Новина

У навчальних закладах Рівненського району продовжують втілювати енергоефективні заходи

10:20, 11 Листопада

зображення новини

Навчальні заклади Рівненського району працюють на засадах енергоефективності та енергозбереження. Про це повідомляють у відділі освіти Рівненської районної державної адміністрації.

Наразі у районі утеплюють заклади освіти у Городку, Карпилівці, Обарові, Великій Омеляні, Шубкові, Котові, Рисв‘янці, Білій Криниці, Жобрині. Утеплюючи фасади навчальних закладів, їм також надають нового яскравого вигляду.

4 листопада, начальник відділу освіти Олександр Набочук здійснював огляд процесу проведення заходів енергоефективності у закладах освіти Рівненського району. Зокрема було оглянуто Шубківський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) та Шубківську ЗОШ І-ІІІ ст., опорний заклад Котівський ліцей та Рисв’янську ЗОШ І-ІІ ст..

У Шубківському закладі дошкільної освіти за кошти державного бюджету утеплюють фасад. Уже виконано значний об’єм роботи, але через нестачу коштів утеплення продовжать у наступному році.

Заходи щодо енергоефективності провели у Рисв’янській загальноосвітній школі І – ІІ ступенів . Там також частково утеплили фасад замінили вікна та двері на енергозберігаючі. Кошти на закупівлю матеріалів надавав відділ освіти Рівненської районної державної адміністрації, роботи ж виконували силами колективу школи на чолі з керівником закладу – Леонідом Прокопюком.

До слова, нещодавно у цей навчальний заклад було передано 9 новеньких комп’ютерів для класу інформатики. До цього у школі було тільки два робочих комп’ютера.

Також утеплюють Котівський ліцей. Фасади усіх навчальних закладів оформлюють яскраво, через призму створення нового освітнього простору.

На сьогодні найбільш гостро стоїть питання ремонту даху у Шубківській ЗОШ І – ІІІ ступенів. Адже це не лише важливий крок енергоефективності, а й ключова необхідність продовження терміну експлуатації будівлі.

Під час огляду приміщення було встановлено, що основним дефектом покрівлі є втрата щільності з’єднання між окремими елементами покрівлі. Постійне протікання спричинило ушкодження деревини під покрівлею. Як повідомив Олександр Набочук, наразі виготовлена проектно-кошторисна документація. Вишукуються джерела фінансування для проведення робіт. Які заходи необхідно найперше провести розповів інженер відділу освіти Сергій Мамчур.

Для приведення покрівлі до норм експлуатаційних властивостей, необхідно провести капітальний ремонт покрівлі, зокрема, замінити покрівельний матеріал на металопрофіль або метало черепицю. Окрім того, важливо виконати часткову заміну елементів кроквяної частини, встановити гідробар’єр та систему водовідведення. Також необхідно зробити вогнезахисну обробку дерев’яних конструкцій горища та виконати ремонт системи блискавкозахисту, – наголошує Сергій Мамчур.

Додамо, що заходи з енергоефективності проводять не лише утеплюючи фасади шкіл. У більшості навчальних закладах також встановлено пластикові вікна та енергоощадні лампи.