Новина

Верховний Суд підтвердив незаконність забудови правого берега Басів кута

15:16, 21 Березня

зображення новини

Суд підтвердив незаконність детального плану території (ДПТ) правого берега Басів кута.

Про це повідомляє депутат Рівнеради Микола Бляшин.

Детальний план території (ДПТ) – це містобудівна документація, що допомагає спланувати та розвивати територію.

Рішення суду оскарженню не підлягає та викладено на 39 аркушах.

Вже точно відомо, що Суд вказав, що розроблений архітектором і затверджений рішенням міської влади ДПТ суперечать генеральному плану і численним нормам закону, суд вважає розміщення в ДПТ багатоповерхових житлових будинків прямо суперечить генеральному плану міста, не враховує наявності пам’яток в цій зоні, порушує Водний кодекс, прийняте за наявності конфлікту інтересів у депутата.“, – йдеться у повідомленні.

Як пише Суспільне, 18-го жовтня 2018 року Рівненська міська рада прийняла рішення № 5129, згідно з яким надала управлінню містобудування та архітектури дозвіл на розроблення детального плану території правого берега Басівкутського водосховища орієнтовною площею 80 га у комплексі із внесенням змін до діючого детального плану території на вулиці В’ячеслава Чорновола відповідно до містобудівної документації, генерального плану та плану зонування міста.

Після громадських обговорень, 17 грудня 2019 року, архітектурно-містобудівна рада рекомендувала план на подальший розгляд сесії Рівнеради.

У червні 2021 року Рівненський окружний адмінсуд скасував детальний план територій правого берега Басівкутського водосховища. Тоді архітектор та співавтор цього документу Дмитро Котляров повідомив, що наполягатиме на апеляції.

Після програшу в адмінсуді Рівнерада виграла апеляцію у Львові щодо детального плану територій (ДПТ) правого берега Басівкутського водосховища. Сторона позивача з оскарженням звернулась до Верховного Суду, який і прийняв у цій справі остаточне рішення, яке оскарженню воно не підлягає.