Новина

Жителі Рівненщини вже можуть користуватися електронним посвідченням водія

17:50, 06 Лютого

зображення новини

Додаток державних послуг онлайн “Дія” став доступний для завантаження, зараз у застосунку доступні водійське посвідчення та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу. Про це повідомлялось на презентації проєкту.

«Дія» — це онлайн-сервіс державних послуг, над яким працює Міністерство цифрової трансформації України. Додаток має стати  зручним засобом взаємодії людини з державою. Без черг, бюрократії та перерв на чаювання. Віднині додаток можно завантажити в App Store та Google Play

Усього в застосунок планують перевести до 2000 послуг до 2024 року включно з е-Пенсією, ID-карткою та іншими. Крім цього, в планах міністерства — е-Резидентство за прикладом Естонії. Ця послуга дозволить іноземцям реєструвати компанії в Україні та керувати ними дистанційно.

Мета Уряду – 100% державних послуг онлайн до 2024 року і 50 основних послуг – вже у 2020 році. ТОП-50 послуг, за якими більше всього звернень, – будуть оцифровані вже цього року (а це реєстрація ФОП, юросіб, Е-малятко, послуги для перевізників і будівельників, послуги для власників авто)”, – написав прем’єр-міністр Олексій Гончарук у своєму Telegram-каналі.

Президент Володимир Зеленський наголосив, що у мета влади  зробити так, щоб усі відносини з державою людина могла здійснювати за допомогою смартфона й інтернету.

“..У тому числі – голосувати на президентських, парламентських чи місцевих виборах. Це наша мрія, і ми це зробимо. Це виклик амбітний, але досяжний”, – заявив він під час презентації проєкту.

Президент зазначив, що Україна стала третьою країною в Європі, яка має подібний сервіс, окремо він наголосив, що на розробку не були витрачені державні кошти.