Новина

Як прозвітували про свою роботу депутати Рівнеміськради

17:58, 13 Вересня

зображення новини

Інформацію щодо звітування обанців оприлюднили на сайті “ОПОРИ“. Там зазначають, що не всі депутати дотримуються вимог Закону Українии «Про статус депутатів місцевих рад». І додають, що це є не лише проявом демократичних цінностей, але й допомагає виборцям більше дізнатися про те, як депутат представляв інтереси громади і чи вартий він підтримки у подальшому.

«Для того, щоб виборці могли зробити більш усвідомлений вибір ми запустили ініціативу “Вимагаємо звіту”. В рамках такої ініціативи закликаємо громадян висловити свою вимогу до депутатів своїх місцевих рад провести остаточні звіти перед початком висування та реєстрації кандидатів на місцевих виборах, заповнивши відповідну форму, щоб повідомити місцевих депутатів про свою зацікавленість. Представники громадської ініціативи обіцяють вимоги громадян передати місцевим депутатам», – зазначила координаторка кампанії «Атестація депутатів місцевих рад» в місті Рівному Наталія Токарська.

Закон вимагає, щоб звіт депутата містив такі відомості:
●    про його діяльність у раді та в її органах, до яких його обрано,
●    про його роботу у виборчому окрузі,
●    про прийняті радою та її органами рішення, про хід їх виконання,
●    про особисту участь в обговоренні, прийнятті та в організації виконання рішень ради, її органів,
●    про виконання доручень виборців свого виборчого округу.

Більшість із місцевих депутатів звітувала щороку, до них належать 30 обранців: Микола Бляшин, Сергій Васильчук, Богдан Гапяк, Маріян Года, Олег Дзецько, Олександр Довжаниця, Святослав Євтушенко, Анна Іванова, Олег Карпяк, Ольга Криж, Олександр Крюков, Андрій Кузьмич, Олександр Курсик, Анатолій Лащук, Олексій Муляренко, Юрій Осіпчук, Віталій Павелків, Сергій Паладійчук, Роман Петролюк, Петро Пожарський, Назарій Поліщук, Володимир Попик, Романюк Любов, Юрій Сухий, Тамара Тимощук, Людмила Туровська, Чубай Олександр, Чубай Тетяна, Анатолій Чугуєвець, Роман Яворський.

Звіти за 3 роки замість 4 подали Ігор Ковалець, Юрій Мітін, Василь Немеш, Роман Стасюк.

Ірина Пилипчук двічі звітувала – у 2017 році  за 2016 рік та у 2019 році поданий звіт за 2017-2018 роки. Схожа ситуація у Святослава Стельмащука – фактично депутат подав два звіти: у 2018 році (звітування за 2017-2018 роки) та 2020 році (звітування за 2018-2019 роки).

Окремі звіти за 2 роки подали Олександр Бабат, Олександр Нестерук та Чирак Людмила.

Звіт за 1 рік  подав Володимир Кудрін.

Галина Кульчинська, очільниця фракції «Батьківщина» подала лише 1 звіт за усі роки – звіт про роботу фракції у міськраді у 2020 році.

Дмитро Козачок став депутатом лише у 2020 році, тому звітів про його роботу на сайті ради ще немає.

За четвертий рік повноважень персональні звіти на офіційному порталі з дотриманням встановлених термінів оприлюднили 36 депутатів.