріал про чекістський шлях Лубеннікова та злочини НКВД проти українців. Очікуйте найближчими днями на Горинь.інфо.

Тарас Давидюк

Читайте також:

Чекіст Лубенніков у боротьбі проти українського визвольного руху

Архівна справа чекіста: “чорні справи” Петра Лубеннікова

Влада та СБУ: хто і як шанує ката з КГБ на Рівненщині