Публікація

“Бути вірним Богові та Україні”: пластуна з Рівненщини нагородили “Сталевим хрестом”

14:17, 13 Грудня

зображення публікації

Олександр не по роках серйозний та виважений у своїх вчинках. У свої 20 років він користується повагою значно старших побратимів і є прикладом для хлопців пластунів. Із початком повномасштабної війни росії проти України юнак пішов добровольцем до Збройних сил України. Нещодавно, Сашка нагородили «Сталевим хрестом», нагородою нагороджуються військовослужбовці ЗСУ за виконання бойових завдань під час проведення об’єднаних, антитерористичних операцій, а також операцій з підтримання миру та безпеки, високі показники у бойовій підготовці, несення бойового чергування, вартової (внутрішньої) служби у повсякденній діяльності.

 

Сашко пройшов повний курс “навчання” в Пласті і досяг найвищого ступеня пластуна-скоба. Хлопець завжди був дуже активним та проявляв ініціативу в будь-яких починаннях. Будучи ще юнаком він почав допомагати займатися із пластунами-новаками (діти до 12 років), в 17 років Сашко долучається до створення нового юнацького куреня на Рівненщині – куреня ім. Князів Острозьких.

За час свого юнацтва Сашко побував на величезній кількості таборів, змагів обласного всеукраїнського та міжнародного рівнів. Зокрема, він як учасник пройшов табір військового спрямування ЛЕГІОН.

Після досягнення повноліття Олександр сам став виховником та почав займатися із пластовим гуртком. Активно включається в розвиток Пласту на Рівненщині стає інструктором тренінгів для майбутніх виховників, допомагає із організацією таборів, готує команди та приймає участь в багатьох пластових акціях та змагах.

 

Зокрема в 2020 році долучився до проведення табору за пластовою методикою для дітей із прифронтової Авдіївки. У цей же час Сашко став членом куреня старшопластунів Целібат Мурлики. Активно долучається до різноманітних громадських акцій.

Із початком повномасштабного вторгнення Олександр спочатку волонтерить, а згодом вступає до підрозділу який очолює ще один пластун з Рівненщини у лавах Сил територіальної оборони.

Про свої заслуги Олександр здебільшого відмовчується, але нагорода говорить сама за себе. А його діяльність підтверджує Слова Пластової присяги: “Бути вірним Богові та Україні”.