Новина

У Рівному вперше відбувся масовий флешмоб до Всесвітнього дня перезапуску серця

18:15, 16 Жовтня

зображення новини

Сьогодні, о 15:00 на майдані Незалежності, за ініціативи громадської організації «Рівне-ТАКМЕД» та управління освіти відбувся грандіозний флешмоб. Його приурочили до Всесвітнього дня перезапуску серця, який у всьому світі відзначається 16 жовтня за ініціативи Європейської Ради Реанімації під гаслом: «Кожна людина у світі може врятувати життя».

Відео: початок флешмобу

 

У заході взяло участь понад 150 учнів шкіл, де запроваджено курс “Умій врятувати життя”. Учні 8-11 класів під мелодію пісні Bee Gees “Stayin’ Alive”, на манекенах, демонстрували алгоритм надання домедичної допомоги постраждалому без свідомості, який не дихає.

Відео: виконання учнями серцево-легеневої реанімації

 

Метою флешмобу було показати необхідність набуття навичок та знань, які допомагають врятувати життя.

“У всьому світі відзначають цей день, і максимально інформують людей, що ці знання і навички є дуже важливі. Навіть якщо приїжджає швидка допомога, це відбувається не раніше ніж за 10 хвилин,  і тоді шанси вижити у людини, в якої зупинилось серце, складають максимум 20%, а можливо навіть і менше. Тому якщо надати таку допомогу, яку показали зараз діти, одразу, в перші хвилини, то шанси вижити зростають просто в рази – до 60-70%. Тому треба, щоб ці знання мали всі пересічні рівняни”, – розповідає голова громадської організації “Рівне-ТАКМЕД” Тетяна Воронцова.

Відео: коментар голови громадської організації “Рівне-ТАКМЕД” Тетяни Воронцової

 

ГО “Рівне-ТАКМЕД”, впродовж 5 років своєї діяльності, провела навчання з домедичної допомоги і тактичної медицини для понад 20 000 осіб. У 2017 році її волонтери організували навчання для всіх вчителів предмету “Захист Вітчизни”. В 2018 році відбулась адвокаційна кампанія в рамках субгранту від Ради реформ Рівного по впровадженню навчання з домедичної допомоги. В тому ж році було затверджено курс за міжнародними стандартами “УМІЙ ВРЯТУВАТИ ЖИТТЯ”, а також проведено навчання всіх вчителів предмету “Основи Здоров’я” міста Рівне.

6 червня 2019 року ГО “Рівне-ТАКМЕД” і Рівненська міська рада підписали Меморандум про співпрацю щодо впровадження системи навчання з домедичної допомоги у місті Рівне. Метою запровадження такого навчання є підвищення безпеки у суспільстві.

Також минулого року було виділено кошти з міського бюджету на впровадження навчання з домедичної допомоги для 11 шкіл міста, а вже цього року депутати підтримали виділення фінансування і на 25 інших шкіл Рівного. Таким чином, всі школи міста Рівного отримали манекени і засоби для навчання з домедичної допомоги згідно міжнародних стандартів.

Рівне стало першим містом в Україні, яке запровадило таку систему навчання.

Про ці та інші проекти рівненських волонтерів можна дізнатись більше на сторінці ГО “Рівне-ТАКМЕД”.