Новина

У Рівненському краєзнавчому музеї вшанували День захисника України

12:15, 12 Жовтня

зображення новини

До свята у Рівненському обласному краєзнавчому музеї було організовано круглий стіл. Працівники закладу виступали з доповідями на тему виникнення, традицій, символіки свята Покрови Пресвятої Богородиці, історії походження та побутування козацької Покрови, про захист Почаївського монастиря під Покровом Богородиці влітку 1675 року, про петлюрівців в рядах УПА та сучасних воїнів Рівненщини.

Під час круглого столу експонувалась виставка «Фактор свободи», організована Українським інститутом національної пам’яті та присвячена українським діячам Івану Мазепі, Степану Бандері та Симону Петлюрі.

“Біографії цих постатей різні, але їх єднає щире прагнення здобути для свого народу незалежність і право на самовизначення. І саме це викликало найбільший спротив Російської імперії та її ідеологічного наступника – Радянського Союзу, для яких слова «мазепинець», «петлюрівець» і «бандерівець» стали уособленням заклятого ворога, який ніколи не скориться і не стане рабом” – стверджує старший науковий співробітник відділу маркетингу, розвитку та інвестування РОКМ Надія Шаюн.

Під час заходу усі присутні також мали можливість прослухати «Кант про Почаївську Божу Матір» у виконанні Василя Сліпака – оперного співака, який загинув на Донбасі внаслідок російської агресії. Саме його світлина відкриває виставку «Фактор свободи», що експонувалась під час круглого столу.