Новина

У Рівному запрошують на виставку реальних історій та портретів українців “Втрачений дім”

10:07, 21 Березня

зображення новини

У місті Рівне презентують графічну новелу та виставку портретів українців, які через війну втратили дім.

Чутливі історії людей, які постраждали під час російсько-української війни, розкажуть через графічну новелу на реальних подіях в Україні “На межі”, а також через виставку портретів “Втрачений дім”.

Виставку портретів та історій “Втрачений дім” було створено влітку 2022 року після візитів організації у тимчасові прихистки для людей, що були облаштовані у школах і садочках Івано-Франківської області на заході України.

Команда там записала розповіді тих, хто готовий був говорити про пережите. До виставки увійшло 22 історії. Кожна унікальна і говорить про втрату, якої зазнала людина, позбавлена доступу до базових потреб – відчуття безпеки, їжі, води, тепла, а також про загибель рідних. Усі ці історії варто сприймати не тільки як індивідуальний досвід, але й як збірний образ мільйонів українців, що вижили й тікають від війни.Презентує створені культурно-просвітницькі видання Івано-Франківська обласна організація Молода Просвіта Прикарпаття за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID та у партнерстві з Рівненським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти й Благодійним фонд «Рокада» Рівне.

“Все, що зібрано на цих сторінка і стендах – реальність, у якій опинилися мільйони українців під час повномасштабного нападу росії. Ця війна почалася ще у 2014 році з Донецька та Луганська. Зараз її руйнівні наслідки відчуває кожен українець: від дорослого, до немовляти, багато з яких часто народжуються у темних підвалах під звуки сирен та вибухів. Наші міста, житлові будинки далі обстрілюють ракетами й снарядами, забираючи не тільки права та свободи, а й життя мирного населення” – наголосила керівниця “Молодої Просвіти” Євгенія Бардяк.

До річниці повномасштабної війни на основі виставки виготовлено графічну новелу “На межі”, яка має на меті ілюстративно показати воєнну буденність, у якій живе мирне населення України останній рік.

Відбудеться презентація 24 березня об 11:00 у приміщенні Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти

Для участі у заході організатори запрошують пройти попередню реєстрацію.Про це повідомив Благодійний фонд «Рокада» Рівне.