Новина

У Рівному вшанували пам’ять жертв Голокосту

09:35, 04 Листопада

зображення новини

У неділю, 3 листопада, у Рівному вшановували пам’ять жертв наймасовішої в області акції проти євреїв у період Голокосту, яку 78 років тому провели нацисти в урочищі Сосонки. Організували цей захід громадська організація NGO «CSMP «Mnemonics».

 Згідно з історичних даних6 і 8 листопада 1941-го року тут були знищили 17,5 тисяч євреїв. Однак ці дані є офіційною статистикою якою  оперувала радянська історіографія. Сучасні історики, зокрема, рівнянин Роман Михальчук зазначає, що під час свого дослідження він знайшов свідчення євреїв у меморіальній книзі Рівного, де згадано, що у Сосонках розстріляли 22,5 тисячі людей. Таку ж кількість загиблих називає і американський професор Джефрі Бердс, який випустив монографію про Голокост в Рівному. Наразі, Роман Михальчук активно працює над власною книгою про ці страшні події і зазначає, що можливо зможе вказати точну кількість жертв.

Щоб вшанувати пам’ять про загиблих в урочищі зібралися представники єврейської громади і не лише з Рівного але із інших областей та міст.