Новина

Унікальну виставку присвячену Лесі Українці можна побачити в Острозі

12:50, 28 Лютого

зображення новини

У Музеї книги та друкарства на виставці «Вона в віки майбутні йти повинна», присвяченій 150-річчю від дня народження Лесі Українки, можна послухати покладені на музику вірші поетеси, які виконує гурт “Бумбокc”, аудіокнигу твору “Ангел Помсти”, яку читає Даша Астаф’єва та переглянути трейлер мультфільму “Мавка”.

Виставка експонується у двох залах Музею, зокрема і на першому поверсі Луцької вежі, який у рамках перемоги в конкурсі «Малі міста – великі враження» було реорганізовано у 2019 р. Оновлений виставковий простір став для музейників можливістю показу проекції та організації масових заходів.

Огляду представлені прижиттєві та рідкісні видання творів Лесі Українки, колекції української порцеляни – «білого золота», поштівки початку ХХ століття, присвячені літераторці та її творчості з музейних та приватних збірок. Окрасою виставки є роботи Софії Караффа-Корбут. Ілюстрації «Лісової пісні», передані світлими прозорими фарбами, символізуючи дві чисті закохані душі Лукаша і Мавки, об’єднані «в ясну, місячну весняну ніч». Темі згаданого твору Лесі Українки присвячена проєкція трейлеру Смультфільму «Мавка».

 – Більшість з експонатів порцеляни вперше (!) виставлені на загальний огляд, окремі з них є рідкісними та викликають неабиякий ажіотаж та зацікавлення серед музейників, істориків та приватних колекціонерів. За словами пані Людмили Карпінської-Романюк, подібного роду масштабна виставка порцеляни, присвячена постаті Лесі Українки, з подібного роду розмаїттям представлених фігур, востаннє проводилася в 1971 році. Виставковий проєкт робить особливий наголос на ілюструванні образу знаної поетеси в порцеляні. І подібне зроблено чи не вперше в незалежній Україні. Особливої подяки та шани заслуговує колектив Музею книги на чолі із завідувачкою Світланою Позіховською. Виставка була чудово змонтована, представлена в оригінальній формі.  – написав свій відгуд відвідувач виставки Назар Мартинюк.

 

Цей проет  результат співпраці державних установ та приватних колекціонерів Він об’єднав 5 музеїв з різних регіонів України (Музей книги і друкарства України (Київ), Літературно-меморіальний музей Лесі Українки у Колодяжному, Волинський краєзнавчий музей, Літературно-меморіальний музей Лесі Українки в Новограді-Волинському).

Також у створені виставки брали участь НДЦ “Інститут досліджень української діаспори імені професора Любомира Винара”, Національний університет “Острозька академія”, авторитетна дослідниця історії порцеляни, приватна колекціонерка Людмила Карпінська-Романюк, керівник фірми “Alis-K” (займається виготовленням елітних мініатюр в фарфорі) Сергій Воронов, талановита українська художниця декоративно-прикладного мистецтва Олена Жернова, знана керамістка, яка багато років працювала із Владиславом Щербиною Марія Антропова, голова ГО “Асоціація дослідників фарфору та фаянсу” Валерій Завершинський, відомий скульптор монументально-декоративного мистецтва Іван Хом’як, добре знана художниця декоративно-прикладного мистецтва Олеся Томків-Войтович, керівник видавництва “Креативна книга” Олена Медвєдєва, ксьондз-настоятель Кунівської парафії о. Вітольд-Йосиф Ковалів.