Новина

Як сьогодні живеться Острозькій Венеції? (ВІДЕО)

16:47, 21 Серпня

зображення новини

Пройшло майже 2 місяці з моменту підтоплення сильною зливою помешкань по вулицях Ціолковського, скульптора Сосновського, Лазо та Бельмаж.

Найбільший удар стихії стався 14 червня 2020 року і прийшовся на обійстя, розташовані обабіч зливового каналу. Сильний дощ утворив на вулиці Байди потоки ґрунту, каміння і піску, які з шаленою швидкістю попрямували на Бельмаж. Швидка вода, яка зібралася в зливовому каналі, валила бетонні паркани, проникала в будинки, змивала в городах родючий ґрунт і несла його в річку Вілію. Пізніше в дворах, затоплених рідким брудом, оселилися жаби і все вкрилося зеленим смердючим жабуринням.

«Я Вас почув», – неодноразово звучало з вуст чиновників різних рангів в бік людей, які прийшли до кабінетів можновладців з проханням вирішити проблему збору та відведення зливових вод. Писали заяви, реєстрували їх, давали згоду на обробку персональних даних… Хто тільки не приїздив на оглядини – і мер ,і начальники профільних служб, і представники Острозького водоканалу, і дорожники. Всі обіцяли розглянути питання в найкоротший час і допомогти. Як результат – в Острозі додалось архітектурних споруд, які можна показувати за гроші. Чого лише варті підпірні стінки, змуровані зі старих тротуарних бордюрів, які відслужили свій вік! Ніяких обіцяних робіт з поглиблення зливового каналу не проводиться, а осіння негода з рясними дощами не за горами. Всі, кого оминула ця неприємність, хитають головами і тихо радіють, що не їм треба сьогодні чистити льохи від смердючого мулу і викачувати з них воду, закопувати гнилу картоплю, вишкрябувати з шару глини буряки і моркву і безкінечно мити двори. Стихія не лише затопила помешкання, а в декількох місцях пошкодила асфальт дороги Р-26, якою їздять багатотонні вантажівки, маршрутні таксі та безліч легкових автівок. Як виявилося, для місцевих умільців-дорожників немає нічого неможливого –  вони винайшли дешевий спосіб ремонту провалу асфальтного покриття. Ділимося зі всіма охочими своїми спостереженнями. Берете 2 КАМАЗи усілякого непотребу для підсипки і з розуміючим виглядом висипаєте все те на проїжджу частину. Все, ремонт закінчений. Автомобілі ніколи не впадуть в провал, бо об’їжджають купи землі, здіймаючи хмари куряви і вкриваючи все навколо шаром тонкого пилу, який забивається в найменші шпарки і перетворює навколишні помешкання на пилозбірники.

Наляканий стихією люд нашкріб грошей, вліз у борги, взяв кредити, щоб побудувати міцні паркани і захистити свої домівки. Без поглиблення зливового рову, як це регулярно робилося раніше, всі ці потуги можуть виявитися марними. Де обіцяний трактор, де вантажівки, які вивезуть видалений ґрунт? Останнім часом стежка до незавершених архітектурних споруд, так гарно торована представниками міської влади, почала заростати. А незавершений ремонт нікуди не подівся. Горби ґрунтового місива розмиє дощами, а потім засипле снігом. Асфальтні провали на дорозі Р-26 стануть ще небезпечнішими.

Що потрібно зробити, щоб нас насправді почули? Чи це власне вся допомога, на яку ми можемо розраховувати?

Олена Мазуренко