Новина

У Польщу за ідеями: делегація з Рівненщини поїхала на Конгрес ініціатив Східної Європи

09:27, 23 Вересня

зображення новини

Впродовж 23 – 24 вересня у польському місті Люблін проходить вже VIII Конгрес ініціатив Східної Європи, який відбувається за підтримки Ради Європи.

Цей форум відвідує, також делегація з Рівненщини на чолі із головою обласної державної адміністрації Віталієм Ковалем. Сам посадовець коментує поїздку на своїй сторінці у мережі Facebook:

В пошуках цікавих рішень для впровадження на рідній Рівненщині я, разом із делегацією від нашої області, поїхав до…

Опубліковано Віталій Коваль Неділя, 22 вересня 2019 р.

«В пошуках цікавих рішень для впровадження на рідній Рівненщині я, разом із делегацією від нашої області, поїхав до польського Любліна, де 23-24 вересня проходить VIII Конгрес ініціатив Східної Європи. Відвідав спеціальну інвестиційну зону “Технопарк”. Дякуючи створенню цієї зони, Люблін з 2012 по 2019 рік збільшив бюджет міста з 250 до 500 млн євро! Суть «Технопарку»: влада Любліна перевела близько 200 Га землі у формат соціально-економічної зони, забезпечила інфраструктуру і комунікації. Далі приватні інвестори вклали гроші, відкрили мале та середнє виробництво, офісні центри точно. Як наслідок з’явилися тисячі робочих місць, розпочався економічний розвиток міста, податки до бюджету Любліна потекли рікою. Створення «Технопарку» якнайкращим чином відобразилося і на роботі місцевого Міжнародного аеропорту «Люблін». Побудований з нуля у 2012 році, сьогодні він обслуговує близько 500 тисяч пасажирів на рік. Щомісяця з нього здійснюється біля 350 вильотів. Як ви вважаєте, чи могли би ми запустити подібну соціально-економічну зону на Рівненщині, залучивши інвесторів? Адже у нас також є аеропорт, земля, а головне – велике бажання досягти позитивних економічних змін. Я продовжую шукати та аналізувати різні цікаві рішення для можливої реалізації в Рівненській області. Моє завдання тут – привезти максимальну кількість практичних для впровадження ідей, навести дружні зв’язки з потенційними європейськими інвесторами, які є учасниками VIII Конгресу ініціатив Східної Європи».

Водночас, зазначимо, що в Любліні проходять ряд культурних подій у рамках конгресу в якій також беруть участь представники нашої області. Зокрема, проходить панельна дискусія присвячена досвіду реалізації волонтерських проектів в рамках програми Еразмус+ та користі для організацій при участі в даній програмі на прикладі Національного університету водного господарства та природокористування (м. Рівне).

Також, для молоді з України організовані окремі волонтерські програми присвячені культурі:

  • Ніч культури: 01-02.06.2019,
  • Фестиваль “Схід культури – інші звучання”;
  • Карнавал циркачів;
  • Ягеллонський ярмарок;
  • VIII Конгрес Ініціатив Східної Європи.