Новина

У Рівному відбулась унікальна виставка радіоприймачів

17:25, 07 Листопада

зображення новини

Вчора, 6 листопада,  у Рівненському обласному краєзнавчому музеї відкрили виставку ретро-радіоприймачів.

На виставці представили як приймачі з приватної колекції Павла Тарасовича, так і музейні експонати. Всі екземпляри на виставці – у робочому стані. Всього їх було декілька десятків різних видів та модифікацій: проводові і лампові, з вмонтованими програвачами платівок і портативні приймачі. А також експонати мікрофонів та “ключів” для азбуки Морзе.

Як розповів сам Павло Тарасович, експонати для колекції потрапляли до його рук різним способом – деякі дарували знайомі, деякі купував сам. А подеякі експонати навіть встигав забрати з-під носа любителів металобрухту, коли їх хтось викинув.

Павло Тарасович є одним із учасників експедиції до Атарктиди у 2000 році, де на станції “Академіка Вернадського” працював та налаштовував радіозв’язок впродовж цілого року. Окрім цього, пан Тарасович веде власний гурток радіолюбителів для дітей. Заняття відбуваються щонеділі о десятій ранку у 12 школі. Діти вивчають радіо технології, азбуку Морзе, їм допомагають напрацювати дикцію, а також викладають заняття частково іноземою – задля хорошої комунікації з такими ж гуртками радіоаматорів по всьому світу.