Новина

У Рівному «доставка газу» дорожча, ніж у сусідніх областях та навіть у Києві

16:04, 06 Лютого

зображення новини

Скасувати плату за розподіл газу та відмінити відповідну постанову НКРЕКП вимагає спеціальна комісія Рівнеради, яка досліджувала механізм розрахуку додаткового тарифу.

З січня українці почали отримувати дві платіжки за газ, і вартість транспортування у Рівному виявилася вищою, ніж у сусідніх областях та навіть у столиці. Про це повідомляє РадіоТрек

Голова комісії Людмила Туровська зазначила: “Тариф на розподіл газу не тільки внесли в окрему платіжку, а й збільшили, як кажуть експерти, на 40%. А в липні цінник може зрости ще на 20%. Тарифи у кожному регіоні різні. Скажімо, якщо у Києві тариф 33 копійки на розподіл кубу, у Тернополі 39 копійок, у Шепетівці 67 копійок, у Рівному – 1 гривня 20 копійок! У всіх областях навколо нашого міста – Волинь, Хмельницький, Тернопіль, Львів – тариф менший.   

Проте, що важливіше – власники газорозподільної системи – фізичні чи юридичні особи та громада міста. А газовики лише користуються трубамиНі «Рівнегаззбут», ні оператор «Рівнегаз» – не є власниками газорозподільних мереж. Об’єкти ГРМ побудовані за бюджетні кошти або за кошти приватних суб’єктів господарювання.

Нам треба не просто об’єднувати знову дві платіжки, як каже міністр Оржель, а й НЕ збільшувати величину тарифу на газ як з доставки – так і з розподілу. Вибачте, як нам обіцяли під час виборів.  І бажано пригадати передвиборчу обіцянку, щодо звільнення від комуналки старше 70 років.  Ми ж це все чули. Більше того, якщо громадянин хоч раз оплатив платіжку – вважається, що він погодився із тарифом.”

Міський голова Володимир Хомко додав, що сьогодні говорив з керівником «Рівнегазу» Петром Дубасом. Він пояснив, що ідея реформи – змога у майбутньому обирати постачальника газу. Це, буцімто, створить конкуренцію і призведе до зниження вартості доставки. А високий тариф спричинила велика протяжність труб на території області.

Зрештою, міські депутати підтримали два звернення до президента, прем’єра та НКРЕКП щодо скасування тарифу на транспортування газу. До звернень додали і висновки комісії.