Новина

У Рівному померла 34-річна жінка, яка народжувала вдома

12:33, 26 Січня

зображення новини

У суботу, 23 січня, до Рівненського пологового будинку майже мертву породіллю привезли медики швидкої допомоги. У 34-річної рівнянки була вегетаріанкою, також у неї була анемія. Стала на облік на 34-му тижні вагітності. Про це розповідає Суспільне.

Від лікування та деяких медичних обстежень в амбулаторних умовах рівнянка відмовлялась, що засвідчила документально.

“Зі слів родичів, жінка народила о 15:15 під час домашніх пологів. До пологового будинку її доставила швидка о 18:20 в агонуючому стані, тобто практично мертвою. Врятувати її не вдалося”, – повідомила головна лікарка пологового будинку Світлана Муравська.

Лікарка зазначила, що померла жінка внаслідок кровотечі, яка не припинялася протягом трьох годин після пологів.

“Разом з рівнянкою на домашніх пологах була так звана “духовна акушерка”, одягнена у мусульманський одяг. Духовна акушерка – це людина без медичної освіти, яка вважає, що вміє та знає, як приймати пологи, як вони повинні проходити. Але така самовпевненість вартує породіллям життя, як у цьому випадку, адже за допомогою звернулися надто пізно”, – розповіла головна лікарка.

Також Світлана Муравська уточнила, що неможна плутати духовних акушерок з доулами, бо останні – це помічниці при пологах або партнерки, які готують вагітну до пологів та супроводжують їх у медичних закладах під час самих пологів.

“Навіть під час карантину у закладах, в яких народжують, є практика партнерських пологів з чоловіками чи доулами. За останні 20 років це перший випадок у нашому регіоні, коли жінка свідомо пішла на домашні пологи, відмовившись від кваліфікованої медичної допомоги. Хто винен у цьому випадку буде з’ясовувати поліція”, – сказала лікарка.

Вона уточнила: згідно з українським законодавством народжувати вдома не заборонено, проте це надто небезпечно як для здоров’я та життя самої породіллі, так і для здоров’я та життя новонародженої дитини.

Відомо, що пологи у жінки були другими. Першу дитину жінка народила у медзакладі іншого міста. Вдруге вона народила хлопчика вагою 4 кілограми 570 грамів. Він знаходиться під наглядом лікарів.

Про випадок правоохоронці дізналися від медиків. У поліції зазначили, що за фактом смерті породіллі розпочали досудове розслідування за попередньою правовою кваліфікацією “умисне вбивство з відміткою “нещасний випадок”. Питання про остаточну правову кваліфікацію вирішуватимуть після всіх процесуальних дій.

“Хочу поділитися з Вами досвідом домашніх пологів, які відбулися у нас в місті. Жінка, 2 вагітність, стала на облік по вагітності в 34 тижні вагітності. Із обстежень – ЗАК (гемоглобін 82), ЗАС – норма. Жінка вегетаріанка. Від прийому препаратів заліза категорично відмовилась. В анамнезі – вагінальні пологи в 2013 році, вага дитини 4400. В жіночу консультацію приходила тричі. Гемоглобін в динаміці через 3 тижні – 81 г/л. Від всіх запропонованих обстежень – відмовилась. Жінка повідомила в жіночу консультацію, що збирається народжувати вдома, з доулою. З нею та ії чоловіком була проведена бесіда про безпечність пологів в умовах пологового будинку.
23.01.2021 о 18:20 жінка доставлена бригадою ШМД після домашніх пологів, які зі слів родини відбулися о 15:15. Народився живий хлопчик, 4570 г. Після пологів пуповину не пересікали. Крововтрата, зі слів чоловіка – близько 5 літрів. Зі слів доули – «трошки більше літра». При госпіталізації, стан вагітної вкрай важкий, на зовнішні подразники не реагує, не контактна. Артеріальний тиск 40/0 мм.рт.ст. Пульс на центральних та периферичних судинах не визначається. Аускультативно, за 10 секунд визначається 2 серцевих скорочення. Негайно розпочата серцево-легенева реанімація. Спроба забору крові на дослідження – невдала. При зовнішньому огляді – зі статевих шляхів візуалізується неклемована пуповина. На фоні СЛР проведена ручне відділення плаценти та виділення посліду.
О 19:10 констатована смерть породіллі”, – на своїй сторінці Тетяна Попова опублікувала допис із товариства лікарів.