Новина

Як працює економіка Рівненщини під час війни

09:32, 12 Вересня

зображення новини

На Рівненщині продовжує працювати економічний фронт. Про його роботу протягом 200 днів повномасштабного вторгнення звітує Рівненська ОДА.

Економіка під час війни

За цей час адаптували економіку Рівненщини до діяльності в нових умовах. Це вдалося, зокрема, дякуючи посиленню партнерських відносин бізнесу і влади. Про ефективність взаємодії влади і місцевого бізнесу свідчить позитивна динаміка зростання бюджетних надходжень. За 8 місяців цього року обласний бюджет перевиконано на 106,6 відсотків.

Бізнес із зони бойових дій

На сьогодні у Рівненську область вже релоковано 38 підприємств. Більшість із них з Харківської, Київської, Донецької та Миколаївської областей. Вони створюють робочі місця на Рівненщині.

Основна спеціалізація зазначених релокованих підприємств: деревообробна промисловість, текстильне та швейне виробництво, виготовлення продуктів харчування, логістичні послуги, виробництво меблів, ремонт і монтаж машин та устаткування, ІТ-сектор, торгівля. Для підтримки таких підприємств при обласній військовій адміністрації створено Центр економічного розвитку та релокації бізнесу, працюють відповіді Call-центр та інтернет-платформа.

Задля налагодження партнерських відносин на Рівненщині запровадили регулярні зустрічі з бізнесом. Щоби чути підприємців і допомагати їм.

Фінансова підтримка бізнесу

В області активно реалізується державна програма «Доступні кредити 5-7-9%». На даний час у рамках цієї програми малому та середньому бізнесу Рівненщини видано кредитів на суму 3,8 млрд грн, у тому числі 1,4 млрд грн – під час воєнного стану.

У рамках проекту «єРобота» вперше передбачена масштабна фінансова підтримка бізнесу на безповоротній основі. На сьогодні із вже діючих програм «єРоботи» найбільша зацікавленість бізнесу регіону у програмі мікрогрантів. Подано 301-у відповідну заявку. Десяти переможцям вже зараховано 2,1 млн грн на банківські рахунки.

Гуманітарний фронт

За 200 днів війни Рівненська обласна військова адміністрація відправила 6,9 тисяч тонн гуманітарних вантажів. Як розповідає директор департаменту економічного розвитку і торгівлі ОДА Костянтин Мокляк, для підтримки постраждалих регіонів Рівненська ОВА сформувала та відправила понад 246 тисяч продуктових наборів.

Найбільше – для жителів Чернігівської та Харківської областей. При цьому 80% продуктів для формування продовольчих наборів було закуплено у наших – місцевих виробників. Таким чином продовжується ініціатива обласної адміністрації за назвою «Купуй рівненське».

Підготовка до зими

Попри складні погодні умови, на Рівненщині завершили збирати ранні зернові та зернобобові культури. Аграрії збирають пізні зернові та інший урожай. Сіють озимі. Область, як тилова, сьогодні працює на себе і сусідні регіони.

Також нині в області завершується підготовка до опалювального сезону. Рівень готовності об’єктів соціальної інфраструктури та ЖКГ вже складає 87 відсотків.