Новина

У прокуратурі Рівненщини розповіли в яких районах області зростає дитяча злочинніть

11:55, 23 Червня

зображення новини

В прокуратурі Рівненської області відбулася нарада за участю керівників правоохоронних органів та органів виконавчої влади, на якій обговорили стан дитячої злочинності та механізми її протидії. Про це повідомляє Рівненська обласна державна адміністрація.

На Рівненщині спостерігається тенденція до зниження дитячої злочинності. Так, цьогоріч цей показник, у порівнянні із минулим роком, знизився на 8,3%, а кількість неповнолітніх, які вчинили злочини, зменшилась на 19,1%. Втім, за підсумками 5 місяців 2020 року, має місце зростання дитячої злочинності у Млинівському, Дубровицькому, Сарненському та Радивилівському районах.

У прокуратурі зазначають, що підґрунтям для підліткової девіантної поведінки залишається недостатня роз’яснювальна превентивна робота у їх сім’ях, насамперед у тих, які перебувають у складних життєвих обставинах. На обліку служб у справах дітей, перебуває 438 дітей, з них 50 – через вчинення стосовно них фізичного, психологічного та сексуального насильства насильства.

У цьому році зареєстровано 10 кримінальних проваджень за ознаками зґвалтування та розбещення, вчинені щодо малолітніх та неповнолітніх осіб. При цьому більшість із цих злочинів були вчинені особами, які спільно проживали разом з потерпілими та заміняли їм батьків.

Відповідно до Конституції України та законів України, охорона дитинства в державі є стратегічним загальнонаціональним пріоритетом, що має важливе значення для забезпечення національної безпеки України.