Новина

Зміни до Закону “Про нотаріат”: чого чекати рівнянам?

12:03, 13 Серпня

зображення новини

З 8 серпня цього року набули чинності зміни до Закону України “Про нотаріат

Працівники відділу з питань нотаріату у Рівненській області проаналізували  важливі моменти, що передбачені змінами, та виокремили те, що слід пам’ятати звичайним громадянам при зверненні до нотаріуса.

  1. Відтепер подружжя може звернутись зі спільною заявою для видачі свідоцтва про право власності на частку в спільному майні подружжя. Крім того, у разі смерті одного із подружжя із заявою про видачу свідоцтва про право власності на частку в спільному майні можуть звернутись колишні чоловік чи дружина.
  2. Водночас доповнено перелік правочинів, які не можуть бути посвідчені консульськими установами (договори оренди, суборенди, емфітевзису земельних ділянок сільськогосподарського призначення).
  3. Перелік нотаріальних дій, при яких вчиняються посвідчувальні написи, доповнено нотаріальними діями: видача дубліката документа; накладення та зняття заборони відчуження нерухомого майна (майнових прав на нерухоме майно).
  4. Доповнено перелік нотаріальних дій, при вчиненні яких видаються свідоцтва. Це видача свідоцтва виконавцю заповіту та видача свідоцтва про передачу заяви.
  5. Обов’язковій реєстрації у Спадковому реєстрі, Єдиному реєстрі довіреностей підлягають дублікати втрачених заповітів та довіреностей.
  6. Нотаріусами не видаються дублікати секретного заповіту та аграрної розписки.

Крім цього, Законом уточнено термінологію, замінено застарілі назви та терміни, деталізовано процедуру посвідчення юридичних фактів, уточнено перелік осіб, яким надані повноваження вчиняти нотаріальні дії тощо.